Naiste MM-finaali korduse võitis olümpial penaltitega USA (0)

Naiste olümpiaturniiri veerandfinaalis kohtusid võistkonnad, kes läksid vastamisi ka eelmises MM-finaalis. Taaskord jäi peale USA, kes lõi Hollandist paremini penalteid.

Turniiri parim väravakütt, Hollandi ründaja Vivianne Miedema jõudis täna sihile kaks korda. Tema tabamuste vahele mahtusid Samantha Mewise ja Lynn Williamsi väravad. Lieke Martens (Holland) jättis 81. minutil realiseerimata penalti, altnurgast tõrjus selle Alyssa Naeher. Nii jäi normaalaeg 2:2 viiki ja lisaajal skoori ei tehtud.

Penaltiseerias tõrjus Naeher Miedema ja Aniek Nouweni löögid, kõik neli USA naist olid aga täpsed.

Penaltiseeriat oli vaja ka Kanada ja Brasiilia kohtumises, kus normaal- ja lisaajal jäid väravad lukku. Esimesena eksis Kanada suurim staar, naiskonna kapten Christine Sinclair, kelle löögi Barbara tõrjus. Lõpus vastas aga kahe järjestikuse tõrjega Stephanie Labbe, aidates Kanada poolfinaali.

Lisaajale läks ka Suurbritannia ja Austraalia duell, mille normaalaeg jäi 2:2 viiki. Ellen White'i kübaratrikist hoolimata kaotas Suurbritannia lõpuks 3:4. Austraalia pääses kaotusest esmalt tänu Samantha Kerri 89. minuti viigitabamusele. Lisaajal jättis Caroline Weir realiseerimata penalti, mis oleks Suurbritannia uuesti juhtima viinud, ning Austraalia karistas selle ära kohe järgmisel minutil, kui Mary Fowleri kauglöök suure rikošeti abil ristnurka lendas. Eesti juurtega Aivi Luik mängis Austraalia eest 80 minutit.

Ainsana suutis veerandfinaalides asja normaalajal ära lahendada Rootsi, kes alistas kodunaiskonna Jaapani 3:1.

Poolfinaalis kohtub USA Kanadaga ning Austraalia Rootsiga.

Holland - USA  2:2 (1:2, 2:2, 2:2), pen. 2:4