Napoli hädadel ei paista lõppu: saadi küll keeruline võit, kuid kaotati järjekordne põhimees (0)

Napoli pole viimasel ajal väga rõõmustada saanud, kuid täna oli see võimalus täitsa olemas. Foto: Scanpix / Daniele Mascolo / Reuters

Kas tänasest algab Serie A ühe tiitlipretendendi Napoli uus tõus? Lõuna-Itaalia hiid suutis lõpuminutitega alistada Udinese ja seega teenida alles oma teise võidu viimase kuue matši sees.

Gennaro Gattuso juhendatav meeskond alustas sügisel vägevalt, kui järjepanu alistati suurelt Parma (2:0), Genoa (6:0) ja Atalanta (4:1). Novembri lõpus löödi ka liigarivaal Romale neli vastuseta väravat. Ent viimased viis matši pole aga kuidagi sujunud, kuna 15 punktist on kaasa võetud vaid neli. Probleemseks on olnud nii resultatiivsus kui ka kaitsetöö, mis on tänu mitme põhimehe puudumisele auklik. Vigased on näiteks Victor Osimhen, Dries Mertens ning Kalidou Koulibaly.

Tänane kohtumine Udinese vastu algas küll enam-vähem hästi, kui tosina minuti järel 11-meetri trahvilöök teeniti. Lööma läks kapten Lorenzo Insigne, kes jorghinolikult palli ka võrku lennutas. Ent vaid paarteist sekundit peale avaväravat tabas Napolit järjekordne tagasilöök: teine põhikeskkaitsja Konstantinos Manolas tegi endale viga ning pidi väljakult lahkuma.

Järgmiste rünnakutega oli koheselt näha, et Napoli kaitseliinis jäi puudu kiirusest ning kindlusest. Esmakordselt algkoosseisu mahtunud keskkaitsja Amir Rrahmani andis väga õrna söödu kiiper Alex Meretile ning selle napsas vahelt Kevin Lasagna - 1:1. Paarteist minutit hiljem demonstreeris Rrahmani taas oma ebakindlust, kui söötis palli tühjast olukorrast üle otsajoone.

Teisel poolajal vahetati 26-aastane kosovolane välja ning sellega saadi kaitseliin pisut stabiilsemaks. Kuigi Napoli domineeris täielikult mängu, siis väravale liialt lähedale nad ei jõudnud. Parimad võimalused tekkisid läbi Insigne jala, kuid kauglöögid lõpetasid kas tribüünil või Juan Musso süles. Üleüldse tegi Musso supermängu, kuna tegi vahepeal mitu ebainimlikku tõrjet järjest.

Teisalt ei saa öelda, et Meret kolleegile alla jäi: itaallane võttis kolm-neli kontrarünnakut õigesti ajastatud jalaliigutusega ära ja hoidis Napolit elus. Lõpuks hakkas töötama ka külalismeeskonna ründeliin, kui normaalaja viimasel minutil lükkas Tiemoue Bakayoko oma peanupuga palli tagumisse nurka - 2:1.

Võidupunktid tõstavad Napoli vähemalt ajutiselt neljandaks, kust nad võivad sõltuvalt Juventuse-Sassuolo duellist allapoole langeda. Samas sinisärkide tulevik ei pruugi lihtsamaks minna, kuna järgmises voorus võõrustatakse Fiorentinat, kellele on hiljuti 0:3 ja 0:2 alla jäädud. Lisaks vigastatutele ei pääse kindlalt väljakule vasakkaitsja Giovanni Di Lorenzo, kes täna oma hooaja viienda kollase teenis.

Udinese - Napoli 1:2 (1:1)