Nelja kapteniga Flora tegi oma ära - nii meister kui ka parim väravakütt selguvad viimases voorus (8)

FC Flora sai Viljandi Tuleviku vastu sel hooajal ka neljanda võidu ning säilitas viimase vooru eel tiitlivõimalused.

Kui püsimajäämise ja klubi punktirekordi kindlustanud Tulevik tuli mängule vastu üpris pingevabas õhustikus, siis Floraga oli seis vastupidine. Mängus oli ei rohkem ega vähem kui meistritiitli heitluses püsimine.

See peegeldus ka mängupildis. Flora võttis varakult ohjad enda kätte, 17. minutil teeniti karistusala kaare pealt trahvilöök ja külaliste talisman Zakaria Beglarišvili virutas palli Andreas Kallaste poolsesse nurka. 0:1.

Veidi hiljem oli hea võimalus teiseks väravaks Markus Poomil, kuid poolkaitsja pealöögile vastas nurgalöögi järel tõrjega Andreas Kallaste. 38. minutil oli Poomil Flora teises väravas siiski ülisuur mängida, kui tema ilusa tsenderduse lõi Beglarišvili peaga väravasse. 0:2.

Viljandi jaoks kadusid viimasedki lootusekiired mängu tagasi tulla 51. minutil. Frank Liivaku löögi tõrjus Gerdo Juhkam väravajoonel käega, Viljandi kaitsja sai punase kaardi ja Beglarišvili realiseeris külmavereliselt penalti. Grusiin vormistas seega kübaratriki ja tegi seisuks 0:3.

Mängu viimase 35 minuti jooksul olid võimaluste tekitamise osas kõige produktiivsemad jätkuvalt Beglarišvili ja Poom, kuid neljas värav jäigi tulemata.

Viljandi poolelt oli kogu mängu vältel aktiivseim Flora oma poiss Herol, kelle jalast tuli kolm silmapaistvat momenti - avapoolajal oli tema tsenderdus minemas otse värava peale, kuid Magnus Karofeld sai raskustega rusika vahele. Teise poolaja keskel tõrjus Karofeld posti kõrvalt Heroli kauglöögi.

89. minutil andis Herol täpse karistuslöögi tagumise posti suunas, kus oma jala pani vahele vahetusmees Gustav-Hendrik Seeder, tehes seisuks 1:3. Kuna Viljandi skooris, siis on tänavusel hooajal löönud Florale vähemalt ühe värava kõik Premium liiga meeskonnad.

Flora kolm punkti siiski mingi kahtluse alla ei sattunud ning viimasele voorule minnakse vastamisi seisus, kus nii Floral kui Nõmme Kaljul on võrdselt punkte. Paremad omavahelised mängud annavad aga eelise Kaljule ja seega vajab Flora lisaks enda edule mängus Levadiaga seda, et Kalju ei võidaks kodus Narva Transi.

Ülipõnev on seis ka parimate väravaküttide edetabelis, kus Liliu ja Beglarišvili on viimase vooru eel ühe pulga peal.

Üks päris tummine tõrvatilk Flora meepotti siiski sattus. Juba mängu alguses sai vigastada Flora kapten Gert Kams, mis ei lubanud tal mänguga jätkata. Kurioossel kombel lubas Kamsi vigastus tekkida kummalisel paradoksil - nimelt vahetas Jürgen Henn teisel poolajal järjest välja mõlemad asekaptenid Madis Vihmanni ja Beglarišvili ning mängu lõpetas Flora kaptenina Markus Poom. Seega oli Floral tänase mängu jooksul koguni neli erinevat kaptenit.

Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Flora mängujuht lõi kaks ilusat väravat, vormistas penaltist kübaratriki ning tekitas lugematul hulgal võimalusi teistele. Seega mängu parima valimine liiga raskeks ei osutunud.