Sappineni täpsus juhtis Flora kindla võiduni (2)

Sappineni hooaja 7. ja 8. tabamus sillutas Florale tee kolme punktini. Foto: Brit Maria TaelNeljapäeval Euroopa liigast langenud Flora tõstis emotsiooni Premium liiga 18. voorus, kui võõral väljakul alistati kindlalt 4:0 Viljandi Tulevik.

Viimastes voorudes nii Sillamäe Kalevile kui Nõmme Kaljule korralikku peavalu valmistanud Tulevik langes sedapuhku sisuliselt avavilest surve alla ning aeglane algus karistatigi ära 12. minutil, mil lühidalt lahti mängitud nurgalöögi järel saatis madala löögi värava suunas Rauno Sappinen.

Väravaesises meestesaginas nägi Martti Puolakainen noore keskväljamehe üritust alles viimasel hetkel ning vähese reageerimisajaga ei suutnudki ta palli teekonda võrgu suunas peatada - nahkkera maandus allnurgas ning Flora 1:0 eduseis oli tõsiasi.

Möödus napp veerandtund, kui Puolakainen taaskord enda seljatagust võrku kohendama pidi. Ka sedapuhku oli "peasüüdlaseks" ei keegi muu kui Sappinen, kes Joonas Tamme madala söödu ühe puutega ligi 20 meetrilt tahanurka keerutas ning enda hooaja 8. liigaväravaga külalised juba 2:0 ette viis.

Viljandi ärkab hetkeks

Kaheväravalises kaotusseisus ärkas tasapisi ka kodumeeskond, kelle avapoolaja teravaim võimalus Gerdo Juhkami jalast sündis. Nimelt sai Florast laenul olev pallur oma täpsust proovida 16-kasti kaarelt sooritatud karistuslöögist ning kuigi täna kaitsva poolkaitsjana tegutsenud mehe üritus lendas teravalt ja tugevalt ka rohesärkide värava ristnurga suunas, tõestas enda väärtust Mait Toom, kes efektse tõrjega tõusva palli nurgalöögiks pareeris ning florakate eduseisu hoidis.

Teisel kolmveerandtunnil jätkus sisuliselt sama mängupilt nagu esimeselgi 45 minutil ning kuigi võis eeldada, et ehk proovivad Aivar Lillevere hoolealused punkti päästa pisut ründavama mängustiiliga, tapeti needki lootused ja ootused juba 50. minutil, mil täiesti vabaks jäetud Maksim Gussevi suurepärase tsenderduse vasakult äärelt suunas mõnelt meetrilt võrku Rauno Alliku.

3:0 eduseisul rahunes mõlema tiimi mängupilt veelgi ning viimane pooltund möödus eelkõige uutele meestele mänguaja jagamise ning taktikaliste nüansside proovimise tähe all. 74. minutil pakkuski üks säärane "uus mees" Albert Prosa näol kõneainet, kui pärast põlvevigastust üle 7 kuu Premium liigas väljakule naasnud ründaja palli pikalt mõtlemata löögiks ette võttis ning seejärel mänguvahendi juba Puolakainenile püüdmatult allanurka virutas - 4:0 ja Flora esiründaja naasmisvärav olid faktid!

Viimasel veerandtunnil suutis suhteliselt näotu ja väsinud Tulevik küll Ragnar Piiri pea abil nurgalöögiolukorras latti väristada, aga enamaks mulgid kodupubliku ees võimelised ei olnud ning seega sõitsidki Norbert Hurda hoolealused tagasi pealinna kindla 4:0 võiduga, mida jäi kroonima ka voolav ja domineeriv mängupilt.

Mängu parim - Rauno Sappinen

Kaks ülimalt olulist ja pingetest vabastanud väravat räägivad juba enese eest, aga kiitust väärib Sappinen ka ülejäänud 90 minuti eest. Pidevalt standardolukordi lahendades tekitas ta võimalusi teistelegi, samuti oli ta ise palli vallates tihti just see vajalik ja leidlik lisakäik, mis Flora pallivaldamise ka terava sööduga või löögiga konkreetseks võimaluseks vormistas. Nüüd juba 8 liigavärava peale tõusnud 19-aastase keskväljamehe tänane esitus tõestas veelkord, et tema näol on tegu väga huvitava ja omapärase palluriga, kes peagi ilmselt ka koondise uksele koputamas on.