Tipud startisid talveunest uimaselt: debütant kollitas meistrit, Moskva lahing kuulus vedurimeestele (0)

Tuli, nägi, tõi punktid: Rostovi värske täiendus Ali Sowe (paremal) lõi meistrile Zenitile kohe kaks väravat. Foto: Scanpix / TASS / Aleksandr Demjantšuk

Talvepausilt naasnud Venemaa kõrgliigas loovutasid kohe punkte kaks esimest, kuid tiitlikaitsja Peterburi Zenit libises lähimast jälitajast Moskva CSKA-st siiski punkti võrra ettepoole. CSKA-d suutis üllatada linnarivaal Lokomotiv.

Nädal varem karikasarjast välja lennanud Zenit jäi avapoolaja lõpus Ali Sowe väravast Rostovi vastu kaotusseisu, ent suutis selle teise poolaja keskel loetud minutitega eduks pöörata. Võit jäi koduväljakul võtmata lõpuks ikkagi Sowe süül, sest 89. minutil lõi talvel Sofia CSKA-st Rostovisse kolinud ja debüüti tegev Gambia ründaja teistki korda palli meistrite võrku. Seejuures mängis Rostov alates 56. minutist kümnekesi, sest eemaldati keskkaitsja Maksim Ossipenko.

Pärast Zeniti väljakule tulnud CSKA teadis, et võit Lokomotivi üle viiks nad liidritest vaid kahe punkti kaugusele, kuid selle asemel osati linnarivaalile hoopis alla jääda. Mõne aasta eest Minskis Eesti koondistki kiusanud Valgevene koondislane Vitali Lisakovitš viis juba kuuendal minutil võõrustajad juhtima ja avapoolaja lõpus lisas Grzegorz Krychowiak teisegi tabamuse. CSKA-l oli teisel poolajal hea võimalus mängu tagasi tulla, kuid Nikola Vlašic saatis penalti üle värava.

Nädala eest karikasarjas Zeniti šokeerinud Tula Arsenal ei suutnud vormi liigasse üle kanda, saades juba neljanda järjestikuse kaotuse. Sotšile jäädi alla 0:4, võõrustajad kerkisid aga tänu võidule tabelis kolmandaks, möödudes Kaasani Rubinile kaotanud Moskva Spartakist.

Talvel laialimineku äärel olnud tabeli punane latern Tambov, kelle esindusrivistusse kuulub praegu koguni 12 (!) teistest Venemaa klubidest laenul olevat mängijat, jätkab samas vaimus nagu mullu. 1:3 kaotus Volgogradi Rotorile märkis külalistele aga kolmandat järjestikust liigavõitu, mis on nad tõstnud tabelis juba 13. kohale ehk tagantpoolt neljandaks. Üleminekumängudest pääsemiseks tuleb siiski tasa teha veel ka viiepunktiline allajäämine Jekatarinburgi Uralile.

Et meeskonnad on talvepausi järel veel veidi roostes, näitab seegi, et kogu vooru ehk kaheksa mängu peale jagati välja kuus punast kaarti. Samas ei morjendanud vähemuses mängimine nii mõndagi meeskonda kuigivõrd, sest lisaks Rostovile suutis kümnekesi punkti päästa ka Krasnodar, viimased veerand tundi vähemuses veetnud Himki hoidis aga edukalt kinni võidupunktidest.

Peterburi Zenit - Rostov 2:2 (0:1)