Tuleviku võidust on palju vett merre voolanud ja Kuressaare sõidab Viljandisse revanši järele (0)

Viljandi Tulevik avas hooaja Saaremaal dramaatilise 3:2 võiduga FC Kuressaare üle ning tulevik näis helge. Ent kaks kuud hiljem on see endiselt viljandlaste ainsaks võiduks Premium liigas, ning Kuressaare saabub revanši nõudma, olles neist liigatabelis juba mööda astunud.

Pärast nii lootustandvat märtsikuud, kus Tulevik alistas lisaks Kure ka karikavõistlustel Nõmme Kalju ning sai ülinapi kaotuse Paide Linnameeskonnalt, on Jaanus Reiteli hoolealuste käekäik kraavi kiskunud. Aprillist alates on nad kaheksa ametliku mänguga kogunud vaid kaks viiki ja kuus kaotust.

Saarlaste vormikõver on samal ajal liikunud täpselt vastupidises suunas. Kui viie esimese vooru järel kiratses Kure ainsagi punktita Premium liiga tabeli põhjas, siis järgneva viie mänguga on nad kogunud seitse punkti ning tõusnud väljalangemistsoonist kõrgemale.

Kuressaare sõidab Viljandisse enesekindlalt, olles nädal aega tagasi naasnud võidukalt teiselt reisilt Lõuna-Eestisse, kui 1:0 alistati Tartu Tammeka. Tulevikul on aga seljataga vaid kaks puhkepäeva, sest alles kolmapäeva õhtul alistusid nad raskes karikavõistluste poolfinaalis 0:2 FCI Levadiale.

Heaks uudiseks Tulevikule on aga mitmete võtmemängijate tervenemine. Kaptenist keskkaitsja Gerdo Juhkam tegi Levadia vastu kaasa terve kohtumise, postide vahele naases esikinnas Marten Ritson ning vahetusest sekkus endine Eesti koondislane Kaimar Saag. Tõsi, samal ajal sai vigastada Tuleviku tänavune esiväravakütt Kristjan Kask, kelle kaasalöömine Kuressaare vastu on küsimärgi all.

Saarlastel on puudujatega palju kehvemad lood, sest Mattias Männilaan, Markus Allast ja Otto-Robert Lipp on kõik jätkuvalt vigastatud ning suure tõenäosusega ei saa meeskonda aidata ka aega teenivad Kristen Lapa, Mairo Miil ja Joonas Soomre, kes kõik nädala eest Tartus 90 minutit mängisid.

Tuleviku ja Kuressaare lahingud on viimastel aastatel olnud väga ettearvamatud. Näiteks eelmisel aastal võidutses Tulevik kõigepealt kodus 5:0. aga kaotas seejärel võõrsil 0:3, enne kui hooaja viimases mängus Viljandis 1:1 viik tehti. Tänavuses avalahingus läks Kure kodus kaks korda juhtima, aga kaotas 82. ja 89. minuti väravatest 2:3, olles seejuures mänginud peaaegu kogu teise poolaja arvulises vähemuses.

Tuleviku peatreener Jaanus Reitel: "Selge on see, et meeskond vajab punkte ja kodumängus Kuressaare vastu eeldatakse seda kindlasti. Aga eelduste realiseerimiseks peame tegema korraliku mängu, sest elu on näidanud, et Premium liigas lihtsaid vastaseid pole. Selle ilmekaks näiteks on Kuressaare hiljutised head mängud Paide ja Tammeka vastu."

Ründaja Kristjan Kask: "Tuleb kindlasti väga võitluslik mäng, aga usun, et oleme valmis enda tugevused maksma panema ja kolm punkti koju jätma."

Kuressaare treener Jan Važinski: "Meie omavahelised duellid Tulevikuga on viimastel aastatel olnud alati väga intrigeerivad. Kure mängijad nägid terve nädal palju vaeva, et korralikult mänguks ette valmistuda. Viikingid teavad, kui raske mäng tuleb Viljandis, ja oleme valmis andma kõva lahingu."

Kaitsja Tanel Neubauer: "Tuleb raske mäng, kus loevad pisidetailid. Läheme anname kõva lahingu ja teeme fännid õnnelikuks."

17.07. vs Legion (k)

(kv) - karikavõistlused; (k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe.

Coolbeti koefitsiendid:

Tuleviku võit - 2,00
Viik - 3,65
Kuressaare võit - 3,25

Huvitavaid fakte:

• Tulevik võitis Kuressaaret liigahooaja esimeses omavahelises mängus 3:2 (42. pen. Herol Riiberg, 82. Kristjan Kask, 89. Carson Buschman-Dormond - 39. Sander Laht, 80. Mattias Männilaan). Kuressaare poolkaitsja Silver Alex Kelder sai 48. minutil punase kaardi.
  • Eelmisel hooajal Kuressaares mänginud poolkaitsja Daniel Tuhkanen liitus talvisel üleminekuperioodil Tulevikuga.
  • Kuressaare on saanud viimase 5 omavahelise liigamänguga Tuleviku vastu 4 punast kaarti.
  • Kuressaare on löönud tänavu meistriliigas kõige vähem väravaid mängu kohta - 0,80. Tuleviku vastav näitaja on 1,33.
  • Tulevik on lasknud endale lüüa kõige rohkem väravaid mängu kohta - 2,89. Kuressaare vastav näitaja on 1,90.
  • Tulevik omab meistriliiga pikimat käimasolevat võiduta seeriat, olles hetkel ilma võiduta 8 mängu järjest.
  • Kuressaare on teeninud viimase 2 mänguga rohkem punkte kui varasema 8 mänguga.