Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

Link kopeeritud

Üllatuspomm: City tõmbas Meistrite liigas Barcelona võimsale hoole käsipidurit

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Manchester City kaitsja Laia Aleixandri kasutas Barcelona kapteni Alexia Putellase peatamiseks kõikvõimalikke võtteid ja tegi seda edukalt. Foto: Cody Froggatt / News Images via Zuma Press Wire / Scanpix

Naiste Meistrite liiga alagrupiturniiri esimeses voorus valmistas suurüllatuse Manchester City, saades koduväljakul 2:0 jagu kahe viimase  hooaja võitjast Barcelonast. Müncheni Bayernile tõi 5:2 võidu Arsenali üle Pernille Harderi kübaratrikk.

City läks kohtumist 36. minutil teenitult juhtima, kui hetk varem suurepärase tõrjega hiilanud Cata Coll eksis nurgalöögi puhul väljatulekul. Vivianne Miedema suunas tsenderduse tagasi väravaesisele ja seal reageeris kõige kiiremini äärekaitsja Naomi Layzell, kes palli võrku lükkas. Barcelona küll üritas kõigest väest mängu päästa, aga 77. minutil lõpetas Khadjia Shaw kiire vasturünnaku meisterlikult ja City sai magusa võidu.

2017. ja 2018. aastal Meistrite liigas poolfinaali jõudnud, kuid mõlemal puhul seal toonasele valitsejale Lyonile alla jäänud City naiskonda pole viimastel aastatel selline edu saatnud. Kevadel oldi küll väga lähedal teisele Inglismaa meistritiitlile pärast 2016. aastal võidetut, kuid võrdsete punktide juures tuli Chelsea järel leppida siiski hõbemedalitega. Alates 2021. aastast, mil naiste Meistrite liigas hakati esmakordselt pidama alagrupiturniiri, on City seal esmakordselt.

Kahel viimasel hooajal karikat tõstnud Barcelona on seevastu olnud viimastel aastatel sisuliselt löömatu - alates 2022. aasta maist, kui Meistrite liiga finaalis jäädi 1:3 alla Lyonile, oli naiskonnal ametlikes mängudes kõigi sarjade peale kirjas vaid neli kaotust, nüüd tuli viies. Meistrite liigas oli Barcelona võitnud 18 senipeetud alagrupimängust 16, viigistanud ühe ja kaotanud ühe, kuid mitte kordagi kuivale jäänud.

Sama alagrupi teises mängus oli alagrupiturniiri debüüdil võidukas Rootsi meister Hammarby, kes sai kodus 2:0 jagu Šveitsi esiklubist St. Pöltenist. Vilde Hasundi kauglöök viis rootslannad 18. minutil juhtima ning lõpu eel vormistas võidu 20-aastane Cathinka Tandberg. Vahetusest sekkunud norralanna kolis augustis Linköpingi ridades Hammarbysse ning on seejärel löönud uue klubi eest 11 kohtumisega 10 väravat.

C-grupis jagus Saksamaa meistri Müncheni Bayerni ja Inglismaa pronksiklubi Arsenali duellis ohtralt põnevust viimase paarikümne minutini. Mariona Caldentey oli külalised juhtima viinud, aga Bayerni kapten Glodis Perla Viggosdottir viigistas täpse pealöögiga avapoolaja lõpus seisu. Sydney Lohmanni lõpetatud kiire vasturünnak lubas teise poolaja algul Bayernil omakorda juhtima minna, ent kümmekond minutit hiljem vastas nurgalöögi järel viigiväravaga Laia Codina.

Seejärel algas aga Pernille Harderi šõu, millele Arsenalil ei olnud vähimatki vastu panna. Peaaegu täpselt kaks aastat tagasi Meistrite liigas Chelsea eest kübaratriki löönud, ent seejärel selles sarjas viies mängus nullile jäänud taanlanna kerkis nii 73. kui ka 78. minutil karistusalas kõige kõrgemale, pannes kübaratrikile punkti 86. minutil.

5:2 võit tõstis Bayerni ühtlasi alagrupi liidriks, sest teises mängus sai Juventus 1:0 jagu Valerengast. Eelringis eelmise hooaja poolfinalisti Paris Saint-Germaini põhiturniiri ukse taha jätnud Juventuse ainsa värava lõi Norras ründaja Sofia Cantore.