VAATA JÄRELE: Kalev noolis innukalt, aga jäi Kuressaare vastu pika ninaga (0)

Premium liiga pühapäev algas Kadrioru staadionil, kus Tallinna Kalev jäi tänavu juba kolmandat korda alla FC Kuressaarele, vandudes vastase 2:1 paremust.

Võrdsel avapoolajal skoorisid mõlemad. Kalev läks 34. minutil juhtima, kui kaitsjad blokeerisid Daniil Petrunini pealelöögi, mille järel sai kasti tagant proovida Ioan Jakovlev - pall lendas rikošetist Magnus Karofeldi selja taha.

Kuressaare jõudis palli keskringist mängu panna, rünnakule tormata ja vastas. Sander Laht lõi, Maico Rimmel tõrjus enda ette ning Sten Reinkort lõi viielt meetrilt lihtsa vaevaga 1:1.

Teisel poolajal alustas Kalev särtsakalt. Juba 49. minutil purjetas Ramol Sillamaa võimsa soologa karistusalla, kus Sander Alex Liit talle jala taha pani - penalti. Lööma asunud Jakovlev saatis pehmevõitu palli enda poolt vaadatuna vasakule alla nurka, kuhu küünitas end Karofeld ette. Jätkulöök langes samuti väravavahi saagiks ehk Kalev raiskas hea šansi.

Kuigi penalteid küsisid järgnenud poolaja jooksul veel mõlemad, ei saanud neid enam kumbki. 77. minutil jäi Rimmeli sööt Tristan Toomas Teeväljale veidike õrnaks, Rauno Tutk noppis selle vahelt, andis palli vahetusmehele Otto-Robert Lipule, kes lõi Kuressaare 2:1 võiduvärava.

Kalev on nüüd tänavu Kuressarele kaotanud kõik kolm omavahelist kohtumist. Kuressaare asub liigatabelis 39 punktiga viiendal ja oma kahemängulisele võiduseeriale punkti pannud Kalev 21 punktiga kaheksandal kohal.