Agressiivne Kalju tahab näidata, millist jalgpalli tegelikult mängida soovib (20)

Foto: Brit Maria Tael

Mullu eurosarjas kahest eelringist edasi pääsenud, kuid koduliigas kõige viimase kolmveerandtunni tõttu tiitlita jäänud Nõmme Kalju teeb sel aastal uue katse kahekordseks Eesti meistriks saada.

"Eestis läheme alati tiitli peale mängima. Eurosarjas peab lootma loosiõnnele ning seal tahaksime kindlasti mõnest ringist edasi minna ja miks mitte ka rohkemast unistada," tutvustas Kalju abitreener Sergei Terehhov uue hooaja eesmärke.

Kalju peatreenerina alustab oma teist hooaega Sergei Frantsev, kelle aastataguse palkamisega klubi president Kuno Tehva väga rahul on.

"Sergei Frantsev viib ellu klubi nägemust jalgpallist, mida soovime mängida. On loomulik, et muudatustega kohanemine ja uute ideede elluviimine on aega nõudev tegevus. Esimene aasta andis meile hea ülevaate, kellega me saame arvestada ja kellega mitte, nüüd võiks juba väljakul natukene rohkem näha olla, millist jalgpalli me tegelikult mängida soovime. Usun, et peatreeneri ideed on tänaseks mängijateni viidud, nüüd peavad poisid oma oskustele tuginedes töö ära tegema," sõnas Tehva.

REKLAAM

Lahkujad ja liitujad on klubi teadlik valik

Pärast eelmist hooaega on Kaljust lahkunud Ats Purje, Sander Puri, Eino Puri ning mitu välismaalast ja mitu noort mängumeest.

Noortest läksid teistesse Premium liiga klubidesse 20-aastased Andre Järva, Sören Kaldma ja Märten Kuusk. "Kõikide nende kolme mängija puhul on erinevad põhjused. Kuusk vajas mänguaega, tema otsuse langetasime mängija vajadustest lähtuvalt. Sören ja Järva vajasid uut väljakutset ja ma loodan, et neil läheb kõigil hästi," kommenteeris Tehva.

Foto: Jana Pipar / EJL

Uute mängijatena on klubisse toodud Nikolai Mašitšev, brasiillane Carlos ning Pavel Londak, kes hakkas ka väravavahtide treeneriks. Õigepea vormistatakse ära Deniss Tjapkini liitumine.

Hoolimata Norra meistri Londaku saabumisest, ei jää kapten Vitali Teleš oma kohast postide vahel ilma. "Pavel on küll väga heal tasemel väravavaht, aga ta hakkab siin juba oma treeneritööd tegema, nii et esinumber on pigem Vitali," ütles Terehhov.

Üleminekute kokkuvõtteks märkis Tehva: "Lahkujad ja liitujad on olnud klubi teadlik valik. Usume, et liigume õiges suunas ja oleme tegemas sammu edasi."

Liliu transferiga on raskusi

Kaljuga tegi talvel trenni teiste seas endine Tallinna Flora ründaja Albert Prosa, kes liitus hiljem FCI Tallinnaga ja lõi eilses superkarikafinaalis valitseva Eesti meistri kasuks kaks väravat.

"Tema vastu oli meil huvi juba detsembris, aga siis tahtis ta ise kuskil testimisel käia ja meie ei saanud tema järele oodata. Ka meie tegime enda plaane ja otsisime ründajaid. Nii see paraku läks, et ta tegi jaanuaris meiega trenni, aga sai siis konkreetse pakkumise Infonetist ja võttis selle kohe vastu," tõdes Terehhov.

Veel ühe sobiva kesktormaja Kalju endale siiski brasiillase Liliu näol leidis, kuid pole selge, kas mehe üleminek talvel teostub. "Liliu transferiga on natuke raskusi. Vaatame, kas saame ta registreerida hooaja alguses või alles suvest," lausus Terehhov.

Koos Liliuga oleks Kalju nimekirjas viis välismaalast, aga korraga mängida tohivad uuest hooajast ainult neli. Küsimusele, kui palju välismängijate limiidi vähenemine Kaljut mõjutab, vastas Tehva: "See, kuidas reeglid Kaljut mõjutavad, pole oluline, me oleme harjunud kohanema, muutuseid on olnud palju. Oluline on see, kuidas reeglid Eesti jalgpalli ja kohaliku liiga taset mõjutavad. Selles osas oleme oma nägemuse EJL-ile esitanud ja on hea, et nendes küsimustes oleme pigem üksmeelel."

Terehhov selgitas, et viie välismaalase olemasolu (neist üks peaks alati puhkama) ei oleks probleem, kuna graafik on tihe, eriti suviste euromängude ajal, ja esineb ka vigastusi.

Foto: Brit Maria Tael

Hetkel ongi üks välismaalane vigastatud - Reginald, kes on KTM-i reegli pehmenemise tulemusel uuest hooajast Kalju jaoks KTM, jääb veel umbes kuuks ajaks väljakult eemale. Sama kauaks jääb laatsaretti ka Mašitšev. Kõige pikemal vigastuspausil viibib Martin Mägi, keda oodatakse tagasi pooleteise kuu pärast.

Lisaks Reginaldile on Kaljul KTM-ideks Robert Kirss, Peeter Klein, Mägi, Henrik Pürg ja Vlasi Sinjavski.

Tehva: soosik on kolme kaljukaga Flora

Hooaja ettevalmistus on Terehhovi sõnul kulgenud plaanipäraselt. "Peatreener kasutab sellist metoodikat, et teeme kaks nädalat järjest trenni ja siis on kaks-kolm vaba päeva," avaldas ta.

Halliturniiril oli Kalju edukaim meeskond, teenides viiest mängust kolm võitu ja kaks viiki. Kokkuvõttes kaotas Kalju kümnest talvisest kontrollkohtumisest ainult ühe.

Poolkaitsja Janar Toomet tõi meeskonna tugeva küljena välja agressiivsuse. "Me üritame igast olukorrast maksimumi võtta. Tihtipeale lähevad mängud võitluse peale ja need on need kohad, kus peaksime oma tahtmisega tulemuse enda kasuks pöörama."

"Head mängijad on talvel ära läinud ja head mängijad on asemele tulnud. Ma ei ütleks, et meie kvaliteet palju muutunud oleks. Pigem oleme vaimselt juurde pannud, et sel aastal meistriks tulla. Sel hooajal on meeskond väga agressiivne ja kõik on näljased," rääkis Toomet.

Suurim Premium liiga võitjasoosik on Tehva hinnangul FC Flora. "Parima mängijatevalikuga klubi, Hollandi tipptreener, kolm kaljukat koosseisus, tugevad taustajõud," põhjendas Tehva oma arvamust. "Infonet, Levadia ja Kalju asetuvad samale pulgale."

Terehhovi meelest on neli tippklubi taseme poolest võrdväärsed: "Eelmine aasta näitas, et kõik need meeskonnad suutsid üksteist võita. Tulemused on teinekord pisiasjades kinni. Kellel on parem päev, rohkem õnne ja rohkem distsipliini, see võidab."

Foto: Jana PiparMeeskonna staar - Andrei Sidorenkov

Kalju standardolukordade spetsialist Andrei Sidorenkov sai eelmise liigahooaja esimeses ringis (1.-9. voorus) kirja koguni viis resultatiivset söötu ja kaks väravat, kuigi mängib kaitses.

Eeldusel, et Pavel Londak hakkab Premium liiga matše peamiselt pingilt jälgima, on Sidorenkov väljakul Kalju suurima koondisekogemusega mängija. Need faktid annavad põhjust just vasakkaitsja otsa vaadata, kui klubil suur punktinälg tekib.

Foto: Brit Maria TaelKellel silma peal hoida - Carlos

Kalju uutest täiendustest on brasiillane Carlos Eesti publikule kõige tundmatum, aga nõmmekate hooajaeelsetes kontrollmängudes oli just tema resultatiivseim mängija, saades kirja neli tabamust. Seega tasub huviga jälgida, mida hakkab Carlos tegema Premium liiga hooajal.

"Hea tehniline agressiivne mängija. Ta sobib meile väga hästi ja mulle isiklikult väga meeldib temaga koos mängida," iseloomustas Toomet uut tiimikaaslast.

Suurim küsimärk - kuidas tullakse toime Paide Linnameeskonnaga?

Kalju on hetkel kolmes järjestikuses omavahelises liigamängus Paide Linnameeskonna vastu võiduta jäänud. Arvestades, et Kalju jäi eelmisel hooajal liidrile alla lõpuks viie punktiga, läksid Paidele kaotatud seitse punkti väga kalliks maksma.

Paremkaitsja Karl Mööl nentis kaks nädalat tagasi intervjuus klubi kodulehele, et nõmmekate jaoks on kõige ebamugavam vastane just Paide. Ja kolm päeva pärast intervjuu ilmumist kohtus Kalju kontrollmängus taas Paidega ning kaotas 2:0 eduseisust 2:3. See oli Frantsevi hoolealuste ainus kaotus käesoleva aasta ettevalmistusperioodil. "Sellega pean nõus olema, et Paide on meile ebamugav vastane, aga see kaotus tuli kahenädalase tsükli lõpus väsimuse pealt," märkis Terehhov.

Sel talvel Kalju särgi Paide oma vastu vahetanud kaks noort mängumeest - Järva ja Kaldma - tunnevad arvatavasti samuti suurt motivatsiooni eelmise koduklubi vastu hästi esineda.

Nõmme Kalju FC
Peatreener: Sergei Frantsev
Abitreener: Sergei Terehhov
Väravavahtide treener: Pavel Londak
Kapten: Vitali Teleš
EJL-i stipendiaadid: Peeter Klein ja Henri Perk
Eelarve: 1 100 000 eurot (terve klubi peale)
Koduväljak: Hiiu kunstmurustaadion 
Meeskonna värvid: must ja valge
Duubelvõistkond: Nõmme Kalju FC U21 (Esiliiga B)
Koduleht: www.jkkalju.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 13 vs. Pärnu Vaprus (Pärnu kunstmurustaadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Pavel Londak, Henri Perk, Vitali Teleš.
Kaitsjad: Trevor Elhi, Henrik Pürg, Martin Mägi, Karl Mööl, Andrei Sidorenkov, Deniss Tjapkin, Maximiliano Ugge.
Poolkaitsjad: Artjom Dmitrijev, Nikolai Mašitšev, Reginald, Vlasi Sinjavski, Igor Subbotin, Janar Toomet, Artur Valikajev.
Ründajad: Carlos, Robert Kirss, Peeter Klein, Tarmo Neemelo.

Eeldatav algkoosseis (kui kõik terveks saavad):

Nomme Kalju FC - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Carlos (Brasiilia ääreründaja) sõlmis kolmeaastase lepingu.
Pavel Londak
 (väravavaht, Rosenborgist) hakkas klubis nii väravavahiks kui ka noorte puurivahtide treeneriks.
Nikolai Mašitšev (poolkaitsja, Tallinna Infonetist) sõlmis kaheaastase lepingu.
Martin Mägi
 (kaitsja) laenuleping Pärnus sai läbi.
Deniss Tjapkin (kaitsja, Sillamäe Kalevist) liitub klubiga peagi.

Lahtine:

Liliu (Brasiilia ründaja, Gzira Unitedist) liitub, juhul kui paberid korda saavad.

Välja:

Andre Järva (ründaja) liitus Paidega.
Sören Kaldma
 (poolkaitsja) leping lõpetati poolte kokkuleppel ja liitus Paidega.
Märten Kuusk 
(kaitsja) siirdus Florasse.
Siim-Sten Palm
 (väravavaht) lahkus lepingu lõppemisega.
Eino Puri (poolkaitsja) klubis ei jätka.
Sander Puri (poolkaitsja) siirdus Iirimaa esiliigaklubisse Waterford.
Ats Purje (ründaja) taasliitus Soome klubi KuPS-iga.
Damiano Quintieri (Itaalia poolkaitsja) leping lõppes.
Jorge Rodrigues (Portugali keskkaitsja) leping lõppes, aga jätkab klubis mõnes muus rollis.
Hidetoshi Wakui (Jaapani poolkaitsja) leping lõppes.

Hooajaeelsed mängud:

06.01. Tallinna FC Flora (PL) - Nõmme Kalju FC  0:1 (Kirss)
13.01. Nõmme Kalju FC - JK Sillamäe Kalev (PL)  1:1 (omavärav)
17.01. Tallinna FC Levadia (PL) - Nõmme Kalju FC  1:1 (Dmitrijev)
27.01. FCI Tallinn (PL) - Nõmme Kalju FC  1:2 (Carlos, omavärav)
31.01. Nõmme Kalju FC - FK Liepaja (LAT)  4:1 (Liliu, Sinjavski, Subbotin, Sidorenkov)
03.02. Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond (PL)  3:0 (Subbotin, Carlos 2)
10.02. Nõmme Kalju FC - FC Lahti (FIN)  2:2 (Neemelo, Kirss)
13.02. Riia FC (LAT) - Nõmme Kalju FC  1:1 (Liliu)
16.02. Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond (PL)  2:3 (Klein, Tjapkin)
19.02. Nõmme Kalju FC - JK Narva Trans (PL)  3:0 (Valikajev 2, Carlos)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; FIN - Soome kõrgliiga; LAT- Läti kõrgliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (20)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK