Eesti neiud leppisid lätlannade vastu viigiga (0)

Täna algas Tallinnas neidude U17 koondiste Balti turniir, kui avapäeval viigistas Eesti Lätiga 1:1.

Läti läks kohtumist juhtima kuuendal minutil, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse realiseeris otse õhust löögiga Ieva Krasnova. Mänguliselt võrdse avapoolaja lõpus oli lätlannadel suurepärane võimalus kahe väravaga juhtima minna, kuid Paula Linda Linina penalti suutis Eesti väravavaht Katriin Saulus tõrjuda. "See tõrje andis innustust juurde kogu võistkonnale!" ütles pärast kohtumist noortekoondise peatreener Kaidi Jekimova EJL-i kodulehele.

Teise poolaja alguses tegi Eesti vahetuse, mis kohtumist elavdas, kui mängu sekkus Hanna Rästa. Just Rästa lõi Eesti viigivärava kohtumise 57. minutil, mil ta kauni soolorünnaku täpselt lõpetas. "Vahetus aitas kindlasti kaasa meie edule teisel poolajal ja aitas meil rohkem löögile jõuda. Rääkisin poolajal ka teistele mängijatele, et peame ise juurde panema. Nad võtsid selle teiseks poolajaks väljakule kaasa," ütles peatreener.

"Kokkuvõttes ma siiski tulemusega rahul ei ole, sest soovisime võita. Mõned olukorrad ei tulnud välja planeeritult ja me polnud avapoolajal piisavalt julged. Me ei suutnud löögile minna, kuigi olukordi tekkis palju. Teine poolaeg oli parem, aga otsustavat teist väravat meil siiski lüüa ei õnnestunud," lisas Jekimova.

Homme kohtuvad TNTK staadionil kell 12 Läti – Leedu. Turniiri viimane matš Leedu – Eesti toimub reedel, 21. juulil, mil avavile kõlab samuti keskpäeval. "Tugevuselt peaks Leedu olema sarnane Lätiga. Eeldan võrdset mängu mõlemapoolsete võimalustega," arvab Jekimova.

Eesti - Läti 1:1 (0:1)