Harry Kane'i Inglismaa võitis lisaminutitel Tuneesiat (1)

Inglismaa ja Tuneesia pidasid tõsise lahingu, kuid favoriit võttis üleminutitel siiski oma.

Väga head mängu näidanud Inglismaa sai võimaluse väravaarve avamiseks juba esimestel minutitel. Jesse Lingardi lähilöögi tõrjus Tuneesia väravavaht Mouez Hassen jalaga ning sellele järgnenud Raheem Sterlingu imelisest võimalusest ei saanud asja, sest mehe mõistus jooksis tühja värava ees kokku ning löök ebaõnnestus totaalselt.

Selle olukorra järel jäi Hassen hetkeks murule lebama, kuid väikese turgutuse järel oli puurilukk püsti ning esialgu tundus, et mehe mure pole tõsine. Mõne minuti pärast tegi Hassen küll väga hea tõrje, kui John Stones nurgalöögist tulnud palli ristnurga poole saatis, kuid tagasi põrganud palli saatis väravavõrku Inglismaa kapten Harry Kane.

Taaskord oli Hassen maas ning 15. minutil oli Tuneesia sunnitud tegema esimese vahetuse: õlavigastusega Hassen lahkus platsilt.

Umbes veerand tundi hiljem oli tuneeslastel põhjust valada hoopis õnnepisaraid. Manchester City mängumees Kyle Walker talitles karistusalas käega hooletult ning peakohtuniku jaoks oli see penaltiks piisav. Ferjan Sassi madalale löögile sai Jordan Pickford näpud küll vahele, kuid mitte piisavalt. 35. minutiks oli seis 1:1.

Teine poolaeg kulges esimesega võrreldes sündmustevaeselt. Inglismaa standardolukordadega kehvasti toime tulnud tuneeslased pääsesid mitmel korral napilt, kuid esimesel lisaminutil nende õnn lakkas. Nurgalöögist tulnud palli tabas esimesena Harry Maguire, kuid Harry Kane oli see üksinda jäetud mees, kes saatis palli peaga kindlalt väravasse.

Sellega võtsid inglased oma esimesest mängust kolm rasket punkti ning tabelis paiknevad nad Belgia järel teisel kohal.

Tuneesia - Inglismaa 1:2 (1:1)