Kahju! Korraldajamaa jättis Eesti U17 koondise Eliitringi ukse taha (Pärnpuu: meeleolu oli riietusruumis nukker) (4)

Rumeeniale kaotanud Eesti U17 koondis ei pääsenud Eliitringi. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eliitringi pääsemise nimel mänginud Eesti U17 koondis alistus 0:3 Rumeenia eakaaslastele, mistõttu lõpetati EM-valikgrupp viimasel kohal.

Avaringis Prantsusmaale kaotanud, ent seejärel Norraga viigistanud noored Sinisärgid läksid viimasele matšile vastu lootusega, et lõpuvile järel jõuavad nad alagrupist edasi Eliitringi. Sinna saamiseks pidid nad alistama rumeenlased ning lootma, et norrakad ei võida prantslasi.

Paraku jäi Eesti aga korraldajamaa vastu juba 23. minutil kaotusseisu, kui Rumeenia poolelt oli täpne tipuründaja Vlad Oarga. Avapoolaja lõpus suurenes rumeenlaste eduseis kaheväravaliseks, sest palli saatis 40. minutil võrku kapten Mihai-Vladut Toma.

Niisiis oli juba esimese kolmveerandtunni lõpuks eestlaste lootus Eliitringist vaikselt kustumas, sest vaja oli kolme tabamust, mida aga teisel poolajal ei sündinud. Kirstunaelaks oli 90+9. minuti penalti, mille realiseeris David-Andronic Popa.

Eesti sai kohtumise jooksul kirja neli lööki, millest mitte ükski ei lennanud raamide vahele, Rumeenia virutas peale aga 23 korda, neist 12 läksid värava suunas.

"Täna läks veidi aega sellele, et mängu sisse saada," rääkis U17 koondise peatreener Marko Pärnpuu jalgpall.ee-le. "Vastane oli küll domineerivam pool ja pall oli rohkem meie väljakupoolel, aga mida aeg edasi, seda enam hakkasime mängima sellist mängu nagu meie tahtsime ja leidsime erinevaid käike ettepoole. Esimesel poolajal ühtki supervõimalust ei tekkinud, aga ei saa ka öelda, et oleksime mängust väljas olnud," ütles Pärnpuu.

"Vastase väravad olid välditavad. Teisele poolajale läksime vastu julgema taktikaga, mis jättis vastasele ruumi vasturünnakutes ja väravavaht päästis meid mitmel korral. Kolmas värav oli mängule mõru punkt. Lõppseisu pealt on seda keeruline öelda, aga tegelikult usun, et meil oli võimalus täna miskit korda saata. Samas on meie puhul ülioluline, et selleks peab kõik sajaprotsendiliselt õnnestuma ja täna nii ei läinud," sõnas juhendaja.

Ta lisas: "Meeleolu oli riietusruumis nukker, mis näitab, et see läheb poistele korda. Poisid on praegu oma jalgpalliteekonna alguses – suured asjad on ees ning oluline on püsi tõusta ja edasi minna."

Prantsusmaa vastu kolmanda viigi kirja saanud Norra jäi samuti Eliitringist välja, sest viis punkti teeninud Rumeenia napsas selle pääsme endale. Eesti saagiks oli vaid üks viigipunkt, millega jäädi neljaliikmelises alagrupis viimaseks. "Kindlasti oli see üks tugevamaid alagruppe üldse. Turniirile tagasi vaadates jääb enim kripeldama, et kuigi tänane lõppseis seda ei näita, oli meil reaalne võimalus tabelis kõrgemal lõpetada. Samas ei ole mul poistele midagi ette heita: kõik, kes väljakul käisid, andsid endast maksimumi ja midagi tegemata ei jäetud," kostis Pärnpuu.

Eesti U17 - Rumeenia U17  0:3 (0:2)