Kogenud Infonet hävitas Flora uue kaitseliini ja haaras omale aasta esimese karika (galerii!) (24)

Eesti valitsev meister Infonet näitas klassi hooaja avalahingus, kui lustis superkarikafinaalis Flora uue kaitseliini vastu ja võttis suure võiduga oma ajaloo esimese superkarika.

Tempokalt ja kiirelt alanud mängu esimesed teravamad momendid kuulusid valitsevale karikavõitjale Florale, kes paaril korral  Infoneti karistusala lähistel olukordi luua üritas. Ühe hea läbimineku tegi Rauno Sappinen, kuid Rauno Alliku ei ulatunud tema sööduni.

Infonet haaras aga kiirelt keskväljal väga agressiivse pressiga initsiatiivi. Nii kui Flora mängija palli sai, ümbritseti palliga olev mees  kärmelt infonetlastega ja florakad ei saanud kuidagi oma söödumängu käima.

18. minutil andis Infoneti keskpoolkaitsja Sergei Tumasjan paremalt äärelt madala karistuslöögi kasti, mille tagumisest servast keskkaitsja Vladimir Avilov madala palli värava tahanurka virutas - 1:0 Eesti meistrile.

Viis minutit hiljem otsustas uue nimega FCI Tallinn kohtumise saatuse, kui ründaja Vladimir Voskoboinikov jätkas Tumasjani söödu Roman Sobtšenkole, kes sisuliselt sama koha pealt Aviloviga Infoneti teise lõi. Madal tugev löök ette vasakusse posti, kust nahkkera Richard Alandi käte vahelt võrku lendas.

Pooltunni täitumisel oli Aland lähedal eksimusele, kui tormas Tumasjani tsenderdust vahelt lõikama, kuid ei läinud lõpuni ja Sobtšenko pääses peaga löögile. Flora õnneks kukkus endise floraka Sobtšenko pealöök värava katusele.

Flora parimad võimalused jäid avapoolaja lõppu, kui Märten Kuusk rünnakule tormas, posti uhas ning Mihkel Ainsalu seejärel tühja väravat sihtis, kuid Aleksandr Volodin tõrjus joone pealt soorituse.

Teisel poolajal haaras Infonet juba jõulisemalt initsiatiivi, saades ka söödu hästi käima. 56. minutil mängis Aleksandr Kulinitš paremalt äärelt söödu viiekasti joonele, kust Tumasjan vasaku jalaga kerge vaevaga lasnamäelaste kolmanda värava lõi. Mäng sai otsustatud.

Ja kui 74. minutil Flora tipuründaja Rauno Sappinen ei suutnud üks-üks olukorras Matvei Igonenist mööda mängida, sai selgeks, et Floral jääb tänasel päeval rammust puudu.

84. minutil lõi vahetusest sekkunud endine florakas Albert Prosa Eduard Golovjovi söödu järel Flora kolme kaitsja vahelt ettenurka mängu neljanda värava. Hetk hiljem lükkas ta Kulinitši söödust juba Infoneti viienda palli Lilleküla meeskonna võrku.

Infonet võitis tulemusega 5:0 oma ajaloo esimese superkarika ning Floral on mõtteainet, kuidas oma täiesti värkse kaitseliiniga (mullusest  Kams-Baranov-Tamm-Jürgenson liinist ei olnud täna platsil kedagi) koostöö sujuma saada.

Mängu parim - Sergei Tumasjan

Infoneti Venemaa keskpoolkaitsja valitses keskväljal toimunut. Oli seotud kolme väravaga, skoorides ise, andes resultatiivse söödu ja algatades teise värava toonud rünnaku. Tema klassiga jäi Flora lihtsalt hätta.