Kolarovi iluvärav tõi Serbiale napi võidu Costa Rica üle (0)

Serbia sai oma turniiri avamängus võidupunktid kätte napilt, aga kindlalt - Costa Rica alistati põnevas mängus 1:0.

Mõlemad meeskonnad läksid mängule eesmärgiga võita. Serbia, kes ei ole MM-il osalenud 2010. aastast, alustas mängu kindlamalt ning suutis olla tugevam meeskond mängu lõpuni. Costa Rica jäi kaitsma ning omalt poolt ei suutnud erilisi rünnakuid tekitada.

Esimene poolaeg möödus väravateta. Mõlemad meeskonnad otsisid võimalusi, aga ei julgenud suurte jõududega ründama hakata. Serbia valdas rohkem palli, aga Costa Rica püsis kindlalt kaitses ja ei lasknud serblastel ohtlike olukordi tekitada. Esimese poole parim võimalus tuli Serbiale, kui Sergej Milinkovic-Savic suutis kastis käärlöögi teha, aga lõi liiga madalalt otse Costa Rica väravavahi Keylor Navase kätte. Tolles olukorras tõusis ka suluseisulipp, kuigi tegelikult seda ei olnud.

Teisel poolajal jätkas imepäraste tõrjete tegemist Keylor Navas. Serbia ründaja Aleksandar Mitrovic pääses 49. minutil üks-ühele Navasega, aga väravavaht suutis Mitrovici löögi tõrjuda. Serbia läks 56. minutil 1:0 juhtima, kui AS Romas mängiv Aleksandar Kolarov suutis karistuslöögi suunata täpse ja ilusa löögiga paremasse nurka.

Peale Kolarovi väravat jäi Serbia rahulikumaks ning valdas tugevalt palli, aga ei lasknud Costa Rical rünnakuid tekitada. Costa Rica üritas kontrarünnakutega viigiväravat lüüa, aga Serbia kaitses kindlalt ja väravavahi Vladimir Stojkovicini erilisi lööke ei jõudnud.

Mängu lisaminutitel läks veel Costa Rica pingi juures kähmluseks. Serbia poolkaitsja Nemanja Matic tahtis kiiresti palli mängu saada, aga Costa Rica abikäed ei andnud talle palli ruttu kätte. Matic üritas jõuga palli kätte saada. Olukord lahenes kaartideta ja mäng läks edasi.

Mängu lõpp läks veel eriti pikaks, sest kasutusele võeti veel VAR. VAR-iga vaatas kohtunik, et Serbia mängija Prijovic virutas käega Costa Rica kaitsjale näkku, aga selgus, et tegemist oli õnnetusega ja mäng lõppes paar sekundit hiljem.

Costa Rica sai seega valusa kaotuse, mis võib juba varakult meeskonna lootused suurel määral kustutada. Kuna Brasiilia on grupi suurfavoriit, siis ülejäänud meeskondadel on üsnagi võrdsed võimalused grupist edasi pääseda.

Costa Rica - Serbia 0:1 (0:0)
56. Aleksandar Kolarov

Hoiatused: 22.  Francisco Calvo, 56. David Guzman -  59. Branislav Ivanovic, 90+8. Aleksandar Prijovic
Peakohtunik: Malang Diedhiou (Senegal)

Costa Rica: Navas, Gonzalez, Acosta, Duarte, Calvo, Gamboa, Ruiz, Borges, Guzman (73. Colindres), Venegas (60. Bolanos), Urena (66. Campbell).
Varus: Smith, Bolanos, Oviedo, Colindres, Campbell, Wallace, Azofeifa, Tejeda, Pemberton, Waston, Gutierrez, Moreira.

Serbia: Stojkovic, Tosic, Ivanovic, Kolarov, Milenkovic, Milivojevic, Tadic (83. Rukavina), Matic, Milinkovic-Savic, Ljajic (70. Kostic), Mitrovic.