Kotenko penaltist: puhas kohtuniku viga, tema otsus oli mäng otsustada (4)

Artur Kotenko, Mart Martin ja Tanel Tamberg. Foto: Brit Maria Tael

Narva Transi väravavaht Artur Kotenko oli Infonetilt saadud 1:3 kaotuse järel pahane kohtuniku Mart Martini peale, kes avapoolaja keskpaigus penalti määras, millest külalised juhtohjad haarasid.

"Meil oli selline plaan, et hakkame taga kompaktselt mängima ja oleme rohkem kaitses. Aga tuli penalti ja väga raske on kaotusseisust välja tulla. Andsime endast kõik, aga jälle kaotus," rääkis Kotenko EJL-i teleülekande järel. "Raske kogu aeg kaitses mängida ja tempot hoida. Viimastel minutitel enam lihtsalt jõudu ei olnud. Loodame, et läheb paremaks."

Penaltist endast: "Kahjuks [Dmitri] Kruglov on vanameister - hästi lõi. Selle penaltiolukorra kohta - minu jaoks ei olnud penaltit. Puhas kohtuniku viga. Aga tema otsus oli selline, et ta otsustab mängu." Martin määras penalti olukorras, kus Artjom Škinjov üritas palli klaarida, aga lõi säärega vastu Jevgeni Harini puusa.

Päris kuivale Trans siiski ei jäänud, sest teisel poolajal muutis Ilja Ferapontov oma tabamusega matši veidi põnevamaks. "Hea värav. Puhas ründaja töö. Võttis palli, triblas ja selles mõttes ootame temalt rohkem väravaid - aga vähemalt üks täna ja paar või kolm järgmises mängus," ütles Kotenko.

Nüüd on Transil mõneks ajaks mängud suurtega selja taga ja tuleb veidi kergem mängugraafik: "No me anname endast parima ja loodame, et aitab nendest kaotustest."

Infoneti ründaja Vladimir Voskoboinikov rääkis mängu järel: "Praeguses seisus Narva Trans ei ole see vastane, kelle vastu võiks punkte kaotada. Vaja oli kiired väravad lüüa. Ei tea, kui kiired need olid, aga poolajaks juhtisime 2:0 ja Narvas on see suur eelis.

Narva Transi taolised meeskonnad, kes mängivad kaitsest lähtuvalt, on distsiplineeritud, aga mängivad sedasi, kuni nad jäävad taha. Seejärel tekivad võimalused kiireteks kontrarünnakuteks, millest mõne suutsime ära realiseerida, aga päris paljusid ka ei suutnud."