Kuressaare virutas karikasarjas vastasele 22 (!) väravat (0)

Penaltipunktilt sahistas võrku isegi väravavaht Ingmar Krister Paplavskis. Foto: Liisi Troska

Kui Viljandi Tulevik kukkus täna karikasarjast juba välja ja Pärnu Vaprus oli III liiga klubi vastu hädas, siis FC Kuressaare näitas kõrgliiga sisu, lüües Põlva Lootosele 22 väravat.

Kuressaarel läks III liiga klubi Lootose vastu aega vaid viis minutit, kuniks Sander Laht skoori avas. Tempos järele ei antud ja avapoolaeg võideti koduväljakul koguni 11:0. Teisel poolajal kulus esimese värava leidmiseks seitse minutit ning seejärel virutati veel 10 tabamust.

Kokkuvõttes sai Kuressaare seega 22:0 võidu Põlva Lootose üle. Resultatiivseim oli nelja tabamusega Laht, kübaratrikini jõudsid aga veel ka Elari Valmas, Mairo Miil ja Oliver Rass. Ühtekokku said jala valgeks üheksa meest - nende hulgas väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, kes realiseeris penalti. Kuressaare sai seega endale karikavõistluste 1/64-finaalide selle hooaja suurima skoorija tiitli. Seni oli kõige rohkem väravaid (21) löönud Maardu United II. Flora lõi oma tänases karikamängus aga näiteks "vaid" 16 väravat.

17. juunil kell 15 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Põlva FC Lootos 22:0 (11:0)
5., 23., 33., 35. Sander Laht, 8., 44. Mario Stern, 14., 42., 52. Mairo Miil, 16. ov. Helander Vist, 28. pen. Karmo Paju, 41., 77., 85. Oliver Rass, 56., 64. Amor Luup, 59., 69. Maarek Suursaar, 61., 66., 82. Elari Valmas, 80. pen. Ingmar Krister Paplavskis

Hoiatused: -
Pealtvaatajaid: 40
Peakohtunik: Viljar Pennert
Abikohtunikud: Argo Pruul, Karl Tiitson

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Elari Valmas, Mario Pruul, Märten Opp, Mairo Miil, Karmo Paju, Sander Seeman (46. Karl Ivar Maar), Margus Rajaver, Sander Laht (46. Amor Luup), Oliver Rass, Mario Stern (46. Maarek Suursaar).
Varus: Maarek Suursaar, Karl Ivar Maar, Amor Luup.

Lootos: Carlos-Mathias Vaher, Jürgen Juks, Freddy Help, Rainer Jüriöö, Karol-Ari Krimses, Sten-Markus Meekler, Remi Oper, Rene Oper, Risto Saarniit, Sander Sellis, Helander Vist.