Manchester United krooniti esmakordselt Euroopa liiga meistriks! (3)

Manchester United alistas Stockholmis toimunud Euroopa liiga finaalis Amsterdami Ajaxi 2:0 ning krooniti esmakordselt Euroopa liiga meistriks.

Sinisärgid alustasid paremini ning avaminutitel oli ohtlikum pool United, kuid mäng kulges üsna kinniselt ning palju väravavõimalusi kummalegi poolele ei pakkunud.

Esimene värav sündis üsna ootamatult, kui Paul Pogba 18. minutil karistusala joone tagant löögile sai. Pall võttis rikošeti Davinson Sanchezest ning leidis selle abil tee Ajaxi väravasse.

Poolaja lõpuosas paranes ka Ajaxi rünnak ning peamiselt tänu Chelseast laenul olevale Bertrand Traorele suudeti Unitedit ka ohustada, kuid väravani siiski ei jõutud.

Teine poolaeg algas Ajaxi jaoks tõelise ehmatusega, kui juba 48. minutil duubeldas United nurgalöögiolukorras eduseisu. Chris Smalling sai palli peaga suunata ning seljaga värava suunas olnud Henrikh Mkhitaryan lõi palli paari meetri kauguselt võrku.

Sarnaselt avapoolajale suutis ka teisel kolmveerandtunnil Hollandi meeskond rohkem palli vallata ning pealelööke sooritada, kuid United püsis kaitses hästi ning suutis mängu kontrolli all hoida.

United krooniti Euroopa liiga võitjaks esmakordselt, Ajax on sama sarja korra võitnud, toona kandis turniir nime UEFA Cup. Tänu Euroopa liiga võidule tagas United ka järgmiseks hooajaks koha Meistrite liigas.