Manucho maagiast ei piisanud (0)

Manucho sai kahel korral tähistada. Foto: Brit Maria Tael23-aastane elevandiluuranniklane Manucho tõestas taas, et on oma arengus viimaste aastatega tublisti samme edasi astunud, kuid tabeliliider FC Flora vastu ei piisanud Infonetile ka Manucho maagiast.

Manucho tegi meistriliigas debüüdi 2010. aastal veel 19-aastaselt Nõmme Kalju ridades. Kolm väravat hooaja teise poolega ei olnud aga veenvad ja nii saadeti ka uueks hooajaks Kohtla-Järvele laenule. Juuni lõpuks löödud üheksa esiliigaväravat tõid ta tagasi Kaljusse, kus aga taas läbimurret ei tulnud.

Kuigi hooaja lõpuks oli Manucho nime taga 33 tabamust, tulid enamus neist lisaks Esiliigas löödule Kalju duubli rivistuses II liigas ja karikavõistlustel. Meistriliigas pääses ta platsile peamiselt vahetusest ja üks tabamus ei veennud.

2012. aastal lõi ta käed Esiliigas mänginud Infonetiga. Hooajaga sai kirja 31 väravat, mis oli parim näitaja. Selle tulemusel mängiti eelmisel hooajal Infonetiga juba meistriliigas, kuid Manucho oli tihti hädas realiseerimisega ja aasta lõpuks sai ta Aleksandr Puštovi meelehärmiks kokku vaid kuus liigaväravat.

Tänaseks on ta aga täiesti teisest mastist meest. Premium liigaga on ta kohanenud ja seda näitas Flora vastu kohe mängu alguses. Manucho domineeris õhuvõitlusi ja pärast veerandtunni täitumist virutas pöördelt veidi üle värava.

See aktiveeris korraks Flora ja nii sooritas Irakli Logua kaugelt võõrustajate esimese löögi, mille Ilja Kassjantšuk nurgalöögiks toimetas. See kõik ei rahuldanud aga Manuchot ja nii viis ta 24. minutil Infoneti ette - Tanel Meltsa karistuslöögist tulnud palli suunas ta peaga kindlalt tagumisse nurka.

36. minutil oli elevandiluuranniklane kehvasti alustanud Flora vastu taas aktsioonis, aga sedapuhku lõi ta ise pärast trikitamist napilt posti kõrvalt mööda.

Iluvärav vihastas Florat

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene pooleli jäi - Infoneti rünnakult. Ent alates täistunni täitumisest asjad muutusid. Esmalt jättis Zakaria Beglarišvili kasutamata üks-üks olukorra ning kui ise ei löö, lüüakse sulle. 64. minutil tabas Jevgeni Harin esmalt väravaposti, misjärel Oleg Valov nahkkera taas kasti toimetas, kust Manucho väga efektse käärlöögiga selle Stanislav Prinsi selja taha virutas - 2:0! Manucho nimel tänavu 17 väravat.

Kohe pärast seda läks Flora üle kolme kaitsja peale ja alustas kõige väljakul toimuva dikteerimist, kui esimene ehmatus välja arvata, mil Markus Jürgenson meetrillt Jevgeni Harini löögi peaga ära võttis. Flora ehitas, lõi, proovis - Infonet viivitas, lamas ja vajas arstiabi.

80. minutil õigustasid Norbert Hurda taktikalised käigud, kui kolm minutit varem Irakli Logua puhkama saatnud Maksim Gussev võrku sahistas. Martin Kase pealelöögi järel oli ta esimene mees jaol ning vähendas kodumeeskonna kaotuse minimaalseks.

Neli minutit hiljem sai Rauno Sappinen Brent Lepistult geniaalse läbisöödu ja noormees tegi parema jala välisküljega löögi, mille Kassjantšuk tõrjus otsajoone suunas - enne, kui pall jõudis aga üle joone veereda, virutas Albert Prosa selle terava nurga alt väravasse, viigistades seisu.

Sealt edasi kuni kuuenda üleminuti lõpuni otsis Flora oma kolmandat ja oli sellele korra ka lähedal, kuid Kase ei olnud peaga piisavalt täpne ning nii jäi lõppseisuks 2:2. Infonet ei kaotanud küll kõike, mis Manucho maagiaga saavutati, ent kahe punkti kaotus jättis neile väga mõru maigu suhu.

Nägid mängu? Hinda mängijaid siin!

Mängu parim - Karl-Eerik Luigend

Kuigi Manucho lõi kaks väravat ja oli esimese tunni valitseja, oli just florakate mängujuht Luigend see, kes tagant võõrustajate rünnakud algatas, millest lõpuks kaks väravaga lõppesid ja Floral Infonetti röövida aitasid.