Mašitšev kaks, Kalju null (hinda mängijaid!) (0)

Mašitšev oli täna Sillamäe vedur. Foto: Imre Pühvel

Premium liiga 35. vooru keskses kohtumises osutus võtmetegelaseks Nikolai Mašitšev, kelle kaks iluväravat tõid Sillamäe Kalevile 2:0 võidu Nõmme Kalju üle.

Mängu alustas pisut teravamalt külalismeeskond Sillamäe ning juba kaheksandal minutil testis Vitali Teleši valvsust Jevgeni Kabajev. Siiski lendas Premium liiga väravakuninga üritus kasti joonelt liialt keskele ning Kalju puurilukk Teleš kahmas nahkkera kindlalt endale.

Viis minutit hiljem sai sarnaselt positsioonilt proovida keskpoolkaitsja Deniss Tjapkin, kuid ka nüüd oli Teleš mees omal kohal ja noppis palli altnurgast ilusti ära. Kohe pärast seda sai ka Kalju esimese ohtlikuma löögi kirja, kuid Fabio Pratese täpse karistuslöögi koukis Mihhail Lavrentjev esipostist välja.

Mašitševi ja Kabajevi geniaalne koostöö

Seejärel valdas taas enam palli Sillamäe ning 20. minutil kandis see ka vilja, kui Nikolai Mašitšev mängis oivaliselt kokku Jevgeni Kabajeviga, kelle seinasöödu järel keerutas Mašitšev osavalt palli Vitali Telešile püüdmatult tahanurka, viies sellega külalised 1:0 juhtima!

29. minutil oli Sillamäe väga lähedal oma eduseisu duubeldamisele, kui nurgalöögist kerkis kõige kõrgemale Igor Tšeminava, aga endise Zeniidi mehe pealöögi suutsid Kalju mehed joonelt päästa.

Antud olukord äratas pisut ka kodumeeskonna, kuid Felipe Nunese ja Tarmo Neemelota olid rünnakud pisut ideetud ning enne 0:1 kaotusseisus riietusruumi minekut jäi Kalju ohtlikuimaks olukorraks Martin Vungi 36. minuti karistuslöök, mis napilt väravast mööda vuhises.

Mašitšev tulistab ühe veel

Teiseks kolmveerandtunniks tõi Igor Prins küll Tarmo Neemelo Fabio Pratese asemel sisse, aga Kalju rünnakud seeläbi oluliselt ei elavnenud ning 54. minutil lõi mitmenda nurgalöögi järel oma teise hoopis Sillamäe. Nimelt otsustas esimese värava autor Mašitšev ligi 20 meetrilt täpsust proovida ning korralik pommlöök maanduski Teleši värava taganurgas - Sillamäe 2:0 eduseis oli tõsiasi!

Seejärel tõi Kalju sisse ka oma teise salarelva Felipe Nunese näol, kuid ka see kodumeeskonna rünnakutesse uut hingamist ei andnud ning 78. minutil oli Sillamäe lähedal päeva kolmandale, kui Andrei Sidorenkovi hea püstsööt leidis kastist Daniil Ratnikovi, kelle efektne ülepuusalöök aga pisut keskele lendas ning Teleši käte vahel maandus.

Neli minutit hiljem oli taas aktsioonis Sidorenkov-Ratnikov duo, kuid taas lendas Sillamäe mängujuhi üritus liialt keskele ning Teleš sai jällegi palli endale kahmata. Seejärel üritasid veel iga hinna eest Lavrentjevi võrku sahistada Reginald ja Nunes, aga Sillamäe väravavaht otsustavalt enam sekkuma ei pidanud ning võrdlemisi ideetu ründetegevusega jäigi Kalju täna nullile, samal ajal kui Sillamäe kahe väravaga tabelisse kolm üliväärtuslikku kirjutas.

Mängu parim - Nikolai Mašitšev

Enne tänast vaid viis liigaväravat löönud Mašitšev osutus Kalju vastu tõeliseks jokkeriks, olles terve mängu vasakul äärel aktiivne ning kroonides oma esitust ka kahe väga kauni väravaga. Lisaks kahele tabamusele hoidis mees Kalju paremkaitsjat Henrik Pürgi pideva surve all ning koos Andrei Sidorenkoviga moodustati vasakul äärel tõeline kiirrong, millele Kaljul täna vastust ei olnud.