Oi kui rumal! Iraagi esiründaja liigne juubeldamine viis punase kaardini ning lõpuks ülihilise kaotuseni (3)

Iraak 2, Jordaania üli-ülihiliselt 3. Foto: Scanpix / Hussein Sayed / AP Photo

Aasia karikal lõppes Iraagi teekond eriti valusal moel. Pärast kaotusseisu jäämist viidi seis küll 2:1 peale, kuid esiründaja liigne juubeldamine viis punase kaardi ning lõpuks kahe ülihilise vastuväravani.

Iraak, kellel õnnestus D-alagrupp täiseduga võita, oli matšis Jordaaniaga selgelt usinamaks pooleks. Pall võeti algusest peale enda hoole alla, kuid esimese hooga sellega midagi teha ei suudetud. Jordaania see-eest ootas oma võimalusi kannatlikult ning see tasus ära: 45+1. minutil näppas tipuründja Yazan Al-Naimat lohakalt söödetud palli vahelt ning toimetas selle kiirelt väravasse.

Teiseks poolajaks kaotusseisu jäänud Iraak reageeris esimese kümnekonna minutiga vahetustega, mis kohe tulu ei toonud. Seis suudeti siiski viia viiki: 68. minutil tegi nurgalöögist skoori Saad Natiq. Vähem kui kümme minutit hiljem tõstis pead ka turniiril hiilgavat hoogu näidanud esiründaja Aymen Hussein, kelle tasakaalukas realiseerimine Iraagi 2:1 eduseisu viis.

Turniiril Iraagi kümnest väravast kuus enda nimele kirjutanud 27-aastane väravakütt edasises aga ebaõnnestus. Avapoolaja lõpus juba korra hoiatada saanud mees läks tähistamisega liiale, mis viis peakohtuniku teise kollase kaardi andmiseni. See tähendas, et viimased 15-20 minutit pidi Iraak hakkama saama kümnekesi.

See oli signaaliks Jordaaniale - gaas tuleb põhja lükata. Kuigi masinavärk kohe tööle ei hakanud, kasutati targalt ära üleminutid. Tabloole löödi number 7. Jordaania 2:2 viigivärav sündis viiendal üleminutil, võit võeti ära eriti "ülbelt" - poolkaitsja Nizar Mahmoud Al-Rashdani kauglöögist 90+7. minutil.

3:2 võidu teeninud Jordaania kohtub veerandfinaalis Tadžikistaniga.

Iraak - Jordaania 2:3 (0:1)
68. Saad Natiq, 76. Aymen Hussein - 45+1. Yazan Al-Naimat, 90+5. Yazan Alarab, 90+7. Nizar Mahmoud Al-Rashdan

Eemaldamine: 77. Aymen Hussein (Iraak)