Salah sai vigastada, Egiptus ja Ghana tegid edasipääsu keeruliseks (0)

Egiptuse kapten ja Liverpooli superstaar Mohamed Salah sai vigastada ning lahkus platsilt. Foto: Scanpix / Issouf Sanogo / AFP

Superstaari vigastusekuradile kaotanud Egiptus jäi Aafrika Rahvaste Karika B-grupi mängus Ghana vastu kaks korda kaotusseisu, ent teenis lõpuks 2:2 viigi. Mõlema turniiri soosiku jaoks on alagrupist edasipääsemine keeruline.

Kohtumine Felix Houphouet Boigny staadionil algas füüsiliselt. Pidevad vead tõid esimese kannataja 10. minutil, mil kahe ghanalase teo tagajärjel langes Egiptuse pallur Mostafa Mohamed murule ning tegi liiga oma randmele. Siiski jäi ta terveks ning jätkas mänguga.

Kuigi mõlemad meeskonnad vajasid võitu, siis avapoolajal eriliseks mänguks ei läinudki. Olukorra võttis hästi kokku 37. minutil BBC tekstiülekandesse kirjutatu: "Väga tahaksin teile kirjutada, mis mängus toimub, aga siiani on olnud vaid üks pealelöök ja seegi polnud hea." Endine Nigeeria ründaja Efan Ekoku lisas: "Senine mäng on olnud suur pettumus."

Esimene märkimisväärne hetk saabus 45. minutil, mil Liverpooli ja Egiptuse koondise ründeäss Mohamed Salah sai kontaktivälises olukorras vigastada ning ta vahetati välja. Platsilt lahkudes hoidis ta kinni oma reiest.

Pärast seda hakkas juhtuma, 45+3. minutil pääses Ghana ette. West Ham Unitedi ründemängija Mohammed Kudus sai trahvikasti otsas palli, mängis kahest-kolmest vastasest mööda ning lõi võrgu sahisema. Ghana võitis poolaja 1:0.

Egiptuse Mohamed Abdelmonem lõi 54. minutil viigivärava, aga õnne jätkus vaid mõneks sekundiks - olukorras oli suluseis. Sellest polnud suurt midagi, sest oodatud õnn saabus 15 minutit hiljem. Ghana ründaja Inaki Wiliamsi tagasisöödu lõikas vahelt Omar Marmoush, kes triblas väravavahist mööda ja skooris - 1:1.

Aga kõigest 101 sekundit hiljem juhtis taas Ghana. Varem täpne olnud Kudus lõi peale, ent löök, mis oleks olnud kindamehe Mohamed El-Shenawy jaoks kerge saak, võttis kaitsjast rikošeti ning põrkas postide vahele - 1:2.

Egiptus võlgu ei jäänud. Kolm minutit pärast kaotusseisu jäämist võttis Trezeguet vastaselt palli ära ja söötis värava ette Mohamedile, kes toksas selle sisse - 2:2. See jäi ka kohtumise viimaseks tabamuseks.

Viik oli mõlema meeskonna jaoks halb tulemus, aga Ghana jaoks veel halvem. Neil on kahe vooru järel kirjas vaid üks punkt ning nad seisavad viimasel kohal. Egiptus on kahe punktiga teine. Liider Roheneemesaared (kolm punkti) ja Mosambiik (üks punkt) peavad oma teise mängu reedel. Vahet pole, kuidas eelmainitud matš läheb, alagrupi soosikute elu on keeruline. Viimases voorus madistab Egiptus Roheneemesaartega, Ghanale astub vastu Mosambiik. Suure tõenäosusega pääsevad edasi need koondised, kes viimase mängu võidavad. Viigist võib väheks jääda.

A-alagrupi põnevuskohtumises oli Nigeeria 1:0 üle korraldajamaast Elevandiluurannikust. Matši ainuvärav sündis 55. minutil, mil Kreeka kõrgliigaklubis PAOK mängiv William Troost-Ekong realiseeris penalti. Teises mängus alistas Ekvatoriaal-Guinea 4:2 Guinea-Bissau.

Viimase vooru eel on Ekvatoriaal-Guineal ja Nigeerial neli punkti, Elevandiluurannik jääb neist punkti kaugusele. Otsustavas mängus lähevad omavahel Ekvatoriaal-Guinea ja Elevandiluurannik ning Nigeeria ja Guinea-Bissau. Seega Elevandiluurannik vajab edasipääsuks võitu.