Samuraide mõõgad on jätkuvalt teravad, Iraan ja Süüria pidasid maha penaltilahingu (0)

Jaapani teekond viienda Aasia tiitli suunas jätkub. Foto: Scanpix / Ding Ting / Xinhua via ZUMA Press Wire

Aasia meistrivõistlustel purjetasid viimaste võistkondadena veerandfinaali Jaapan ja Iraan.

Suursoosik Jaapan oli ligi 32 000 pealtvaataja ees avapoolajal edukas, kui juba üheksandal minutil pidi Bahreini halvimast päästma kindamees Ebrahim Lutfalla, kes Ayase Ueda pealöögi üle lati lükkas.

Ligi 20 minutit hiljem sai teises väljakuotsas tõrjetööd teha Zion Suzuki, kes Ali Madani madala kaugpommi demineeris. 31. minutil pani Seiya Maikuma ligi 30 meetrilt vastaste posti raksuma, misjärel jõudis pall Ritsu Doanile, kes toimetas selle kerge vaevaga võrku, viies sinisärgid 1:0 juhtima.

Teise kolmveerandtunni algul jõudsid jaapanlased punasärkide karistusalasse, kus Bahreini kaitsja Hazaa Ali kinkis palli Takefusa Kubole, kes ei jätnud võimalust kasutamata ning suurendas seisu 2:0 peale.

Bahrein suutis Jaapani edu vähendada minimaalseks 64. minutil, mil Suzuka tõrjus Abdulla Yusuf Helali peavirutuse kõrgele õhku, misjärel põrkasid väravavaht ja Ueda omavahel kokku ning pall läks üle joone - 2:1.

Siiski heastas Ueda oma eksimuse kaheksa minutit hiljem. Maikuma söötis paremalt äärelt jaapanlaste kesktormajale, kes puges palliga läbi kolmest vastasest, jooksis sellega Bahreini karistusalasse ning leidis üles tagumise nurga - 3:1.

Kuigi Jaapanil oli kohtumise lõpus veel mitu võimalust, et Bahreini võrk sahisema panna, lõppes kaheksandikfinaalmatš samuraide 3:1 võiduga. Uues ringis ootab neid ees Iraan, kes lükkas turniirilt välja Süüria.

Iraan asus kohtumist staarmängija Mehdi Taremi 33. minuti täpsest penaltist juhtima. Nende eduseis kestis 64. minutini, mil Omar Khribin realiseeris Süüria kasuks penalti. Normaalaeg lõppes viigiga ja kuna lisaajal kumbki meeskond võidutabamust ei virutanud, ootas neid ees penaltiseeria.

Iraanlaste kõik viis 11 meetri karistuslööki leidsid tee väravasse, süürlaste jaoks sai saatuslikuks Fahad Youssefi eksimus, sestap jäi seeria skooriks 5:3 Iraani kasuks.

Lisaks Jaapani ja Iraani paarile lähevad veerandfinaalis vastamisi Tadžikistan ja Jordaania, Austraalia ja Lõuna-Korea ning korraldajamaa Katar ja Uzbekistan. Turniir jätkub 2. veebruaril.

Bahrein - Jaapan 1:3 (0:1)