U-21 alistas Läti ning sammus poolfinaali (7)

Eesti U-21 enne mängu Kõrgõzstaniga. Foto. com-cup.comPeteburis jätkuval Kubok Sodružestval kohtus Eesti U-21 koondis veerandfinaalis täna Läti eakaaslastega ning tulises heitluses suutsid meie noormehed 2:0 võiduga sammuda poolfinaali.

Kohtumine lähinaabrite vahel kulges esimesel poolajal üpriski võrdselt ning mõlemad meeskonnad teenisid arvukalt standardolukordi. Teravamaid olukordi suutsid luua aga just eestlased, kuid vastaste puuriluku head tõrjed hoidsid mängu väravateta viigiseisul.

Teine poolaeg jätkus kerge Eesti survega, mis tõi tulemuse 72. minutil, kui kasti suunatud palli saatis osavalt tahanurka TJK Legioni kasvandik ja hetkel FC Floras palliv Maksim Gussev, kes oli väljakule pääsenud napid tosin minutit varem.

Sellega aga meie noormehed ei piirdunud ning kümme minutit hiljem aeti taas lõunanaabrite puur kuumaks, kui Bogdan Vaštšuk saatis väravavahiga silmitsi olles nahkkera kindlalt võrku - 2:0! Pärast seda üritasid lätlased küll tuliselt meie väravat ohustada, kuid Richard Alandi tõrjed hoidsid seisu muutumatuna ning seega marssisidki Eesti U-21 noored ilusa 2:0 võiduga poolfinaali.

Sinisärkide järgmine kohtumine leiab aset reedel, 31. jaanuaril, kui poolfinaalis kohtutakse kas Venemaa või Kasahstani eakaaslastega. Esialgse kava kohaselt saab see kohtumine avavile meie aja järgi kell 17.00.