Üleminekumängudele suundub Maardu (1)

Esiliiga hooaja viimase vooru algusega pandi lõplikult paika Premium liiga üleminekumängudele mineja, kui Maardu Linnameeskond kõmmutas Tallinna Levadia U-21 meeskonnale viis väravat.

Kohtumine Maarjamäel algas külalistele jaoks vägagi meeliülendavalt, kui juba teisel minutil viis Ilja Zelentsov Maardu mehed juhtima. Viigivärav sündis aga alles kohtumise 53. minutil, kui Levadia mõlema värava eest hoolitsenud Nikita Koger rohesärgid tabloole tõi.

Sellega ei olnud aga Zelentsovi šõu lõppenud: järgnevalt jõudis maardukas eksida penaltil, parandades penaltieksimuse väravaga ning kolm minutit hiljem vormistas Maardu mees ka kübaratriki. Kuigi 79. minutil lõi Koger oma teisega Levadia Linnameeskonnast ühe värava kaugusele, otsustasid mängu lõppskoori Vitali Gussevi ning Vladislav Sokolovi väravad, tehes mängu lõppskooriks 5:2 Maardu poolt vaadatuna. Nii lähebki Harjumaa meeskond vastamisi Premium liiga üleminekumängude raames Pärnu Linnameeskonnaga.

Tartu Santos võõrustas kodus aga Nõmme Kalju duublit, kelle jaoks on juba kindel tabeli teise otsa üleminekumängudest osavõtmine. Sellegipoolest näitasid nõmmekad aga head minekut, minnes kohtumist 2:0 juhtima. Karl-Erik Vidaja lõi küll teisel poolajal ühe värava tagasi, kuid Robert Kirss lõi veel Tartu väravasse kolmandagi palli, mille puhul Vidaja teisest väravast 65. minutil tartlastele enam kasu polnud.

Kolmandas peetud kohtumises läksid vastamisi aga Infoneti duubel ning Flora U-21 meeskonnad, kus järjepanu vastastikku väravaid lüües lepiti 3:3 viiki. Taas säras Infoneti poolelt aga järjekordsel hooajal liiga parima väravaküti tiitli sisuliselt kindlustanud Eduard Golovljov, kes lisaks kübaratrikile lõi Infonetile viigi toonud värava alles mängu 88. minutil.

Tallinna FC Infonet II - Tallinna FC Flora U-21 3:3 (1:0)
25., 50., 88. Eduard Golovljov - 48. Kristjan Kask, 53. Erik Sorga, 67. Markus Poom

Hoiatused: 70. Vadim Šalabai - 88. Henri Järvelaid
Mänguolud: -4, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.