United jäi Levadia vastu kuivale, Kalev napilt punktita. Kes on ikkagi parem kaotaja? (0)

Kalev jäi eelmises mängus napilt Levadiale alla. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga seitsmes voor stardib laupäeva pärastlõunal Sportland Arenal, kui uustulnuk Nõmme United võõrustab mullu ajaloolise kolmanda koha saanud Tallinna Kalevit.

Kui United on saanud mänguks valmistuda nädal aega, siis Kalev vaid mõned päevad, sest teisipäeval mängiti suviste euromängude tõttu ette 19. vooru kohtumine, kui teisel poolajal pöörati 0:1 kaotusseis 1:1 viigiks, aga tunnistati lõpuks 90. minuti väravast FCI Levadia 2:1 paremust. United kohtus Levadiaga eelmisel laupäeval, jäädes tiitlinõudlejale 0:2 alla.

Kalevil jäi eelmisest mängust erinevatel põhjustel eemale seitse mängijat, kellest Georg Pank ja Vadim Mihhailov on mängukeelu alt vabanenud, lisaks on tagasi valikus Kaspar Laur, aga endiselt ei saa meeskonda aidata Ragnar Klavan, Ramon Smirnov, Taavi Jürisoo ja Arseni Kovaltšuk. Unitedil on pikaajalised puudujad Egert Õunapuu, Markus Riisenberg, Robin Tiigiste ja juba eelmisest mängust põlvevigastuse tõttu eemale jäänud kapten Kevin Mätas.

Tabelis on Kalev kuue punktiga seitsmendal ja United nelja punktiga üheksandal kohal. Seejuures United on kõik oma punktid korjanud kodumängudes. Ka seekord on tegu Unitedi kodumänguga, kuigi kevadhooajal on Sportland Arena ka Kalevi koduväljakuks. Kalev on kuuest punktist kaks saanud võõrsilmängudes.

United ja Kalev kohtusid viimati omavahel mullu novembris, kui Kalev sai Rapla Jalgpallihallis peetud Evald Tipneri karikavõistluste 1/8-finaalis 3:1 võidu. Toona asus United kaheksandal minutil Jevgeni Demidovi väravast juhtima, aga Kalevi eest skoorisid teisel poolajal Arseni Kovaltšuk, Tristan Toomas Teeväli ja Aleksandr Šapovalov.

Karikavõistlustel mindi omavahel vastamisi ka 2020. aastal, kui Kalev võitis Kadrioru staadionil peetud mängu 6:3. Kolm aastat tagasi mängisid mõlemad meeskonnad aga Esiliigas, kui Kalev võitis kolmest omavahelisest mängust ühe 2:0 ning ülejäänud kaks jäid 2:2 viiki. Kalev sai siis Esiliigas teise ja United neljanda koha.

Unitedi peatreener Randin Rande: "Kalev näitas juba eelmisel aastal, mis puust nad on ning sel hooajal ei ole nad sugugi kehvemad. Laupäeval tuleb võitluslik ning tasavägine mäng, mille saatuse otsustab tahtejõud. Loodame, et kohal on palju Nõmme Unitedi fänne, kes aitavad meeskonda innustada!"

Unitedi kaitsja Alexander Kapitan Bergman: "Kalev on näidanud, et nad on hea klubi. Nad on kõrgliigas palju kogenumad kui meie, seega olen kindel, et saab olema päris suur väljakutse. Oleme noor, kuid tippmeeskondadele juba tõestanud, et suudame Eesti kõrgeimal tasemel võistelda. Jalgpallis võib iga meeskond võita, nii et ootame matši väga."

Kalevi peatreener Daniel Meijel: "Viies mäng 14 päeva jooksul. Korralik graafik."

19.05. vs United (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidudvi - viigidka - kaotused; vv - väravate vahe; * - karikavõistlused; ** - Esiliiga.

Huvitavaid fakte:

• Kalev võitis Unitedit eelmise aasta novembris karika kaheksandikfinaalis 3:1 (52. Arseni Kovaltšuk, 82. pen. Tristan Toomas Teeväli, 88. Aleksandr Šapovalov - 8. Jevgeni Demidov).
  • Poolkaitsja Aleksander Švedovski siirdus talvisel üleminekuperioodil Unitedist Kalevisse.
  • United on löönud tänavu meistriliigas kõige vähem väravaid mängu kohta - 0,50. Kalevi vastav näitaja on 1,29.
  • Kalevil on suurim viigiprotsent - 43. United on viigistanud 17 protsenti oma mängudest.
  • United pole ühtki kodumängu kaotanud, Kalev pole ühtki võõrsilmängu võitnud.
  • Sel meistriliiga hooajal on jõudnud 4 erinevas mängus kollase kaardi saada 2 mängijat ning mõlemad on Kalevi mängijad - Vadim Mihhailov, Georg Pank.
  • Kalevi ründaja Ats Purje (38) on vanim väravalööja.