Verinoor Flora duubel kavatseb alati võitma minna (5)

Pavel Fedorenko on sahistanud hooaja eel mitmeid kordi. Foto: Jana Pipar / EJL

Võrreldes mullusega veelgi radikaalsema noorenduskuuri läbi teinud Tallinna FC Flora U21 plaanib tänavu meeskonnas olevat sisu hea mänguna realiseerida.

Möödunud hooajal lõpetas Flora U21 duublite arvestuses esikohal, jäädes üldpildis alla vaid liigat domineerinud Viljandi Tulevikule. Tänavu võiks väita, et hooajaeelse ennustuse kokkupanekul neile hõbemedaleid kaela riputama ei kiirustaks - Esiliiga on muutunud lihtsalt niivõrd kirjuks.

Sellegipoolest ei maksaks tippklubi noormängijate kasvatusfarmi mingil juhul maha kanda. Lisaks soliidsetele esitustele hooajaeelsetes mängudes võideti muuhulgas Soomes ka HJK duubelvõistkonda.

"Võit HJK duubli üle pakkus väga hea emotsiooni ja näitas, et sellest võistkonnas on sisu. Ma arvan, et see oli selle duubelvõistkonna üks paremaid ja kvaliteetsemaid mänge, mängisime võistkondlikult väga hästi ning suutsime rünnakul olla ka efektiivsed. Alati on huvitav mängida teistsuguste vastastega ja panna ennast proovile Soome klubijalgpalli lipulaeva vastu," sõnas meeskonna peatreener Joel Indermitte lootusrikkalt.

REKLAAM

Meeskond on kiirelt arenenud

Ettevalmistusperiood on endise mängija Indermitte sõnul kulgenud kavakohaselt: "Hooajaks valmistumine on sujunud hästi ja plaanipäraselt. Oleme saanud korralikult trenni teha ja ladunud nii füüsilise kui jalgpalli-taktikalise vundamendi. Mõned mängijad on olnud vahepeal koondiste juures, millega on lihtsalt pidanud arvestama."

"Treeningutega alustasime detsembri keskel, tõsisem töö läks lahti jaanuaris. Treeninguid on nädalas viis ning lisaks mäng. Korra käime nädalas jõusaalis ja ülejäänud on pallitreeningud," kirjeldab peatreener oma võistkonna argielu.

Kuidas on selle aja jooksul meeskonnana kasvada jõutud? "Mehed ja võistkond on, ma arvan, hästi kokku sulandunud. Eelmisel suvel kui võistkonnast lahkus erinevatel põhjustel praktiliselt kogu võistkonna tuumik ja ligi 15 mängijat, siis tuli asemele võtta oma klubi noored. Praeguse võistkonna tuumiku moodustavad 2000. aastal sündinud mängijad, kes tunnevad üksteist läbi ja lõhki varasemalt nii noortevõistkondadest või koondistest. Lisaks on meil neli-viis 98-99. aasta mängijat ning kaasasime ka kaks 2001. aastal sündinud noort treeningprotsessi," kirjeldas Indermitte tiimisiseseid arenguid.

Taliturniir näitas, et peaasjalikult koolipoistest koosnev sats kellelegi allahindlust tegema ei hakka: kätte saadi ühe viigi ja ühe kaotuse kõrvale kolm võitu, sealjuures alistati Nõmme Kalju U21 meeskond koguni kuue väravaga.

"Kontrollmängudega võib rahule jääda, aga alati saab paremini. Oleme andnud mänguaega ja võimalust kõikidele mängijatele ja eks see mängupilt alguses ongi krobeline, kuid oleme mäng-mängult paremaks läinud ja tulemused on ka head olnud," arvas Indermitte.

Samuti on suudetud vältida ka märkimisväärseid tervisemuresi, mis võistkonna ettevalmistust pärsiks: "Suuremaid vigastusi oleme õnneks suutnud vältida ja sellele ka rõhku pööranud, et mehed terved püsiks. Väikesed pisi-haigusi on olnud, aga see käib asjaga kaasas."

Peatreener Joel Indermitte on oma ametisse hästi sisse sulandunud. Foto: Jana Pipar / EJL

Oma meeskonna tugevuste kohta ei taha Indermitte saladuseloori kuigipalju kergitada: "Eks seda peavad hakkama vastased välja nuputama. Aga ma arvan, et oma sellise noorusliku tahtmise ja sisemise põlemisega võime saata korda päris häid asju. Rünnakufaasis oleme kindlasti ohtlikud ja suudame tekitada vastastele palju peavalu."

Murekohtadena võikski näha peamiselt ühte asjaolu, mis heal päeval peaks pigem tugevusena välja paistma: võistkonna noorus. "Ma arvan, et selle puhul võib välja tuua nooruse ja vahel ka kogenematuse teatud mänguolukordades. Eelmise hooaja viimastest voorudes võistkonna keskmine vanus oli ligi 17 aastat, mis näitab, et tegemist on ikka väga verinoore võistkonnaga. Eks kindlasti mõned mängud võib olla maksame oma nooruse ja uljuse pealt kooliraha, aga see on see koht, kus nad peavad sellest ise õppima ja oma järeldused tegema," leiab Indermitte nõrku kohti analüüsides."

Floras mängitakse alati esikohale

Esindusmeeskonda teeniv duubel on sisuliselt komplekteeritud. Mõnede lahkujate poolt tehtud samm kõrgemale valmistab Indermittele ainult rõõmu: "Hea meel selle üle, et need mehed, kes eelmisel hooajal meiega treenisid ja mängisid, on teinud sammu edasi ning treenivad ja mängivad juba esindusvõistkonnaga. Nagu näiteks Markus Poom, Erik Sorga, Henri Järvelaid, Pavel Fedorenko ja Mairo Miil."

Samuti treenib teadaolevalt Flora duubliga Kuressaare väravakütt Maarek Suursaar, kuid tema tuleviku osas on Indermitte äraootaval seisukohal: "Maarek Suursaar hetkel treenib igapäevaselt meiega. Hooaja esimese poole mängib ta Kuressaare ridades, ning suvel vaatame, kuidas me temaga edasi läheme."

Ühtegi konkreetset mängumeest Indermitte välja tuua ei oska, kes peaks tänavu arengu mõistes tiigrihüppe läbi tegema: "Mängijaid, kellelt esiletõusu oodata, on mitmeid. Võistkond on ühtlane ning siinkohal ei tooks kedagi eriliselt välja. Paljud on oma esimesed kogemused Esiliigas kätte saanud, nüüd ootaks mängijatelt suuremat stabiilsust ja mängukvaliteedi tõusu."

Samuti ei ole meeskonnal välja kujunenud konkreetset liidrit, kes kogenenumana võistkonna turjapidi hambusse võtaks ning vajadusel tiimi isalõvi kombel võiduka finišini tassiks. Põhjus selleks on aga samas väga loogiline. "Kuna võistkond on päris ühtlase vanusega, siis sellist väga vana või kogenut mängijat pole, kelle peale loota. Aga siinkohal pigem näeks seda, et võistkond tegutseb ühtsena, et kui need rasked olukorrad tekivad, et sellest ise välja tulla," selgitas noor juhendaja.

Helsingis lahkuti väljakult võitjatena. Foto: Flora koduleht

Lisaks võistkondlikule arengule keskendumisele julgeb ambitsioonikas Indermitte öelda välja ka tabelirea, kus Flora duubel tema arvates lõpetama peaks. Samas duubelvõistkonnana peab olema oluline teha poistest kõrgliigaks karastatud vutimehed: "Kindlasti tahame minna võitma igat mängu. Tahame näidata head mängu ja loodan, et võistkonnana teeme hea ja suure sammu edasi. Üritame poistele ülemineku kas esindusvõistkonda või rahvusvahelise taseme mängude jaoks teha võimalikult lihtsaks ja valutuks. Flora võistkond peab alati mängima esikoha peale. Seega loodetavasti kui kõik asjad hästi lähevad, siis hooaja lõppedes oleme tabelisse vaadates esikohal. Aga see ei saa olla ainsaks prioriteediks."

Samas annab Indermitte ka endale aru, et tänavu paistab Esiliigas muutuvat duublite ning iseseisvate klubide vahekord väiksemaks, kui ta seda varasemalt olnud on: "Ma arvan, et selle aasta Esiliiga on viimaste aastate võrdseim. Kõik võistkonnad võivad kõiki võita ja see teeb selle aasta ääretult huvitavaks. Peamised konkurendid ma arvan Maardu, Levadia ning palju oleneb kuidas ülejäänud iseseisvad klubid Kalev, Tarvas ja Kuressaare ennast käima saavad."

Tallinna FC Flora U21
Peatreener: Joel Indermitte
Kapten: Romet Ridamäe
Eelarve: 1 900 000 eurot (kogu klubi)
Duubelvõistkond: Tallinna FC Flora U19 (II liiga lõuna/lääne tsoon)
Koduväljak: Sportland Arena, FC Flora Lilleküla väljak
Kodulehtwww.fcflora.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 19.00 JK Tallinna Kaleviga (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 6. aprillil kell 19.00 FC Elvaga (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavahid:Ingmar Krister Paplavskis*, Kristen Lapa, Evert Grünvald.
Kaitsjad: Jako Kariste, Henri Lehtmets, Egert Meriste, Karl-Erik Pukk, Markkus Seppik, Freddie Heinmaa, Kristjan Jürgenson, Romet Ridamäe, Renno Soosaar, Oskar Berggen, Henri Järvelaid*, Mairo Miil*.
Poolkaitsjad: Karmo Einmann, Rio Rando Kallaste, Vladislav Kreida, Otto-Robert Lipp, Tanel Neubauer, Oliver Rass, Rasmus Saar, Taavi Christopher Tuisk.
Ründajad: Joonas Soomre, Lucas Liiva, Mark Anders Lepik, Kristjan Kask, Erik Sorga*, Pavel Fedorenko*

Tärniga tähistatud mängijad registreeritakse esindusmeeskonda, kuid saavad ilmselt arvestatava osa mänguajast Esiliigas. Nimekiri võib veel oluliselt muutuda.

Treeningmängud:

25.02. Tallinna FC Flora U21 - JK Tallinna Kalev (EL) 0:0
18.02. Tallinna FC Levadia U21 (EL) - Tallinna FC Flora U21 4:2 (Kask, Meriste)
16.02. Klubi-04 (HJK duubel) - Tallinna FC Flora U21 1:3 (Järvelaid, 2x Lepik)
10.02. Tallinna FC Flora U21 - Nõmme Kalju FC U21 (ELB) 6:0 (Riiberg, 2x Sorga, 3x Fedorenko)
05.02. Tallinna FC Flora U21 - FC Elva (EL) 3:1 (2x Paur, Fedorenko)
28.01. FCI Tallinn U21 (EL) - Tallinna FC Flora U21 1:2 (Rass, Kask)

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (5)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK