Vietnam ähvardas üllatusega, kuniks Euroopa tippliigade mehed päästva salvi leidsid (0)

Jaapan vajas südi Vietnami peatamiseks mehi, kes mängivad igapäevaselt Euroopa parimates liigades. Foto: Scanpix / SIPA / Xinhua / Cao Can

Aasia meistrivõistluste suursoosikute sekka kuuluv Jaapan oli D-alagrupi avamängus ootamatult suurtes raskustes Vietnamiga, kindlustades 4:2 võidu lõplikult alles viimastel minutitel.

Monaco ridadesse kuuluv endine RB Leizpigi ja Liverpooli ründaja Takumi Minamino viis jaapanlased 11. minutil juhtima, kuid Vietnam vastas kahe standardolukorrast löödud väravaga - täpsed olid Nguyen Dinh Bac ja Pham Tuan Hai. Avapoolaja lõpp kuulus siiski Jaapanile, sest 45. minutil tegi Minamino Wataru Endo söödust 2:2 ja neljandal üleminutil keerutas Prantsusmaa kõrgliigas Reimsis mängiv Keito Nakamura võrku karistuslöögi. Vietnam hoidis jaapanlasi pinge all 85. minutini, alles siis tagas Feyenoordi ründaja Ayase Ueda soosikutele lõplikult võidu.

C-alagrupis said eeldatava võidu veidi kergemini kätte nii Araabia Ühendemiraadid kui ka Iraan. Kuigi 55-aastase pausi järel finaalturniirile murdnud Hong Kong suutis teise poolaja alguses viigistada, viis Zayed Sultan vaid mõni minut hiljem Emiraadid uuesti juhtima ja üleminutitel vormistati penaltist võit. Poliitiliselt laetud duellis jättis Iraan Palestiinale abikäe ulatamata, asudes juba teisel minutil juhtima ning võites lõpuks 4:1.