Viie aasta tagune Aafrika meister sai varba viimasel hetkel kindlamale pinnale (0)

Alžeeria saatus on nende enda kätes, aga selleks tuleb mängida paremini kui kahes esimeses kohtumises. Foto: Scanpix / AFP / Kenzo Tribouillard

Aafrika Rahvaste Karikaturniiril on hädas 2019. aastal meistriks kroonitud Alžeeria, kes päästis alles viiendal üleminutil Burkina Faso vastu 2:2 viigi. Alagrupist edasipääs ei ole sellest hoolimata sugugi kindel.

Esimeses mängudevoorus Mauritaania vastu kolm punkti tabelisse kirjutanud Burkina Faso alustas ka alžeerlaste vastu hästi, sest avapoolaja üleminutitel asuti Mohamed Konate väravast juhtima. Tabamus märkis juba 16. järjestikust Aafrika Rahvaste Karika raames peetud mängu, kus Burkina Faso koondis skoori tegi.

Teise poolaja alguses seadis väravaesise segaduse ära kasutanud Baghdad Bounedjah jalule viigi, kuid 71. minutil määrati VAR-i abiga Burkina Faso kasuks penalti ja pisut varem vahetusest sekkunud Bertrand Traore realiseeris selle külma rahuga. Viimane sõna jäi siiski alžeerlastele, sest 90+5. minutil kerkis Bounedjah nurgalöögi järel kõige kõrgemale ja suunas pealöögi sihile.

Teises sama grupi mängus pakkusid ootamatu väravasaju Angola ja Mauritaania, sest neist teine ei olnud kuues viimases finaalturniiri mängus kordagi skoori teinud ja Angolagi oli pärast 2010. aasta turniiri kümnes mängus vaid seitse korda palli võrku saanud. Angola läks Gelson Dala väravast ette, kuid lasi avapoolaja lõpus vastastel viigistada. Mäng pöörati enda kasuks teisel poolajal nelja minuti sees, kui Dala eduseisu taastas ja Gilberto kohe kolmandagi värava lõi.

Aboubakary Koita võimsast pommlöögist jäi Mauritaaniale väheks ning Angolale kuulus 3:2 võit, mis tõstis nad ühtlasi edasipääsu lävele. Alžeeria peab see-eest viimases voorus Mauritaania vastu kõvasti pingutama, sest viik annakse neile alagrupis kokku kolm punkti, sellega ei pruugi aga alagrupist kolmanda kohaga edasisaajate hulka mahtuda.