Armeenia ja Wales andsid kõva lahingu, kaotajaks jäid mõlemad (0)

Wales ja Armeenia on D-alagrupi viimase vooru eel olukorras, kus edasipääs näib lootusetu. Foto: Scanpix / Melik Baghdasarjan / EPA

EM-valiksarja D-alagrupi kohtumine Armeenia ja Walesi vahel pakkus vaatemängu ja närvikõdi. Matš lõppes 1:1 viigiga, mis tähendab, et mõlema koondise lootus finaalturniirist hakkab otsa saama.

Eelmise omavahelise mängu 4:2 võitnud Armeenia näitas kodupubliku ees, et toonane triumf ei olnud juhus. Punasärgid olid alates avavilest intensiivsed, tulu tõi see viiendal minutil.  Vahan Bitšahtšjan lennutas nurgalöögi värava ette, pall jäi karistusalas lahtiseks ning jõudis trahvikasti otsa Lucas Zelarajanile, kes virutas selle tugevalt paremasse alanurka - 1:0.

Kaks minutit pärast avaväravat tekkis Walesil viigivõimalus, kuid David Brooks lõi penaltipunkti lähistelt üle. 20. minutil oli Armeenia taas ohtlik. Võõrustajad tõusid üpris kiiresti üle poole platsi, keskväljal sai söödu Bitšahtšjan. Poolkaitsja võttis suuna värava poole, tekitas endale ruumi ja lõi circa 30 meetri kauguselt peale, üritus vuhises pisut parema posti kõrvalt mööda.

Armeenia hoidis eduseisust südikalt kinni, 45+2. minutil libises see käest. Igapäevajalgpalli Inglismaa kõrgliigas Burnley ridades mängiv Walesi pallur Connor Roberts viskas pika audi paremalt poolt viiekasti, pall põrkas Armeenia vasakkaitsja Nair Tiknizjani peast väravasse - vaheajaks oli seis 1:1.

Teisel poolajal jätkas kõik samas taktis - Armeenia oli ohtlikum. 61. minutil olid armeenlased lähedal eduseisu taastamisele, kui Bitšahtšjan lõi ligi 20 meetrilt latti. Viiekastis lahtiseks jäänud pallini jõudis esimesena Zelarajan, kes virutas üle.

Wales mängis viimase poole tunni jooksul rohkem palliga, kuid märkimisväärseid momente ei tekitanud. Hoopis Armeenia oli see, kes lõi viimastel minutitel kaks suurepärast šanssi. 90. minutil sai Edgar Sevikjan trahvikasti paremas pooles palli, tegi konksu keskele ja proovis keerutada tagumisse nurka, aga Walesi kindamees Danny Ward tõrjus.

Neli minutit hiljem pettis Zelarajan end penaltipunkti juures kahest vastasest mööda ja jätkas Sevikjanile, 22-aastase ründaja ebaõnnestunud üritus veeres väravast mitme meetri jagu mööda. Lõpuvile kõlades seisis tablool viik, mis maitses mõlema koondise jaoks nagu kaotus.

Seda, et mõlemad meeskonnad pidasid end kaotajateks, näitas see, mis toimus pärast lõpuvile. Nii Armeenia kui Walesi pallurid olid silmnähtavalt löödud, osa mängijatest istus nukralt murul. Reaktsioon oli mõistetav, sest suure tõenäosusega jäävad mõlemad koondised EM-finaalturniiri ukse taha. Nimelt Wales on enne viimast mänguvooru 11 punktiga teine, ent Horvaatia, kellel on mäng varuks, jääb neist vaid ühe punkti kaugusele. Armeenia on Walesist maas kolme punktiga. Grupi liider on 16 punktiga Türgi, kelle edasipääs on kindel. Finaalturniirile pääsevad alagrupi kaks esimest.