Äsja vigastusest taastunud Märten Kuusk: olen valmis Malta vastu algusest lõpuni mängima (0)

Eesti jalgpallimeeskonna keskkaitsja Märten Kuusk. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise keskkaitsja Märten Kuusk ütles päev enne Rahvuste liiga D-divisjoni kohtumist Maltaga, et pühapäevane 0:5 kaotus Argentinaga on nüüdseks sahtlisse asetatud ja meeskond keskendub uuele katsumusele, mis ei ole enam sõprus-, vaid punktide peale mäng.

"Tegime Argentina-matšist järeldused ära. Saime teada, kus on vaja areneda ja juurde panna. Keerasime tolle peatüki lukku. See oli sõprusmäng, tugev vastane, väga suur tasemevahe. Pingutasime ja uskusime, et suudame midagi teha, aga kahjuks läks seekord nii. Keskendume nüüd juba homsele kohtumisele Maltaga.

Meile näidati klippe ja oleme Malta võistkonnast meeskonnaga rääkinud. Tegu pole San Marinole sarnase võistkonnaga, vaid neile meeldib rohkem palli hoida ja kombineerivad julgemalt. Nad oskavad kaitsta ja oskavad rünnata, igati okei tasemega vastane. Aga selge see, et meie eesmärk on sama – tahame võita," rääkis Kuusk.

Nii Eestil kui ka Maltal on praeguseks kirjas 2:0 võit San Marino üle, mis tähendab, et just homme kohtuvad meeskonnad otsustavad tõenäoliselt alagrupi võitja ja C-divisjoni tõusja. "Meie alagrupis on kolm võistkonda ja igaüks peab ainult neli mängu. Kui oleks igal võistkonnal kuus mängu, siis poleks ühe mängu kaal nii suur. Kolm mängu on veel minna. Kes homsest pikema õlekõrre tõmbab, see saab suure eelise. Hea stardi, hea emotsiooni ja enesekindluse. See on kõige tähtsam."

Kuuse jaoks olid San Marino vastu väljakul viibitud 69 minutit esimesed pärast pikka vigastuspausi. Argentina vastu sekkus ta viimaseks 27 minutiks. "Mu füüsiline vorm on viimase nädalaga kõvasti paremaks läinud. Enamik minuteid tuli San Marino vastu ja hea, et ka mängus Argentinaga mingi tunnetuse kätte sain. Paar tugevat trenni oli samuti, mis aitasid füüsilist poolt juurde. Arvan, et olen valmis algusest lõpuni mängima," märkis Kuusk.

Malta – Eesti Rahvuste liiga D-divisjoni kohtumine Ta'Qali staadionil algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 21.45. Otsepilti näitab Viaplay.

Kuula koondisejutte ka taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskest episoodist!

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL