Barcelona astus norraka ilusahina abil väreleva sammu neljanda Meistrite liiga finaali suunas (1)

Caroline Graham Hansen on käimasoleval Meistrite liiga hooajal löönud kaks väravat. Foto: Scanpix / Paul Childs / Reuters

Naiste Meistrite liiga esimeses poolfinaalmadinas võttis juba neljandal minutil sihile jõudnud FC Barcelona napi võidu Londoni Chelsea üle.

Londonlased olid surve all kohtumise avaminutitest alates. Juba kolmanda minuti täitumisel murdis norrakas Caroline Graham Hansen end paremalt äärelt kastijoonele ning keerutas palli vasaku jalaga tagumisse väravanurka. Barcelona surve jätkus Geyse juhtimisel, kuid etteruttavalt võib öelda, et rohkem prohmakaid Chelsea kaitseliin ega Ann Katrin Berger endale ei lubanud.

Kogu matši vältel kaitsvamalt toimetanud ning aeg-ajalt kontrarünnakutele lisaks ka positsioonirünnakuid üles võtnud võõrustaja sai ka korra palli võrku pandud. Teisalt tõmmati rõkkamisele kiire joon peale, sest 25. minutil üles võetud rünnakul oli otsustava söödu andnud Sam Kerr jäänud nappi suluseisu. Nii ei olnud Guro Reiteni täpsest jalast enam tolku.

Minutid hiljem oli sama duo uues aktsioonis: Austraalia koondise äss pikendas kõrge palli edasi norrakale, kes mängis küll puurist välja tulnud Sandra Panose üle, kuid väravasuud ohustanud pallile sättis end õigel ajal ette Lucy Bronze.

Chelsea ei suutnud antud nurgalöögist ohtlikkust näidata ning lubas Barcelona kontrasse. Palli läbi keskvälja tarinud Graham Hansen edestas koondisekaaslast Maren Mjeldet, kuid karistusalasse jõudes kaotas võitluse õigeaegselt sekkunud Bergerile.

82. minutil jahtis Barcelona kindlamat võitu, kui nurgalöögist tulnud pallile jõudis tagumises postis olnud Marta Torrejon. Põlve vigastanud ning välja vahetatud Bronze'i asemel sekkunud hispaanlanna peanupp oli aga napilt ebatäpne ning vastu väravaposti põrganud pall klaariti kiirelt.

Pea 28 tuhande pealtvaataja ees 1:0 võidu võtnud Barcelona kaitseb edu 27. aprillil. Hispaanlannad on finaali jõudnud neljal aastal, Chelsea vaid korra - hooajal 2020/21, kui võitjaks krooniti justnimelt Barcelona.

Teises paaris on vastamisi Wolfsburg ja Arsenal, kes panevad palli esimest korda mängu pühapäeval kell 16.30.

Chelsea - Barcelona 0:1 (0:1)