Draama jälitas skandaalidega hüvasti jätnud maailmameistrit ka Rootsis (0)

See pole vaid Hispaania koondise võitlus, teavad ka rootslannad. Foto: Scanpix / Peter Sonander / Sport Press Photo / ZUMA Press

Naiste Rahvuste liiga avapäeval olid vast paljud silmapaarid suunatud Rootsi, kus MM-i pronks võõrustas maailmameistriks tulemise järel skandaalide küüsi langenud Hispaaniat. Kehtima jäid Austraalias paika pandud jõujooned.

Skoori mõttes Rahvuste liiga põnevaimat vastasseisu võõrustas Göteborg, kus Rootsi 24. minutil oma leivanumbri ehk standardolukorraga juhtima pääses. Hispaania ootas vastamisega pisut enam kui kümme minutit. Teise poolaja lõpus hakkas aga tõsisem rabelemine pihta: Hispaania läks 2:1 ette, kodunaiskond vastas neli minutit hiljem.

Kui 90 oli täis tiksunud, säras tablool 2:2, millega igasugu statistika kohaselt pidanuks rootslannad enam kui rahul olema. Punkt lasti aga käest, kui Amanda Ilestedt karistusalas Amaiur Sarriegi kukutas ning Mariona Caldentey viienda üleminuti penaltist Hispaaniale 3:2 võidu tõi.

Tõsiste raskuste kõrval - viibis ju Hispaania koondise koosseisu teatamine viimse hetkeni, sest mängijad nõudsid alaliidus tõsiseid ümberkorraldusi, et iga mängija saaks end turvaliselt tunda - pakkus hindamatut emotsiooni ka kahe koondise ühine žest. Alates Hispaania vutiliidu nüüdeks endise presidendi Luis Rubialese kohatust suudlusest on Rootsi koondis avaldanud värskele maailmameistrile vankumatut tuge. Nii seisti matši eel ühise plakati taga, millel seisis hispaania keeles "see on läbi", saatmas publiku toetav aplaus. Sama kirjaga käepaelu kandsid ka Hispaania pallurid.

Mõneti (on ju kaheksakordset Euroopa meistrit tabamas meeste koondisega sarnane langus) ootamatuks saab pidada aga Taani ja Saksamaa kohtumise lõpptulemust - 2:0. Mõlemad väravad lõi sel aastal PSG-ga liitunud Amalie Vangsgaard. Ka Holland polnud võidukas, kui võõrsil jäädi 1:2 alla Belgiale. Vastu näppe sai ka Norra, sest Chelsea staar Guro Reiten eksis penaltil ja Austrialt saadi vaid viigipunkt.