Eesti parim Austria vastu - Martin Vetkal (10)

Martin Vetkal. Foto: Jana Pipar

Eesti koondis sai EM-valiksarjas viienda kaotuse järjest, kui kodusel A. Le Coq Arenal jäädi 4488 pealtvaataja ees Austriale alla 0:2. Soccernet.ee valis Eesti parimaks mängijaks Martin Vetkali.

Eestil avanes juba viiendal minutil suurepärane võimalus, aga Vlasi Sinjavski lõi Georgi Tunjovi söödust mõnelt meetrilt palli üle värava. Austria mõlemad väravad sündisid esimesel poolajal. Külalised asusid mängu juhtima 25. minutil, kui karistusalas mängiti vabaks Konrad Laimer, kellel ei olnud värava vormistamisega mingeid probleeme. Teine värav löödi 39. minutil, kui Philipp Lienhart sai David Alaba nurgalöögi järel sisuliselt segamatult palli peaga väravasse lüüa.

Eesti koondis on seitsme mänguga kogunud vaid ühe punkti ja asub viieliikmelises valikgrupis viimasel kohal. Eesti üldine väravate vahe on 2:20. Viimased viis mängu on jäädud kuivale ja endale lastud nendes lüüa 17 väravat.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Karl Jakob Hein - 5. Tööd ei olnud palju, aga kohustusliku programmi tegi ära. Väravates ei olnud süüdi, aga esimese puhul mängis ennast korraks olukorrast välja ja teise puhul võinuks paremal päeval käe või jala ette saada. Jalaga mängus korralik, aga sisse sattus ka üks ebaõnnestunud klaarimine, mis võinuks lõppeda väravaga. Tegi kaks tõrjet, millest üks väärib esiletõstmist.

Martin Miller - 5. Mängis äärel ehk endale pigem harjumatul positsioonil, kus tema trumbid välja ei tulnud. Avavärava olukorras mängis kõrgemal, sest oli Tunjoviga korraks kohad ära vahetanud. Raske talle otseselt midagi ette heita, aga see tekitas segadust ja austerlastele palju vaba ruumi. Üleüldse tulid Austria ohtlikumad olukorrad Milleri äärelt. 

Joonas Tamm - 5. Tegi mõned olulised sekkumised, tuli julgelt liinist välja ja andis kaaslastele abi, aga mõlema värava olukorras oleks saanud paremini tegutseda. Esimese värava puhul tekkis tema pealt karistusalas palju ruumi ja teise puhul sai tema mängija lõpuks löögile. Tegi mitu blokeeringut ja teisel poolajal tõusis äärest paar korda päris julgelt keskvälja toetama.

Maksim Paskotši - 6. Väga enesekindel ja julge partii. Ta läks igasse olukorda täiega, mängis kaitseduellides hästi, võttis kaalutletud riske ning kogus olulisi klaarimisi ja blokeeringuid. Tundub, et naudib vastutust keskmise keskkaitsjana. Üleminek meeste jalgpalli on talle positiivselt mõjunud.

Maksim Paskotši. Foto: Jana Pipar

Karol Mets - 6. Kandis Konstantin Vassiljevi puudumisel kaptenipaela ja pakatas enesekindlusest, aga kõrval ei olnud sellist kvaliteeti, millega ta koduklubis on harjunud. Ta oli kaitseliinis kindel liider ja kontrollis avapoolajal teist korrust hästi, kuigi Alaba tsenderdused valmistasid kõigile peavalu. Palliga oli väga rahulik ja aitas mängu ehitada, aga tegi natuke ka söödupraaki. Esimese värava olukorras läks oma mängijaga lõpuni ja polnud suurt midagi teha.

Vlasi Sinjavski - 5. Mis oleks saanud, kui ta oleks viiendal minutil oma supervõimaluse ära löönud ja Eesti juhtima viinud? Seda ei saa kunagi teada, aga see möödalöök jääb ilmselt mõneks ajaks kummitama. Ta töötas ülejäänud mängu vältel korralikult ja üritas seda heastada. Liikus raskel murul kerge sammuga, tegi vaheltlõikeid, algatas rünnakuid, võttis mängijaid ette ja läks ka ise kaugelt löögile. Tal oli nii õnnestumisi kui ka ebaõnnestumisi. 

Eesti parim Martin Vetkal - 6. Ta on alles 19-aastane ja tegi oma karjääri kolmanda mängu A-koondises, aga enesekindlust ja julgust on juba praegu meeletult. Meenutab veidi Mattias Käiti, kes visati karjääri alguses samuti vette ja ujus kohe välja. Vetkal töötas suure raadiusega, liikus hästi, tegi palju vaheltlõikeid ja andis häid sööte. Vahepeal muutus liiga edevaks ja sisse tulid eksimused, aga seda on talle patt ette heita.

Georgi Tunjov - 6. Jäi mängu alguses positiivselt silma, võitis ründefaasis mitu duelli ja tekitas Sinjavskile suurepärase võimaluse. Suures plaanis mängis tasakaalukalt ja targalt. Positiivse alguse järel jäi veidi nähtamatuks, aga kuna ta mängis keskväljal, mitte ründeliinis, siis see ei pruugi halb märk olla. Esimese värava olukorras läksid Milleriga kohad vahetusse ja jäi palliga vastasest liiga kaugele.

Markus Poom. Foto: Jana Pipar

Markus Poom - 6. Paistis silma nii rünnakul kui kaitses. Juhendas meeskonda väljakul häälekalt. Tegi eespool pressingut, aga toetas äärel kaitsetöös korralikult ka Sinjavskit. Palliga enesekindel ja otsis erinevaid lahendusi, kuid kõik asjad ei õnnestunud nii, nagu oleks soovinud. Sai ise kaks korda löögile, aga sihik ei olnud paigas.

Bogdan Vaštšuk - 4. Paberil oli küll ründaja, aga reaalsuses oli asi sellest kaugel, sest ta paistis silma vaid pressingul. Tahtmist oli palju, kuid klappi meeskonnakaaslastega ei olnud. Jõud sai üpris kiiresti otsa ja jäi nähtamatuks. Enesekindlust nappis ja mõnes olukorras jäi natuke liiga aeglaseks. Teisel poolajal küsis ise vahetust.

Henri Anier - 4. Ebaõnnestunud esitus. Tal ei tulnud sisuliselt mitte midagi välja. Jäi koguni neli korda suluseisu ja kui tuli õigaegne läbisööt, siis ei saanud palli endale sobivalt ette. Puterdas palliga palju ega olnud endale omaselt duellides võimas. Lihtsalt ei olnud tema päev, aga pidi madistama ka Alaba vastu.

Rocco Robert Shein - 6. Lisas vahetusest sekkudes meeskonnale energiat juurde ja mängis tavapärasest natuke ründavams rollis. Tundis ennast mugavalt ja juhendas sarnaselt Poomile meeskonda häälekalt. Tegutses palliga julgelt ja klappis samal ajal sisse vahetatud Oliver Jürgensiga päris hästi.

Oliver Jürgens. Foto: Jana Pipar

Oliver Jürgens - 6. Sekkus ambitsioonikalt mängu ja tegi korraliku debüüdi. Sulandus kiiresti ja tegi palju edukaid puuteid. Korra ajas oma kiiruse ja liikumisega isegi Alaba natuke sõlme, mida Anier ei suutnud. Samas ei survestanud kaitsjaid eriti, vaid avanes kaitsjate ja poolkaitsjate vahele ning küsis madalamal palli. Tekkis kaks võimalust, kuid kauglöök läks üle jala ja väravaesises olukorras ei tabanud palli korralikult.

Artur Pikk - 5. Tema eeltööst sündis Jürgensi teine võimalus, aga kui see välja jätta, siis oodanuks paremat söödukvaliteeti. Lisas äärele värskeid jalgu, aga mängu suurel määral mõjutada ei suutnud. Kaitses sai oma ülesannetega korralikult hakkama.

Sergei Zenjov - 6. Sekkus vahetusest väga hästi ja kehastus ühes olukorras Vinicius Junioriks, kui võttis äärel austerlase üks-ühele edukalt ette ja andis hea söödu värava ette. Mängis asetuse tõttu tavapärasest madalamal ega saanud Jürgensi kõrval liini rünnata ja kaitsjaid survestada.

Rasmus Peetson - mängis hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: JANA PIPAR
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

paroolon12345678L.   •  
(87.119.179.***)
Ettepanek Rootsi mänguks:
Igonen
Lilander Tamm Mets Paskotsi
Vetkal
Sinjavskiy Käit Tunjov Zenjov
Jürgens/Tamm


Äratame Eesti jalgpalli uuesti ellu!
Viiene liin on hetkel meile kammitsev ja sellest on vaja välja tulla. Neljase liini ja klassikalisema asetusega on meestel hoobilt selgem ka, mis platsis toimub.

Minu jaoks hetkel Igonen>Hein, sest saab mängida korralikus liigas ja kindlasti palju alfam mees väljakul meie noortele tüüpidele.
Hidalgo   •  
(88.196.63.***)
4jase liini probleem on selles et meil ei ole piisavalt asiseid äärekaitsjaid/ääremängijaid. Seetõttu ongi 5ne liin kõige mõistlikum kuna sel juhul saab äärele panna Sinjavski tüüpi ründavaid mängijaid. Rüütli 4-4-2 ajad kui meil olid äärtele võtta selline kvaliteet nagu Jääger, Kruglov, Teniste, Klavan, Kink, Puri, Lindpere on kahjuks läbi.
Markel   •  
(85.76.98.***)
Jõuluvanale võid saata selle kirja 😀
Alexej Lvov   •  
(82.131.30.***)
Äratage üles Piiroja,Operit,Poomi,Lemsalu,Zelinski ja Kostjat.....j teisi ....
Usun seellest tuleb nauding!!!! + Rüütli .......siis võib tõmmata ,,Friend Arenale,,)))
Wingback   •  
(88.196.244.***)
Sinjavskiy hoida algkoosseisust eemale, temast peab leiduma paremaid mehi praegu. Ei ole tasemel ta.
Raimo Okas   •  
(85.253.224.***)
paroolon12345678L. Tõrjuda oskavad mõlemad aga Igoneni jalaga mäng on kahjuks Eesti liiga tasemel, seepärast ongi Hein peamiselt alustamas.
Adek Vaatne   •  
(91.129.100.***)
Sain just Häberlilt kõne - ta tänab väga asist ettepanekut ning loodab ka edaspidiselt sinu initsiatiivile, paroolon12345678L.

Miks arvatakse, et mängijad aru ei saa, mis platsil toimub? Mängides kaitsefaasis pigem madalamal ning rünnates pigem kontratega, on viiese kaitseliiniga mängimine väga hea mõte. Ääremängijad saavad väga varakult liinist välja astuda ning pressi teha, julgestus olemas. Teoorias ei teki vastasel ka kaitseliini lõikavaid sööduvõimalusi ääreründajatele. Lisaks on meie ääred väga julged kontrasse minema, sest taha jääb 3 tk, kes kõik oskavad heal tasemel (loe: Euroopa tasemel) jalaga mängida. Kas lõpuks ka nad seda teevad ja kõik välja tuleb, on teine teema, ent teoorias on justkui lava neile antud.

Formatsioon on ok, aga häälestusest jääks nagu puudu + mängijate valik (nii peatreeneri-poolne kui ka reaalselt tal laual olev valik) on teatud positsioonidel kesine. Kalju-Tamm võiks meheks olla ning hakata väravaid lööma. Samuti ka Lepik. Nemad on need, kes täidavad ära target mehe rolli, kui Anier platsil lahkub. Et jõuda suurturniirile, peame niikuinii suuri võitma, seega tähendab see valmidust mängida väga konkreetselt kontrate peale, aga selleks on ees jõudu vaja. Jürgens teeb tublilt ning väledaid noori tuleb peale (nt Mustmaa), ent palli ees säilitamiseks ning et oleks kellegi laubale palle taguda, on ette ikka üht koletist vaja.
Alexej Lvov   •  
(82.131.30.***)
Estonia Ranking FIFA,s 100+......
Jutt on lõppenud!
Arvutage mida tahes!
Alexej Lvov   •  
(82.131.30.***)
Aga kes teab >Mis värvi on armastus ? (UNO LOOP)
-soccerfann-   •  
(85.253.229.***)
Vetkali näol pole koondises ammu näinud niihästi, kas surve all palli hoidvat mängijat.

Pärast Jürgenis sekkumist vajus Eesti küll vastase värava juurest ära. On räägitud, et ta on täiesti teise mängustiiliga ja nii on, palli ta kaua ei hoia. Kas söödab ja avaneb või lööb. Nii mängis ka Itaalia aegadel. Näha on, et kogemusi ja keha on vaja veel palju koguda. Aga koos Vetkaliga kõige teravamad liigutused.

Nii, nagu kõigil noorte treeneritel, võiks ka kõigil ajakirjanikel ja kommentaatoritel sõnavarast ära kaduda "nahaalne" ja "edev". Enesekindlus ja tehnika kasutamine on mängu normaalne osa. Eesti koondises on aastakümnete töö tulemas hästi näha - enesekindlust ja tehnikat pole suuremal enamusel mängijatest kahjuks.

Loodetavasti eilsed vigastustega puudujad enam põhisse ei saa. Parimate mängitamise jutt pole aasta-kahe jooksul meid kuskile viinud.
Uus, välismaal kasvanud põlvkond on osavuselt kõvasti üle, kellel on nüüd vaja kogemusi ja praktikat, et veel tugevamaks saada. Vassiljev poleks ka pingi soojendamiseks legendiks saanud.

Ilma sundolukorrata 2020 ei teaks me tõenäoliselt Heinast ja Paskotšist praegu mitte midagi. Võib-olla ka Sheini ja Tunjovi poleks koondises. Vetkal ja Jürgens on ime, kuidas nemad suudeti üles leida. Täpselt, nagu Käit on praegu asendamatu (kuigi viimase aja vorm kesine), sest kaasatud isegi 17selt.
10 aastat tagasi oli kartus, kas seda Flora noort tasub usaldada. Mingi periood nende usaldamist tähendas ka kehvemaid tulemusi, aga praegu on paljud noored palju kvaliteetsemad.

Ka Eesti klubid võiks need tohututesse kaugustesse viinud välismaalased ära unustada, panna see raha noortesse, fännidesse, infrasse ja kasutada oma mängijaid. Või tuua paar väga tugevat välismaalast ja nad siin ka mitu aastat hoida.

Legion, Laagri, Kalev, Flora (enne Vassiljevi ajastut) näidanud, et oma noori usaldades on ka võimalik.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PIKK TEEKOND SAI LÕPU
Florast lahkuv Henn: koondise juhendamiseks mul pakkumist pole, ootan pikisilmi puhkust
INTERVJUU
Salakaval vigastus jättis koondise esiründaja tagaajajaks. Kubassova: meie konkurents on tervislik, aga ...
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Olgu jalas või punased püksid! Punaste Kuradite katse ree peale saada luhtus taas
ÜLEMINEKUMÄNG
Luup peale | Tammeka kõmmutas julge hundina mängule tulnud Viimsi rinna haavleid täis  (galerii!)
LAHKUJAD
Kellest said parimad ja halvimad? Fännide valitud hooaja sümboolsesse koosseisu mahub vaid kaks meistrit  (kes arenes enim, kes on aasta treener?)
EESTIST
KUUMAD KÜSIMUSED
NAISTE KOONDIS
Tammeka kapten ajaloolisest medalivõidust, uurija ametist ja usaldusest Eesti koondises
VUTIJUTTU
Pikk ette (ja ise järele) | Millise treeneridoomino vallandab Vassiljevi välismaale siirdumine?
INGLISMAAL TOIMUB
Udune Albion | Trent sidus Etihadil hargnema hakanud lõngakera otsad sealsamas kokku
KUUMA JOOGI KÕRVALE
KOKKUVÕTTED 2023
Premium liiga hooaeg numbrites 2023
KOKKUVÕTTED 2023
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
https://www.zone.ee/
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
79
Tallinna FCI Levadia
77
JK Tallinna Kalev
53
Paide Linnameeskond
53
Nõmme Kalju FC
49
Pärnu JK Vaprus
48
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
38
Tartu JK Tammeka
27
Harju JK Laagri
23
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!