Esimene finalist! Chelsea suutis küll viigistada, kuid Camp Noul läks pidu lahti ikka omadele (0)

FC Barcelona naiskonda ootab ees Meistrite liiga finaal. Foto: Scanpix / Albert Gea / Reuters

Avamängust minimaalse edu Camp Noule võtnud FC Barcelona tegi pikalt vigastuspausilt naasvale kaptenile kingituse ning lunastas naiste Meistrite liiga finaalpääsme kolmandat aastat järjest.

Mängu esimestel minutitel lõi Barcelona ohtliku olukorra. Fridolina Rolfö lasi vasakult äärelt palli kasti, mille Caroline Graham Hansen võttis küll kehaga omaks ja suunas võrkugi, kuid tabamus lugemisele ei läinud, sest mänguvahend puutus enne võrku jõudmist norraka kätt.

Kiire äratus mõjus Chelseale hästi, kes ei lubanud avamatšist 1:0 võidu võtnud hispaanlannadel esimese kolmveerandtunniga rohkem ärevust luua. Enam kui 72 tuhande pealtvaataja silme all veerenud pall oli enamasti küll võõrustaja valduses, kuid ohututes alades.

Mänguskoor avati loetud minutid pärast tunni täitumist: Barcelona tõusis keskväljalt rünnakule, palli vedanud Aitana Bonmatil oli variant sööta kas vasakule Salma Paralluelole või paremale Graham Hansenile - peale jäi neist viimane, kes lõi madalalt ühe puutega. Väravajoonele lappima vajunud Jess Carter jõudis viimasel hetkel küll jala vahele sirutada, ent ka avamängus sahistanud Norra ässa löök oli piisavalt tugev ning jõudis kaitsja pingutusele vaatamata võrku.

Säärane äratuskell passis Chelseale ideaalselt, sest neli minutikest hiljem oli seis tagasi viigis. Olukord sai alguse kaitseliini taha mängitud pallist, mis lubas Sam Kerri liduma ja ka pealelöögini. Kui puurisuult vastu tormanud Sandra Panose jaoks oli Austraalia ründaja üritus käkitegu, siis lahtiseks jäänud pallile ei jõudnud keegi muu kui Guro Reiten - 1:1.

Kuna rohkem täpsust ei suutnud kumbki naiskond näidata, siis koondtulemusega 2:1 mängis FC Barcelona endale välja ajaloo neljanda finaalpääsme. Mullu jäädi hõbedale, 2020/21 hooajal tõsteti seni ainus trofee.

Peale edasipääsu oli Hispaania tipu jaoks ka teisel põhjusel märgiline päev. Nimelt naasis valikusse kapten Alexia Putellas, kes vigastas mullu suvel tõsiselt põlve ning jäi seega enam kui üheksaks kuuks mänguplatsilt kõrvale. Tohtritelt rohelise tule saanud Putellas veetis kohtumise vahetuspingil.

Teises paaris mängisid Wolfsburg ja Arsenal avamängu 2:2 viiki. Kordusduell peetakse Inglismaal 1. mail. Finaalmäng toimub 3. juunil Eindhovenis.

Barcelona - Chelsea 1:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Barcelona 2:1