Griezmann ja Messi jätsid löömata, aga Williams mitte ja audis on ka Barcelona! (0)

Hispaania karikasarja viimane poolfinalist selgus kahe uhke kantsi, Baskimaa ja Kataloonia kõige kuulsamate jalgpalliklubide duellis. Koduse San Mamesi staadioni atmosfääri nautinud Athletic Bilbao alistas tänu Inaki Williamsi 90+3. minuti väravale 1:0 karikakaitsja FC Barcelona.

Kolm eelmist veerandfinaali olid kõik pakkunud üllatava tulemuse, sest teisipäeval alistas La Liga tabelis 10. kohal paiknev Granada 2:1 5. kohal asuva Valencia, kolmapäeval oli esiliigaklubi Mirandes 4:2 parem kõrgliigas pallivast Villarealist ning enne Athletic - Barcelona matši toimunud mängus jäi Real Madrid kodus 3:4 alla San Sebastiani Real Sociedadile. Kolm üllatust ei jäänud neljandata!

Kohtumist alustas paremini Barcelona, kelle 17-aastane ründaja Ansu Fati pääses esimese kaheksa minuti jooksul kahel puhul soodsalt positsioonilt löögile. Esimene katse läks napilt mööda, teise tõrjus väravavaht Unai Simon. 10. minutil lõi Athletici ründaja Inaki Williams värava, aga fikseeriti suluseis. Kui kohtumise algfaas lubas vägevat tulevärki, siis tegelikult seda ei järgnenud, vaid mäng jätkus märgatavalt rahulikumas rütmis.

57. minutil tegi Barcelona peatreener Quique Setien jõulise vahetuse, tuues Fati asemel platsile maailmameistri Antoine Griezmanni, kellel avanes 70. minutil hiilgav võimalus Barcelona juhtima viia, aga prantslase pealelöök läks üle. 87. minutil oli väga hea võimalus Lionel Messil, aga Unai Simon tõrjus lähilöögi jalaga. Muuseas, tegu oli kohtumise alles teise tõrjega (esimese tegi Simon 8. minutil, kui pealelööjaks oli Fati).

Lisaaega San Mamesile kogunenud 49 154 pealtvaatajat siiski ei näinud ja kui Barcelonast külla sõitnud publik välja arvata, polnud neil selle vastu midagi, sest 90+3. minutil pani Williams pea vahele paremalt äärelt tulnud tsenderdusele ja suunas selle posti kõrvalt võrku.

Järgnes ekstaas. Näiteks 77. minutil vahetusest sekkunud ikooniline ründaja Aritz Aduriz proovis tabamust tähistades väravavõrku nahka panna. Barcelona sai küll veel ühe rünnaku, aga pealelöögini enam ei jõudnud. Lõpuvile kõlades vallandus Baskimaal võimas võidupidu.

Huvitaval kombel ei jõudnud mitte ükski poolfinalist mullustel Hispaania karikavõistlustel isegi mitte kaheksa parema sekka. Kui seni selgusid edasipääsejad ühe mängu tulemusel, siis poolfinaalides peetakse kummaski paaris kaks kohtumist. Hispaania karikavõitja selgub maikuus Sevillas.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1:0 (0:0)