Harju andis põnevusmängus võidu peost, Viimsi trügis uuesti kannule (0)

Harju JK Laagri ja Viimsi peavad Esiliiga tiitli ja Premium liiga pääsme nimel armutut heitlust. Foto: Robert Markus Liiv

Esiliigas jätkub ülipõnev heitlus esikohale, sest liider Harju JK Laagri leppis Tallinna Kalevi U21 vastu 3:3 viigiga, samal ajal alistas Viimsi aga 1:0 FCI Levadia U21 võistkonna. Kolm esimest meeskonda on tabelis seega peaaegu ühel joonel.

Kalevi duubel korraldas Harjule kiire ehmatuse, sest juba kuuendal minutil lõi Taavi Jürisoo üsna terava nurga alt peale ning Maico Rimmel pudistas palli enda ja posti vahelt võrku. Karmo Einmann viigistas pealöögiga varsti seisu, ent kohe eksis karistusalas määruste vastu Martin Jose ja teenitud penalti realiseeris kindlalt Kalevi U21 kapten Kenlou Laasner.

Pausile mindi siiski viigiseisul, sest 44. minutil kostitas kalevlasi veel ühe täpse pealöögiga Daniil Rudenko. Naasmise järel viis Einmanni teine värav 57. minutil Harju selles mängus esmakordselt juhtima ning 66. minutil oli kodumeeskonnal suurepärane võimalus Kalevi vastupanu lõplikult minna. Kaheväravalist edu aga haarata ei suudetud, sest Sander Lepp tõrjus Rudenko penalti.

Ukrainlase eksimus maksis Harjule valusalt kätte, sest 73. minutil lõi kogenud vahetusmees Sander Sinilaid eemalt peale, Rimmel tõrjus täpselt Raiko Ilvese jalale ja Kalevi ründajale jäi vormistamise vaev. 3:3 seisuga mäng ka lõppes.

Viimsi otsis Levadia U21 vastu võiduväravat kaua ja leidis selle lõpuks kõige loogilisemast kohast. 77. minutil teeniti karistuslöök mitmekümnelt meetrilt ning liiga parim väravakütt Gregor Lehtmets vinditas palli Dmitri Pjatajevile püüdmatult ristnurka. 1:0 võit tõstis Viimsi liiderduost ehk Harjust ja Flora U21-st vaid punkti kaugusele.