Kas Manchester United korjas kolm punkti küljejoone tagant? Ainus aus vastus: keegi ei tea (0)

Mason Greenwoodi tabamus andis Manchester Unitedile eduseisu kätte. Foto: Scanpix / AP / Justin Setterfield

Manchester United oli Premier League'is tund aega väljakul kehvem meeskond, aga pööras siis 0:1 kaotusseisu kolme minutiga eduseisuks ja lõpuks 3:1 võiduks, jättes West Ham Unitedi tühjade kätega.

Avapoolaega kontrollis kodumeeskond, kes lasi lisaks väravale tuulde veel mitu head võimalust, korra tabas Pablo Fornalsi kaval löök posti. Superšanss avanes ka Sebastien Halleril, kuid külaliste väravavahist Dean Hendersonist juba mööda mänginud prantslane libastus otsustaval hetkel. Teise poolaja algul, kui Manchester United oli vahetusest sisse toonud nii Bruno Fernandese kui ka Marcus Rashfordi, jätkasid võõrustajad raiskamist ning lõpuks läks kõik nii nagu statistika ennustas.

2020. aastal on Manchester United võitnud kaotusseisust rohkem punkte kui ükski teine Premier League'i klubi, West Ham aga vastupidiselt eduseisust kõige rohkem punkte ära andnud. Sel hooajal jäi Manchesteri punane meeskond viiendas võõrsil peetud liigamängus viiendat korda kaotusseisu, ent võttis viiendat korda lõpuks ikkagi võidu. Ühtejärge on United võidukas olnud juba üheksas järjestikuses võõrsil peetud kohtumises.

Üheksakuulise pausi järel oli West Ham esimene Premier League'i klubi, kes võis jälle fännid staadionile lubada, isegi kui neid oli vaid paari tuhande jagu. Kõik varises külma ilma trotsinud fännide ja kodumeeskonna jaoks aga kokku mõne minutiga, kui Paul Pogba esmalt palli posti kõrvale vinditas, Mason Greenwood aga seejärel suurepärase pöörde järel külalised juba juhtima viis.

Suuri küsimärke tekitas seejuures viigiväravale eelnenu - Hendersoni puhtakslöök lendas hirmkõrge kaarega Bruno Fernandesele, kelle söödust Pogba skoori tegi, kuid West Hami peatreeneri David Moyesi ja paljude teiste arvates käis Hendersoni löök vahepeal ära teisel pool küljejoont. Olukorda vaatas ka VAR, ent kuna sellise nurga alla pole staadionitele paigaldatud ühtegi kaamerat, polnudki videopildi põhjal lõpuks võimalik selget sotti saada, kas pall püsis kogu aja väljakujoonte piires või mitte. Niisugusel juhul jääb aga kehtima kohtunike algne otsus ning kuna Simon Long audi märgiks lippu ei tõstnud, loeti ka Pogba värav ära.

Lõplikult vormistasid külalised skoori tosin minutit enne lõppu, kui Angelo Ogbonna eksis suluseisulõksu tekitamisel ja väravavahiga silmitsi pääsenud Marcus Rashford palli rahulikult üle Lukasz Fabianski võrku tõstis. Manchester United kerkis vähemalt hetkeks liigatabelis kolmandaks, liidritest Tottenhamist ja Liverpoolist kahe punkti kaugusele. West Ham jätkab seitsmendana.

West Ham United - Manchester United 1:3 (1:0)