Korraldajamaa saatis tiitlikaitsja koju! Senegal mängis eduseisu maha ja eksis penaltiseerias (1)

Senegali kaitsja Moussa Niakhate eksis ainsana penaltiseerias. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Aafrika meistrivõistlustel selgusid järjekordsed veerandfinalistid, kui koha kaheksa parema hulgas kindlustasid Elevandiluurannik ja Roheneemesaared.

Tänavuse turniiri korraldajamaa ja kahekordne Aafrika meister Elevandiluurannik, kes pääses ühe võidu ja kahe kaotusega üle noatera oma alagrupist kolmandana edasi, lükkas dramaatilises kaheksandikfinaalis konkurentsist tiitlikaitsja Senegali.

Kaks aastat tagasi esmakordselt Aafrika meistriks kroonitud Senegal asus kaheksandikfinaali varakult juhtima, kui Habib Diallo realiseeris juba neljandal minutil Sadio Mane tsenderduse väravaks. Tiitlikaitsja minimaalne eduseis püsis pikalt, aga kui Senegali väravavaht Edouard Mendy kukutas normaalaja lõpus oma karistusalas Nicolas Pepe, siis määrati VAR-i abiga Elevandiluuranniku kasuks penalti, mille Franck Kessie 86. minutil realiseeris.

Nagu eelmisel õhtul Egiptuse ja Kongo DV kaheksandikfinaalis lisaajal väravaid ei löödud, selgus ka Senegali ja Elevandiluuranniku saatus penaltiseerias. Viie vooru peale oli ainsaks eksijaks Senegali kaitsja Moussa Niakhate, kes lõi penalti posti. Kõik ülejäänud penaltipunktil käinud mängijad olid täpsed, seega Elevandiluurannik saatis 5:4 võiduga Senegali koju.

Roheneemesaared said 1:0 jagu Mauritaaniast, lüües võiduvärava alles 88. minutil, kui Ryan Mendes realiseeris Benchimoli teenitud penalti. Roheneemesaared jõudsid teist korda ajaloos veerandfinaali. Varem vaid kaks korda Aafrika Rahvaste Karikal osalenud Mauritaania tegi kaheksandikfinaali jõudmisega oma parima turniiri, sest eelmistel kordadel jäädi alagruppi pidama.

Elevandiluurannik kohtub veerandfinaalis Mali või Burkina Fasoga ja Roheneemesaared Maroko või Lõuna-Aafrika Vabariigiga. Viimased kaheksandikfinaalid toimuvad teisipäeva õhtul. Lisaks Elevandiluurannikule ja Roheneemesaartele on koha kaheksa parema hulgas taganud Nigeeria, Angola, Kongo DV ja Guinea.

Senegal - Elevandiluurannik 1:1 (1:0; 1:1; 1:1), penaltitega Elevandiluurannik võitis 4:5