Kristal kaotusest Florale: niisugust meest, kes hooajal 30 väravat lööks, meil praegu koosseisus ei ole (0)

Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal. Foto: Brit Maria Tael

Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal oli tabeliliidrilt FC Floralt saadud 1:2 kaotuse järel tulemuses pettunud, ent rahul sellega, kuidas tema hoolealused mängisid. Punktikaotuste taga on tema hinnagul pisieksimused ja väga resultatiivse ründaja puudumine.

Täna andsite hirmkõva lahingu. Teisel poolajal eriti oli kõik justkui teie käes, aga mida ei tulnud, on see üks värav viigiks ja teine värav võiduks. Mis emotsioonid sul praegu selle mängu järel on?
Nii ta on. Tõesti me mängisime. Mängisime! Aga teisel poolajal üks lohakus ja karistati ära. Flora sugune meeskond karistabki need ära. Meeskond tegi muidu väga kõva töö ja mängu. Meil oli ka momente viigistada ... Kõva mäng!

Tundub, et üks asi, mis on ja mis kripeldab, on see, et pole seda ründajat, kes oleks õigel ajal õige koha peal ja lööks ära nii nagu Rauno Sappinen Floral.
Jah, neil on Sappinen. Sellegipoolest oli meil ju momente lüüa, aga sul on õigus. Niisugust meest, kes hooajal 30 väravat lööks, meil praegu koosseisus ei ole. Aga meeskond näitas sisu, mis neis on. Olime ju tegelikult keerulises seisus, arvestades kasvõi kui palju vigastusi meil on ja et [Ivan] Lobai haigestus enne mängu. Mehed tulid auga välja.

Mis su sõnum vaheajal riietusruumis oli, sest kui esimesel poolajal oli mäng võrdsem ja Flora valdas rohkem palli, siis teisel poolajal saite asjad päris hästi enda kontrolli alla?
Esimesel poolajal jäime natuke passiivseks ja lasime Floral selle palliga toimetada. Teisel poolajal muutsime seda, et just keskväljal tegime agresiivsemat ettepoole survet. See toimis. Saime palle kõrgemal kätte ja sealt tulema, aga kahju ... täna läks niimoodi.

Mida peate edaspidi paremini tegema? Vältima pisivigu?
Jah, justtäpselt need pisivead. Flora on tippmeeskond, kes kasutab sellised väikesed eksimused ära. Neid tuleb ette.

Kas millalgi on laatsaretist häid uudiseid ka tulemas?