Leicester naasis võidureele ja Brighton ei oska endiselt lõpetada (0)

Adam Lallana (14) lõi mängu esimese värava, kuid Daniel Amarteyle jäi viimane sõna. Foto: Scanpix / Mike Hewitt / Pool via AP

Inglismaal said kokku kaks kehva vormiga meeskonda: Brighton, kelle viimasest võidust möödus üks kuu, ning Leicester, kes hiljuti kaotanud Praha Slaviale ja Londoni Arsenalile. Kuigi mängu alustas paremini kajakaklubi, siis lõpuks suutis kõrgemal paiknev Leicester siiski oma võtta.

Kui Leicesteri viimased kolm matši polegi väga suurt punktilisa (või Euroopa liigas edasipääsu) väärinud, siis täna võõrustajarollis olnud Brightonil on asjalood teistmoodi. Klubi suutis kuu aega tagasi alistada Liverpooli ja Tottenhami ning seejärel on mänguliselt selgelt üle oldud nii Aston Villast, Crystal Palace'ist kui ka West Bromwichist (kolmele vastasele tehti 66 (!) pealelööki, samas vastastele pakuti vaid 13 võimalust), aga kokku teeniti kohtumistest vaid üks närune punkt.

Kuna klubi seljatagune pole sugugi kindel ning Championship on potentsiaalselt vaid kolme punkti kaugusel, siis on igasugunegi punktilisa väga oluline. Täna alustati 2016. aasta meistrite vastu vägevalt ja juba kümnendal minutil viis Adam Lallana oma debüütväravaga võõrustajad juhtima.

Eduseis püsis pikalt ning kindlalt. Lallana polnud kaugel ka oma teisest ning korra suutis ta Neal Maupay nõnda hästi vabaks mängida, et prantslane lõi palli ka võrku. Kiire ülevaatusega selgus, et ründaja oli siiski nõks liiga vara jooksma hakanud ehk suluseisus.

Tasapisi hakkas Leicester mängu sisse saama ja tunni möödudes andis seni suurepärast mängu teinud Lallana palli vastastele. Lõpuks jõudis pall nigeerlasest Kelechi Iheanachole, kes teist mängu järjest jala valgeks sai.

Viigiseisust alates oli näha, et Brightoni rattad hakkasid jälle logisema. Kuigi VAR-i abiga penaltit vastastele ei kingitud, siis järgmine rünnak juhtus hoopis ootamatu üllatus: samuti arvestavat mängu teinud kiiper Robert Sanchez lõi käega pallist mööda ning õigel ajal õiges kohas olnud Daniel Amarteyl tuli pall lihtsalt tühja väravasse suunata - 2:1. Sellega lõi ghanalane oma esimese Premier League'i värava viimase 1540 (!) päeva jooksul.

Mängujärgselt kiitis vastaseid Leicesteri peatreener Brendan Rodgers, kes tõdes, et esimesel poolajal oldi väga viletsad. "Brighton oli meist parem avapoolajal, me olime liiga aeglased ja polnud piisavalt agressiivsed. Nad väärisid eduseisu," sõnas juhendaja BBC-le. "Nad olid vapustavad, neil on hea tiim. Seda on näha, miks nad alistavad tugevaimaid meeskondi."

Brighton & Hove - Leicester 1:2 (1:0)