Levadia käedraama uus vaatus: kohtuniku loetud värav oleks pidanud jääma kehtima (26)

Nii sündis värav, mis oleks pidanud jääma kehtima. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga 34. voorus võttis tiitliheitlus selge pöörde, kui Narva Transi alistanud FC Flora suurendas tabeli tipus vahe viiele punktile FCI Levadiaga, kes leppis Pärnu Vaprusega 0:0 viiki. Tagantjärgi targana poleks Levadia ja Vapruse mäng tohtinud väravateta lõppeda.

Kui Flora 3:1 võit Transi üle liialt kõneainet ei pakkunud, siis Levadia ja Vapruse duell selle arvelt topelt. Lõpuvile järel oli kogu Levadia leer arusaadavalt pahane, et arbiitrid matšile vaid kaks üleminutit andsid.

"See, mis siin lõpus toimus, oli natuke piinlik. Kuidas saab sellisele mängule kaks minutit juurde anda?! See on ebareaalne. See on nagu ... piinlik isegi. Väravavaht paneb kümme minutit palli mängu – ja antakse kaks lisaminutit. Tehakse kümme vahetust – kaks lisaminutit. Ma ei tea. See on ... Kus on austus meie vastu?" päris Levadia kapten Rasmus Peetson Soccernet TV mängujärgses intervjuus.

Veel suurem jutuallikas oli aga 36. minuti moment. Levadia keskkaitsja Heitor lõi Joao Pedro nurgalöögist antud palli mõnelt meetrilt väravasse ja peakohtunik Kevin Kaivoja osutas keskringi suunas. Enne, kui mäng jätkuda sai, kontrollis asja üle aga ka videokohtunik Kristo Külljastinen. Paariminutiline uurimine viis värava tühistamiseni: käega mängu rikkumine Peetsonile.

See pahandas Levadia pinki – protesteerimine tõi võõrustajate peatreenerile Curro Torresele kollase kaardigi –, sest nemad nägid käepuudet ka Peetsoniga duellis olnud Vapruse kaitsjal Kristjan Kasel. "Seal oli mitu kätt. Seal oli Pärnu meestel ka käsi enne. Aga mis teha, otsus võeti vastu selline," kommenteeris asjaosaline Peetson. Kask ise puudet ei tundnud:  "Ma ei tea, ausalt. Ise ei tundnud, et vastu minu kätt oleks käinud. Ma olin seal kuidagi tagurpidi ja pall kuskilt põrkas, eks selle peab video pealt üle vaatama. Ju oli õigesti ära võetud, kui nad ära võtsid selle!"

Video olukorrast (alates 45:11):

Olukorda analüüsinuna saab öelda, et seda ei võetud õigesti ära. Nii kinnitas Soccernet.ee-le Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasik. Pall küll tõesti tabas Peetsoni kätt, ent pigem juhuslikult. Ja kuna tema polnud väravalööja, vaid võrku sahistas Heitor, oleks pidanud jõusse jääma peakohtunik Kaivoja esialgne otsus.

Seega jäi Levadia VAR-i Külljastineni tõttu ilma täiesti reeglitepärasest väravast. Videokohtunik esitles peakohtunikule juhtunut kui väravale eelnenud käega mängu, mille puhul ei peagi väljakukohtunik ekraanilt olukorda üle vaatama minema (sama kehtib näiteks suluseisu või mängijate isikute sassi ajamisel). Paraku oli tõlgendus ekslik, sest pall ei puudutanud Heitori, vaid tema võistkonnakaaslase Peetsoni kätt.

Peakohtunik Kevin Kaivoja mängu eel kaptenite Rasmus Peetsoni ja Uku Kõrrega. Lõpuvile järel jutud enam nii rahulikud ei olnud. Üheks põhjuseks Levadia värav, mille Kaivoja algselt ära luges, ent siis VAR-i abil tühistas. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

See, et tänapäeva reeglid lubavad ründaval võistkonnal karistusalas käega teatud olukordades mängida, on muidugi omaette teema. Nagu seegi, et just käega mängu tõlgendused pidevalt muutuvad. Veel paari aasta eest oleks ka taoline juhuslik, ent vahetult väravale eelnenud käsi fikseeritud rikkumiseks. Ent reeglid on reeglid ja kohtunikud peavad suutma otsuseid langetada kehtivate juhiste järgi. Praegu eksiti räigelt ning sel võib hooaja faasi arvestades olla tohutu kaal.

Avapoolajal sündinud 1:0 juhtvärav oleks mängu senist kulgu arvestades andnud Levadiale üpris suure eelise, mis oleks nad võinud vabalt viia võidu ja kolme punktini. Ent tabamus tühistati, Heitor teenis teisel poolajal punase kaardi ja Levadia jäi võidust ilma. Kaks vooru enne hooaja lõppu edestab Flora Levadiat nüüd viie punktiga.

Pühapäeval kell 14.30 kohtuvad kaks tiitlijahtijat omavahel Tallinna derbis. Levadia võidu korral väheneks vahe kahele punktile ja meister selguks viimases voorus, kus Levadia külastab Paidet ja Flora võõrustab Kaljut. Kui Levadia pühapäeval ei võida, on Flora teist aastat järjest Eesti meister. Kui Flora ja Levadia teenivad hooaja lõpuks võrdselt punkte, on tänu omavaheliste mängude paremusele kuldmedalist Levadia.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

kasahh   •  
(94.246.235.***)
Veel soola Levadia haavadele. Ilus töö. Paraku ei muutu see, et selle otsuse tõttu Levadia (Levada) rahakott sai potensiaalse ca 1 miljoni suuruse löögi. Enam pole asi Levadia kontrolli all.. Ei imesta, kui Levada oma rahad siit liigast välja tõstab.
Thugie   •  
(46.39.136.***)
Kui nii siis aasta fiasko on selgunud, täiesti kohutav...need kohtunikud tuleks pensionile saata
plain   •  
(82.131.84.***)
Soccernet jõudis ka lõpuks asja tuumani. Igatahes on VAR selleks hooajaks töö ära teinud ja Pohlak sai selle kätte mida VARiga taotles, ehk "Aus" tiitel Florale. Kuigi algselt oli nägu jutt, et eelnevatel aastatel kaotas Flora tiitleid valede otsuste pärast, siis tuleb välja, et uue süsteemiga on hoopis vaja Levadiale veel rohkem käru keerata kui eelmistel hooaegedel. Nüüd võtame lihtsalt VARiga täiesti legitiimseid väravaid ära, et EJL marionettklubi saaks tiitli jälle võita, VAPUSTAV! Kahju, et VAR ruumi koduliigast inimesi ei saa kutsuda korduseid vaatama, muidu oleks ehk Eesti koondisel Häberliga võimalus EM kvalifikatsioonis rohkem punkte saada.
100 varast   •  
(194.204.33.***)
no kui Leva nüüd selle mängu ja otsuse taha kinni jääb siis on nad küll eriti "kõvad" kutid. Võtke Harju vastu võidud ära ja saage Kaljule paar päeva varem vastu ja tiitel teie enda oma. Aga ei muidugi, terve eesti ja terve liiga on Flora poolt :)
Lepa Triinu   •  
(85.76.42.***)
To 10 varast. Ise on pohlakud sellise olukorra tekitanud! Sa kujutaksid ette, et kuskil normaalses jalgpalli liigas oleks poeg parima võistkonna president ja isa jalgpalli liidu president?
m445   •  
(85.253.35.***)
To Lepa Triinu: Ma isast ja pojast ei oska näiteid tuua aga oskan tuua näite Soomest kus sel aastal hõbeda saanud klubi president on ühtlasi ka jalkaliidu president.
100 varast   •  
(194.204.33.***)
To Lepa Triinu: ja uskumatu tead. Pelle mängib ise veel II. liigas ja jäid seal 13ndaks. Ilmselgelt pole seal suutnud mänge ära osta, sest muidu oleks nad ikka tabelitipus ka onju. Ära mõtle endale nii palju probleeme välja.
Madis35   •  
(90.191.125.***)
Osad inimesed siin ikka liiga noored ja/või liiga lihtsameelsed. Üldse ei mäleta kuidas Florale kogu taristu sebiti? Nüüd sillutab Isa veel Pojale teed EJLi järgmiseks presidendiks, et tagada jätkuv rahavoog.
enrito   •  
(84.50.76.***)
Väljakul on 3+1 kohtunikku, kaamerate taga on veel 2. Palju neid lõpus vaja on, et otsused oleks õiged ja usaldusväärsed?
Rene Kundla   •  
(194.36.162.***)
Ehk VAR on nagu e-valimised, et mõte on hea, aga ei suudeta seda nii teostada, et inimesed selle headusest aru saaks.
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
oo nüüd avastasid, isegi tavavaataja saab juba kiiremini aru, et otsused on tihti mädad, nemad aga krutivad seal minutite kaupa miljoni eest ostetud jama, mis tõlgendab igakord erinevalt sarnaseid olukordi ehk kuidas jumal juhatab ja võtab ära igasuguse põnevuse.
antz-   •  
(81.90.125.***)
aiVAR oma parimas mahlas :)
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
Tegelt kuulates meie mängude kommentaatoreid, tihti paljud hoiavad sarnast joont nagu meie kohtunikud, millegipärast on selline asi tekkinud aga miks see on huvitav. Uus põlvkond kommentaatoreid on vähe teistsuguse jutuga aga kes on kuskil süsteemis sees kaua olnud, siis nähakse väga tugevalt läbi oma prillide teatud asju
Shparkz   •  
(81.90.125.***)
Euroopa jalgpalli perseaugus on sitad kohtunikud? Oh üllatust!
aiVAR Toomas Vint   •  
(80.235.108.***)
Ton666, kus sa oled? Aee? Kus sa nüüd oled? Kas sinu kasutaja taga on salajane Ott peidus?

Näed demagooitsemine sai vastuse, ei pea ise vastuseid otsima, SN kirjutab ise. Saan rahus oma päevatööd teha
Tarmo Treimann   •  
(94.246.238.***)
AiVARavai AiVARavai. Mis rikkuse mul majja tõi. See jäiselt kaine arvestus. Ja kõliseva armastus
Tarmo Treimann   •  
(94.246.238.***)
ehk siis tervitustega Aivarile ja ai-VARile. Aivaravai! https://www.youtube.com/watch?v=jP_ZqQ_kSog
Seniil Yang   •  
(82.131.25.***)
veits naeruväärne küll..samas õiges tempos..kõik norm
R380   •  
(104.28.96.***)
Vb on see lihtsalt kokkusattumus, et Flora saab pendlad 90+6 ja Leva õige värav jäätakse lugemata jms.

Fakt on see, et “kohtunikude FK up’i” tagajärjel selgus meister. Oli seal Vest niite tõmbamas või mitte…

Kas tulemus/ed tuleks tühistada vms. Sest mis krdi Liiga see on kus Meisteri valib kohtunik/ud?!

Kas kohtunikud jätkavad samas ametis?
Mis EJL ja Vest selle kohta ütlevad?
Mitte midagi vist.

Joovad kõik koos saunas õlut ja Life goes on! Happy days 🤷‍♂️
Ricco Taam   •  
(114.122.181.***)
R380 poolt päris naljakas tuua välja mängu, kus Florale määrati täiesti õige penalt, Flora vastu määrati ebaõiglane penalt ja siis jäeti Harjule punane ka andmata kui näitena Flora “abistamisest”.

Kogu Aivari vihast ma saan aru jne, aga nagu täiesti suvalistes kohtades Flora aitamist otsida on ka tiba veider…
SunWolf   •  
(82.131.115.***)
Kuulen esimest korda, et kui vastse kastis on mängija küll 'juhuslikult' käega mänginud, siis võib meeskonnakaaslane palli väravasse lüüa ja see loeb. Kas siis kui 'juhuslikult' palli puutunud mängija oleks ise löönud ei oleks lugenud või? Jalkaliidu tegelane leidis, et leva värav võeti ära alusetult, mängu vilistanud kohtunik ning VAR aga leidsid, et pärnakas ei puutunud üldse palli ning Levadia mängija käsi ei olnud juhuslik. Kui isegi kohtunikud ei suuda määrata käe loomulikku või ebaloomulikku asendit siis ehk oleks aeg minna tagasi vana määrangu juurde, et käega mängimine ei võeta ära ainult siis kui see on tahtlikult keha vastu surutud (sõltumata sellest kas ranne on vastu külge, rinda või munade ees). Muide iga arst või anatoomia õpetaja ütleb, et iga inimese lihastega võetud käe asend on loomulik.
Ise arvan, et tabelis ligi 30 punkti maha jääva meeskonna vastu 'veri-ninast-välja-peab-võitma' mängule oleks pidanud tulema platsile tahtmisega vastse värav palle täis lüüa, mitte ühele juhusele lootma jääma. Nüüd tagantjärel pillida, et pahad onud võtsid meistritiitli ära... kas keegi oli Levadiale tiitli juba ära lubanud või?
Tarmo Treimann   •  
(94.246.238.***)
samas kui Harju-Flora mängus oleks ka 2 lisaminutit antud ja sekundi pealt ära lõpetatud, küllap siis oleks ka kõik kohad täis ütlejaid, et mis te virisete, nii kui nii poleks täiendavate minutite jooksul ära löönud ja liiga nõrgimal tulebki puur palle täis lüüa. Aga näe, tõid viigi ära selle penaltiga. Sama moodi on mõttetu rääkida, et kas Levadia oleks või ei oleks lisatud minuti-paari jooksul midagi korda saatnud. Võib-olla ei oleks aga õiglane oleks olnud lasta neil proovida. Floral ju Harju vastu lasti.
ton666   •  
(94.246.238.***)
Ma luban et enam ei kommenteeri, kui keegi argumenteerib mulle ära selle. Miks üle-eelmisel hooajal Flora tiitlit ei võitnud kui kohtunikud on nende poolt? Miks siis ei määratud selget pennalt?
Ma ei eita et Flora mulle meeldib, võib vast isegi öelda et olen kergemat sorti nende fänn. Mitte nii palju kui Juve oma aga siiski toetsn neid. Aga mulle on öeldud ja mitte oma ema või vanae,a poolt, et mul on päris hea analüütline võimekus ja olen ka päris kindel et vaatan seda objektiivselt. Ma ei näe seda süstemaatilist poolehoidu mis mõjutals meistritiitleid platsil.
Fair enough, see et ta Floraga on seotud ja kindlasti mingid lepingud, ala staadioni kasutused jne. See kindlasti aitab neid. Aga see on pmst samasugune, et Man Cityl on omanikud kellel on lõputu hulk raha. Tahad sellele vastu saada siis pead targem olema või kavalam. Sama on meil Floraga, jah, on mingid majanduslikud eelised. Nutsid ära? Nüüd mõtle kuidas neist parem olla
Innars   •  
(90.191.130.***)
Meenutame kuidas kevadel Kalju juhtis Flora vastu 2:1 ja lisaminutid olid ka juba läbi, aga ometigi laskis kohtunik mängida kuniks Flora vähemalt midagigi saavutab. Pole mõtet tulla rääkima, et lisaminutid pole olulised, väga tihti lüüakse siis ära, Levadialt võeti see võimalus ära. Müstilisel kombel just Floral lastakse mängida kaua vaja...
Myyt50   •  
(37.157.127.***)
@ton666

Päris sitt näide city raha kohta, kui newcastlel on rohkem ja manu, liverpool on rohkem raha raisanud. Kuidas olla Florast parem kui iga noor ilmselgelt räägitakse Flora poolt enne ära kui konkurentide poolt(koondisesse lihtsam pääs, parem võimalus välismaale). Demokraatlikus riigis suurima spordiliidu juht on kauem puldis kui diktatuurid. Kui arengut ei ole, tuleb alustada vahetamist juhist.
ton666   •  
(94.246.238.***)
Oot, võtame City näite. 15 aastat kui võtane, mis on ca kui nad uute omanike all on olnud. Siis nende spending on suurim. Nad on ka suurte summade eest müünud mis tähendab et miinus vist ei ole suurem kui ManU oma. Aga oluline asi mida jälgida on palgafond ka. Seda palgafondi ei saa enamik pakkuda. Newcastle on alles alguses projekt, siiani olen väga impressed kuidas nad seda teinud. Ala Isaki toomine on tark lüke.
Rääkida et Florast on lihtsam koondisesse saada. No see argument lihtsalt ei päde. Kui võtta teised, siis Kalju Leva ja Paide, neil on suur osa tuumikust siiski välispassiga. Floral on suurim osa eestlasi ja ka proportsionaalselt suurem võimalus pääseda koondisesse. Mulle ka ei meeldi et Kostja või Zenjov on seal. Põhjusel mida kõik teavad. Siiski ülejäänud kes on, on ka võtmerollis Floras. Ala Miller. Levast ei saa koondisesse Lepistu, kes tasemelt võiks aga on riietusruumis keeruline kuju. Kuid muidu pole väga hullu olnud. Aga olen nõus et meil on uut peatreenerit vaja nagu meil on uut alaliidu presidenti vaja.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PIKK TEEKOND SAI LÕPU
KOONDIS ASUB VÕISTLUSTULLE
Rahvuste liiga matšiks valmistuva koondise juhendaja: neli tundi ajavahet on jätnud oma jälje
INTERVJUU
Salakaval vigastus jättis koondise esiründaja tagaajajaks. Kubassova: meie konkurents on tervislik, aga ...
ÜLEMINEKUMÄNG
LAHKUJAD
Kellest said parimad ja halvimad? Fännide valitud hooaja sümboolsesse koosseisu mahub vaid kaks meistrit  (kes arenes enim, kes on aasta treener?)
EESTIST
KUUMAD KÜSIMUSED
NAISTE KOONDIS
Tammeka kapten ajaloolisest medalivõidust, uurija ametist ja usaldusest Eesti koondises
VUTIJUTTU
Pikk ette (ja ise järele) | Millise treeneridoomino vallandab Vassiljevi välismaale siirdumine?
INGLISMAAL TOIMUB
Udune Albion | Trent sidus Etihadil hargnema hakanud lõngakera otsad sealsamas kokku
KUUMA JOOGI KÕRVALE
KOKKUVÕTTED 2023
Premium liiga hooaeg numbrites 2023
KOKKUVÕTTED 2023
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
23
10
3
74:24
79
2.
Tallinna FCI Levadia
36
22
11
3
67:24
77
3.
JK Tallinna Kalev
36
14
11
11
49:41
53
4.
Paide Linnameeskond
36
13
14
9
50:34
53
5.
Nõmme Kalju FC
36
12
13
11
50:42
49
6.
Pärnu JK Vaprus
36
12
12
12
40:43
48
7.
FC Kuressaare
36
12
7
17
36:60
43
8.
JK Narva Trans
36
12
2
22
32:64
38
9.
Tartu JK Tammeka
36
5
12
19
33:65
27
10.
Harju JK Laagri
36
5
8
23
27:61
23
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
https://www.zone.ee/
SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
79
Tallinna FCI Levadia
77
JK Tallinna Kalev
53
Paide Linnameeskond
53
Nõmme Kalju FC
49
Pärnu JK Vaprus
48
FC Kuressaare
43
JK Narva Trans
38
Tartu JK Tammeka
27
Harju JK Laagri
23
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!