LOE JÄRELE: Newcastle näitas PSG-le koha kätte, City ja Barca olid raskustes, aga võtsid lõpuks oma (1)

Kylian Mbappe polnud seisuga just eriti rahul. Foto: Scanpix / Lee Smith / Action Images via Reuters

Meistrite liiga teise vooru lõpetuseks said rõõmustada Inglismaa klubid, kes vastupidiselt eelmisele päevale suutsid võtta kaks võitu: Newcastle langetas PSG ning Manchester City sai jagu Leipzigist. Rahule võivad jääda ka Rooma Lazio ja Barcelona, kes teenisid samuti kolm lisapunkti.

Õhtu vaieldamatult suurima üllatuse vormistas veel tunamullu Inglismaa kõrgliigas viimaste seas sehkeldanud Newcastle United, kes suutis koduõuel täielikult domineerida suure PSG vastu. Esimese poolajaga löödi kaks ning kuigi teisel poolajal suutsid prantslased pisut ise oskusi näidata ja ühe ka tagasi lüüa, siis britid vastasid taas duubliga ehk lõppkokkuvõttes võeti vägev 4:1 triumf.

Teine Inglismaa võistkond Manchester City nii roosiliselt aga sõuda ei suutnud. Nemad läksid küll Leipzigi vastu juhtima, kuid sakslased suutsid teise poolaja alguses tormata vasturünnakule ning Lois Openda imetäpne löök veereski Edersonist mööda ja tagumisse nurka. City otsis ja otsis oma teist ning lõpuks see ka saadi, kui Julian Alvarezi imeline kauglöök ristnurgas lõpetas. I-le pani punkti Jeremy Doku, kes üleminutitel vasturünnaku lõpetas.

Briti klubidest pidi üks tiim kaotusega leppima. Nimelt oli Celtic sarnaselt teisele kahele isegi pikalt eduseisus, kuid Rooma Laziol õnnestus üks tagasi lüüa. Teisel poolajal kõmmutasid šotlased nahkkera taas väravasse ning autor jõudis juba ka tähistamisel särgi seljast tõmmata, ent paariminutiline VAR-i kontroll kinnitas, et mees oli palli saamise hetkel suluseisus. Lõpliku obaduse andis kogenud Pedro, kelle löök omadele võidu tõi.

Võidupunktid sai kirja ka Barcelona, kes läks kontrarünnakust Porto vastu juhtima. Värava sai kirja Ferran Torres. Teisel poolajal vajusid katalaanid selgelt surve alla ning võõrustajatel tekkis korralik posu häid võimalusi. Korra vilistas kohtunik neile ka penalti, kui Joao Cancelo tabas mõttetus olukorras palli käega, kuid VAR-i ülevaatus tõestas, et Cancelo käepuutele eelnes Porto mängija käepuude. Matši lõpus sai Gavi totra vea eest oma teise kollase, ent kolme punkti see Barcelonalt ei võtnud.

Viigiga leppisid nii Dortmund ja Milan kui ka Crvena zvezda ja Young Boys. Kui esimeses matšis jäid kollid täitsa löömata, siis teises kõmmutati kordamööda väravaid. Seejuures neist viimane sündis alles 88. minutil ehk Šveitsi klubi fännid võisid päris pikalt mõelda kolmele võidupunktile.