Lumetorm, tulevärk ja aasta omavärav: Mets ja St. Pauli toodi derbis pilvedelt alla (videod!) (2)

St. Pauli fännide tervitus. Foto: Scanpix / IMAGO / osnapix / Hirnschal

Karol Metsa esimene Hamburgi derbi kodusel Millerntori staadionil algas imeliselt, pakkus kuhjaga tulevärki ja lõppes pettumusega. 2:2 viik tähendab siiski, et St. Pauli püsib ainsagi kaotuseta Saksamaa esiliiga tabeli tipus.

2. Bundesliga hooaja suurim mäng viis St. Pauli ja HSV vastamisi olukorras, kus nad hõivasid liigatabeli kõrgeimad positsioonid. St. Pauli omas kolmepunktilist edumaad, nii et laual oli ei midagi vähemat kui liidrikoht.

Tihe lumesadu ja paks pürotoss muutsid telepilditootjate töö keeruliseks, kuid suure mängu õhustikku see ei häirinud.

St. Pauli valitses avapoolaega ja asus juba 15. minutil teenitult juhtima. Marcel Hartel saatis nurgalöögi penaltipunkti kanti, kust Jackson Irvine selle ühe puutega posti kõrvale suunas. Vastasmeeskond eesotsas peatreener Tim Walteriga protesteeris, et Mets lükkas eelnevalt kaitsemängija pikali, kuid ei väljaku- ega ka videokohtunikud eestlase tegevust veavääriliseks ei hinnanud.

Johannes Eggestein pani 21. minutil HSV väravavõrgu juba teist korda sahisema, kuid see tabamus tühistati suluseisu tõttu ülesehitusfaasis. Kuus minutit hiljem oli seisuks ikkagi 2:0, sest HSV väravavaht Daniel Heuer Fernandes sai otse Pauli ultrafännide silme all hakkama erakordselt piinliku omaväravaga. Kaitsja Guilherme Ramos pani väravavahi tagasisööduga ärevasse olukorda, pall võttis värava ees kerge põrke ja Fernandes põrutas selle siis täiesti tarbetult täie jõuga väravalakke!

Ligi aasta aega St. Paulis raudkindlaks põhimeheks olnud Mets tundis end derbiõhustikus kui kala vees. Avapoolaja lõpuosas pärast äärel kahevõitluse võitmist ärgitas ta võiduka žestiga tribüüne elavnema ja fännid vastasid aplausiga. Mets sattus katma ka 2. Bundesliga suurimat väravakütti Robert Glatzelit ning sai tema markeerimisega edukalt hakkama.

Karol Metsa edukas kahevõitlus Ransford-Yeboah Königsdörfferiga. Foto: Scanpix / IMAGO / Cathrin Müller / MIS

Teiseks poolajaks muutus lumesadu veel tihedamaks, muru kippus valgeks värvuma, kasutusele võeti oranž pall ning aegajalt tehti pause, et karistusalajooned puhtaks lükata.

Mäng jätkus esialgu kodumeeskonna kontrolli all, kuid 58. minuti suunas Glatzel tsenderduse võrku ja muutis vahe minimaalseks. Metsal selles olukorras süüd ei olnud, tema ei katnud ei Glatzelit ega tsenderdajat. Kaks minutit hiljem oli aga seis juba viigis, kui just Metsa poolt kaetud Immanuel Pherai jõudis tsenderduse peatada, end ümber pöörata ja palli võrku lüüa, ilma et eestlane temaga kontakti oleks jõudnud.

Heitlus võrdsustus, aga muutus üha libedama väljaku peal ka kaootilisemaks, nii et kuigi initsiatiiv käis käest kätte, ei suudetudki rohkem väga häid väravavõimalusi tekitada. Nii maabus derbi viigisadamasse ning nende kolmepunktiline vahe säilis, kuid Kieli Holsteinil on võimalus laupäeval Hamburgi klubide vahele kiil lüüa.

Standings provided by Sofascore

St. Pauli püsib Millerntoril linnaderbides nüüd kaotuseta viis mängu järjest, jäädes seal viimati HSV-le alla 2019. aasta märtsis. Selle aasta alguses St. Pauliga liitunud Mets tegi kevadel kaasa Volksparkstadionil peetud derbis, kus HSV võidutses väravatesajus 4:3.

Kuna HSV oli veel kuni 2018. aastani ainus klubi, mis kunagi Bundesligast välja polnud langenud, samas kui St. Pauli küündis harva nii kõrgele, siis olid Hamburgi suured derbid alles hiljuti veel harulduseks. 2018/19 hooajast alates on nad aga üheskoos esiliigas madistanud - St. Paulil on sellest ajast kirjas viis võitu ja HSV-l kolm, neli korda on lepitud viiki.

Hamburgi suurklubide ultrafännide vastasseis on vihane, põhimõtteline, teinekord ka poliitiline. HSV on rikka sadamalinna ajalooliselt edukaim klubi, samas kui St. Pauli on positsioneerinud end alternatiivse vastuvoolu klubina, mis pole kunagi võitnud tähtsaid karikaid, kuid omab väga suurt fännibaasi nii oma linnas, üle riigi kui ka globaalselt.