Luup peale | Kaleviga mänginud Flora sai pinge pealt alles lõpus (galerii!) (0)

Tallinna Flora teenis Premium liiga 24. voorus 2:0 võidu Tallinna Kalevi üle ning võttis liidrikoha endale tagasi.

Tähelepanekuid mängust:

1. Äärte kaudu ründamine kandis 28. minutil vilja

Kalev läks mängima teist vooru järjest samasuguse algrivistusega. Flora tiheda graafiku tõttu veidi roteeris, esmakordselt pääses Premium liigas rohevalgete põhikoosseisu Pavel Dõmov. 22. minutil pidi Flora tegema sunnitud vahetuse, kui näovigastusega lahkus Märten Kuusk ja teda asendas keskkaitses Anselmi Mikael Nurmela.

Mängu domineeris kindlalt Flora, kes üritas järjekindlalt tsenderdust või läbimurret äärtelt Rauno Alliku ja Vlasi Sinjavski kaudu. Kalev seisis kaitsefaasis madalal. Keskkaitsjad Kaspar Laur ja Roger Lee tegutsesid oma trahvikastis kindlalt, klaarides hulganisti tsenderdusi. Rünnata üritas Kalev peamiselt parema ääre kaudu, kasutades ära Wale Musa Alli kiirust ja triblingut.

Skoori avas Flora 28. minutil, kui Sinjavski andis vasakult madala tsenderduse, Erik Sorga jätkas väikese puutega ning Alliku ennetas värava ees Daniil Ševjakovi ja suunas palli meetri pealt võrku.

2. Postid hoidsid Kalevi mängus

Avapoolaja lõpus tabas Flora järjestikustel minutitel kaks korda posti. Esmalt ragistas raami Alliku, kes sai Konstantin Vassiljevilt tõste karistusalasse ja lükkas palli endale vasakule jalale löögile. Karl Andre Vallner jälgis lööki vaid eemalt silmadega.

Vähem kui 30 sekundit hiljem andis Gert Kams paremalt äärelt tsenderduse, mille Sinjavski jalaga posti suunas. Kalev püsis mängus.

3. Pinge püsis 86. minutini

Avapoolaja lõppu jäi ka Kalevi parim võimalus. Andreas Raudsepp pööras end Dõmovi pealt maha ja pani terava palli värava ette, kuhu jõudis kiire spurdiga Kevin Rääbis, kes suunas aga palli väravast mööda. Rääbisel ei jäänud üle muud, kui rusikaga posti taguda.

Teisel poolajal jäid Kalevi rünnakud kohati väga haruldasteks ja Matvei Igonen mängu jooksul ühtki hiilgavat tõrjet tegema ei pidanud, aga seis oli libe ja pinge püsis, sest vaja olnuks vaid ühte õnnestumist. 75. minutil andis Reinhard Reimaa ohtliku palli värava ette, kuhu Kams jõudis napilt enne Rääbist kohale.

Pinge võttis maha 35. sünnipäeva tähistanud Vassiljev, kes sai Kamsi audi järel Mark Anders Lepikult söödu ning saatis umbes 14 meetrilt palli alla nurka. Vallner oli eelnevalt mitu head tõrjet teinud ning sai ka sellele Vassiljevi löögile käe vahele, kuid ei suutnud omasid päästa.