Luup peale | Kalju vigu ära kasutanud Trans näppas punkti, kuid oli lähedal kolmele (galerii!) (3)

Kalju oli suure osa mängust tagaajaja rollis. Foto: Katariina Peetson

Nõmme Kalju FC ja JK Narva Transi vaheline Premium liiga 20. mänguvooru kohtumine lõppes punktide jagamise ning 1:1 viigiga. Kohtumine oli igatpidi võitluslik ning selle tulemus rahuldab rohkem ilmselt narvakaid, kellel on järgmine nädal võimalik üksinda kuuendale kohale tõusta.

Avaminutid olid rahulikud ning ilma suuremate sündmusteta. 7. minutil pääses Trevor Elhi heast kohast proovima, kuid löök läks selgelt üle ega kujutanud väravale suuremat ohtu. Esimene tõeliselt ohtlik olukord tuli aga 12. minutil, kui Transi poolelt pääses karistusalast Nikita Mihhailovi hea konksu ja söödu järel löögile Volodõmõr Prõjomov. Tema ürituse tõrjus aga Marko Meerits eespostist. Olukord oli tekkinud Kalju vasaku ääre kaudu ning ka löök sooritati sealtpoolt.

Äratuskellana see aga ei mõjunud, sest 19.minutil said narvakad värava just eelmainitud väljakupoolelt kätte. Martin Käose audiviske järel mängis Mihhailov temaga seina ning sai palli jooksu peale. Selle sööduga mängiti olukorrast välja nii German Šlein kui ka Henri Järvelaid. Mihhailov söötis otsajooneni jõudnuna palli viiekasti joonele, kus Oleksandr Koževnikovil polnud erilisi raskusi selle võrku suunamisega - 0:1.

Järelejäänud avapoolaja jooksul tulid ohtlikumad võimalused endiselt Transi poolt ning Kalju vasaku ääre kaudu. Kahel korral pidi Meerits taas olukorda sekkuma ning ühe momendi puhul virutas Mihhailov healt positsioonilt palli kõrge kaarega üle.

Teist poolaega oli mängitud natukene üle viie minuti, kui Kalju hakkas selgelt domineerima ja ohtlikke võimalusi looma. Siiski oli alati kas Matrossov vahel või Nõmme mängijate sihik ebatäpne. Proovida said nii Pavel Marin, Maksim Gussev kui ka Mihhail Babitšev, kuid väravat ei löödud.

81. minutil saadi siiski oma tahtmine, kui vahetusest sekkunud Aleksandr Volkov mängis hea ühepuutesöödu Gussevile liini taha. Saadud palli söötis teine vahetusest sekkunud mees viiekasti joonele Alex Matthias Tammele, kes tekkinud võimaluse kindlalt realiseeris - 1:1.

Järelejäänud ajaga otsis Kalju aktiivselt võiduväravat, kuid kordagi liiga ohtlikuks enam ei saadud. 90+1. minutil oli Gussevil hea võimalus saada teine väravasööt kirja, kuid ise lööma läinud mees tulistas palli kõrgelt üle. Seega lõppes mäng punktide poolitamise ja 1:1 viigiga. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Henri Järvelaiu kehv päev

Terve esimese poolaja jooksul tulid Transi ohtlikumad rünnakud mööda Kalju vasakut äärt, kus Nikita Mihhailov ja Martin Käos pidevalt jooksma, söötma ning lööma pääsesid. Eriti lihtsalt mängiti üle äärekaitsja Henri Järvelaid. Kaks olukorda kolmest lõppesid Meeritsa tõrje abil, kuid ühes jäi ka Kalju esikinnas võimetuks. Seetõttu leidsid nõmmekad end kaotusseisust, millest esimese kolmveerandtunniga välja ei tuldud. Järvelaiu mäng lõppes avapoolajaga, kui tema asemel tuli mängu Maksim Gussev. Seeläbi muutusid ka Pavel Marini ja Trevor Elhi kohad, kui esimene läks paremale poole äärekaitsesse ning teine vasakule.

2. Transi mängukeeldude seeria katkes

Tänane kohtumine oli üle pika aja esimene, kus ükski Narva meeskonna mängija ei korjanud endale järgmiseks kohtumiseks mängukeeldu. Selle ohus olid nii põhikoosseisus alustanud Käos, Denis Dedetško, Arseni Kovaltšuk, Nikita Mihhailov kui ka vahetusest sekkunud Gleb Pevtsov. Siiski läks teistmoodi ning kollase hoiatuskaardi said enda nimele vaid Volodõmõr Prõjomov ja Roman Nesterovski. Kuna ka Aleksandr Zakarljuka kandis enda mängukeelu täna ära, on narvakate seis selles vallas enne järgmist mängu võrdlemisi hea.

3. Mida toob teine mäng?

Tänast kohtumist võib nimetada esimeseks vaatuseks, sest samad võistkonnad kohtuvad nädala pärast uuesti. Sportland Arenal peetud matš oli hoogne, võitluslik ning kaasahaarav. Lõppresultaat rahuldab usutavasti rohkem Transi, kes tõusis viigi abil Tammekaga samale pulgale ning omab veel mängu varuks. Järgmisel laupäeval peetav kohtumine toimub aga Narvas ning naturaalmuruga staadionil.  Saab näha, kas Kalju suudab tänasest punktikaotusest toibuda või on Narval ka kodustaadionil üllatusi pakkuda.

4. Mängu parim - Aleksei Matrossov

Hooaja alguses Maksim Pavlovi vigastuse tõttu võimaluse saanud Matrossov on end seejärel kehtestanud narvakate kindla esinumbrina. Tänagi tõrjus ja püüdis ta palle kindlalt. Eriti palju tööd tuli tal teha teisel poolajal, kus Kalju kaotusseisus olnuna aktiivselt viigiväravat jahtis, kuid 31-aastane väravavaht püsis oma ülesannete kõrgusel. Väravaolukorras polnud tal midagi teha.