Luup peale | Lunastajast patuoinaks langenud Jakovlev ja kogemuse võit nooruse üle (galerii!) (0)

Sten Reinkort lõi Kuressaare avavärava. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 27. voorus sai FC Kuressaare Kadrioru staadionil 2:1 võidu Tallinna Kalevi üle, seejuures pöörati kaotusseis ringi.

Kuressaare alustas võõrsil veidi särtsakamalt. Väga hea võimalus juhtima minna avanes neil 14. minutil, kui Märten Pajunurm tulistas karistuslöögist palli ristnurga kõrvale posti. See kolksatus äratas Kalevi ning mäng võrdustus.

20. minutil tegi supertõrje saarlaste puurivaht Magnus Karofeld, kes reageeris kärmelt Ats Purje katsele. 34. minutil said kalevlased 1:0 juhtima, kui kaitsjad blokeerisid Daniil Petrunini pealelöögi, mille järel sai kasti tagant proovida Ioan Jakovlev - pall lendas rikošetist Karofeldi selja taha.

Kuressaare jõudis palli keskringist mängu panna, rünnakule tormata ja vastas. Sander Laht virutas, Maico Rimmel tõrjus enda ette ning Sten Reinkort lõi viielt meetrilt lihtsa vaevaga 1:1.

Teise poolaja alguses tuli Kalev tuhinaga peale. 49. minutil purjetas Ramol Sillamaa paremalt kasti ning lõpuks peatas Sander Alex Liit ta tee. Teenitud penalti lõi Jakovlev pehmelt värava vasakusse nurka, kuhu Karofeld vedas end ette. Ka Jakovlevi jätkusooritus oli väravavahi saak.

Pingpongiliku heitluse kulminatsioon saabus 77. minutil. Rimmeli sööt oma keskpoolkaitsjale Tristan Toomas Teeväljale jäi veidike õrnaks, Rauno Tutk hüppas kalevlase selja tagant välja, noppis palli vahelt ning andis selle vahetusmehele Otto-Robert Lipule, kes lõi Kuressaare 2:1 võiduvärava.

Kalev on nüüd tänavu Kuressarele kaotanud kõik kolm omavahelist kohtumist. Kuressaare asub liigatabelis 39 punktiga viiendal ja oma kahemängulisele võiduseeriale punkti pannud Kalev 21 punktiga kaheksandal kohal. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

Ioan Jakovlev eksis penaltil ja järgnenud jätkulöögil. Foto: Brit Maria Tael

1. Lunastajast patuoinaks

Ioan Jakovlev on olnud tänavu Kalevi staar. Ta lõi täna oma hooaja kolmanda tabamusega Kalevi esmakordselt sel aastal Kuressaare vastu juhtima, sest eelnevad kaks omavahelist duelli kaotati kuivalt.

Kuivõrd Jakovlevil on kirjas 13 eeltööd kaaslaste tabamustele, on ta iga vastase jaoks teada üks kõige ohtlikumaid mängijaid. Oli ka täna. Tema kiirus, tribling ja söödud põhjustavad peavalu igale konkurendile. Avapoolajalgi mängis ta oivalise võimaluse Ramol Sillamaale, kelle must puude lõpetas olukorra.

Teisel poolajal teenis aga Sillamaa penalti, andes sellega võimaluse hoopis Jakovlevile. Viimase löök 11 meetrilt oli kehv ja luhtas Kalevi hea šansi. Kuigi Jakovlev tegi üldpildis täitsa korraliku mängu, siis eksitud penalti jätab sooritusele mõru pleki ja üles oleksi "mis siis, kui ...".

2. Kõik tahtsid penalteid!

Kuigi mängus määras Joonas Jaanovits vaid ühe penalti, siis küsiti neid oluliselt rohkem. Vahetult enne Kalevi juhtväravat 34. minutil küsiti Joonas Soomrele karistusalas käega mängu. 63. minutil püüdis Jakovlev 1:1 viigiseisult Kalevi teist 11 meetri trahvilööki, kui ta kasti joonel Moorits Veeringuga duellis oli, ent Jaanovits andis ääreründajale hoopis kollase kaardi sukeldumise eest.

69. minutil kukkus teises kastis Soomre ja Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski soovis väga häälekalt viga saada, ent olukorras kukkus Soomre vaid põhjusel, et talle andis õlamüksu tema enda meeskonnakaaslane Reinkort, mille tõttu Soomre Kalevi kaitsja Kaspar Lauri jalgadesse lendas.

Nii sündis mängu ainus penalti. Foto: Brit Maria Tael

3. Kogemuse võit

Kuigi duell oli võrdne ja mõlemapoolsete võimalustega, kus kaks satsi otsisid väravat väga erineval viisil, pääses lõpuks maksvusele Kure meeste kogemus. 2:1 tabamuse puhul andis neljandat korda Premium liigas väljakul olnud 18-aastane Rimmel väravast natuke liiga õrna söödu. 19-aastane Teeväli hindas valesti palli liikumise kiirust ning Rauno Tutki innukust.

401. kõrgliiga kohtumise pidanud 34-aastane Tutk oli aga õigel ajal õiges kohas. Ja tunnistas hiljem, et ajas vahetult olukorra eel endise meeskonnakaaslase Teevälja pea ka lobajutuga sassi.

"Kui oleks märjem muru olnud, oleks pall lipsanud kiiremini ja ei oleks saanud vahele. Aga minu õnneks piisavalt nõrk sööt, täpselt ajastatud vaheltlõige ja võib-olla suutsin tähelepanu ära hajutada - just enne rääkisime Teeväljaga natuke juttu. Sinna see läks. Mina kasutasin tema nooruse ära. Eesmärk oli kõrgelt pressida, tegime ära, tuli tulemus!" kommenteeris Tutk.

4. Mängu parim - Magnus Karofeld

Teisipäeval Tartu Tammeka vastu valusalt kukkunud ja puusa vigastanud Ingmar Krister Paplavskise trauma andis võimaluse Karofeldile, kes näitas kvaliteeti. Juba avapoolajal tegi ta Purje katsele suurepärase reaktsioonitõrje, mängu murdev hetk oli aga Karofeldi penaltitõrje.

Sellega kannustas kollkipper omad järjekordse võiduni, sest ka kõik muud kohustuslikud sekkumised tegi Karofeld eeskujulikult.