Luup peale | Pajunurme kahurist ei piisanud, et kümnemeheline United maha murda (galerii!) (2)

Gleb Pevtsov lasi kuldse võimaluse luhta. Foto: Allan Mehik

Eesolevate meeskondadega hoolsalt vahet kinni nõeluv Nõmme United tegi järjekordse sümpaatse esituse, võideldes arvulisest vähemusest hoolimata Kuressaarest 1:1 viigi välja.

Mängu algus kulges Kuressaare territoriaalse ülekaaluga, kuid Unitedil avanesid vähemalt sama head väravavõimalused ning peaasjalikult ähvardati teineteist standardolukordades.

Murrangulised sündmused algasid 36. minuti tõuklemisega keskväljal, mis Unitedi poolkaitsjale Oleksandr Musolitinile punase kaardi kaasa tõi. Loetud minutid hiljem sai külalismeeskond uue hoobi, kui Kaarel Leppsalu ise viga sooritades nii õnnetult vigastada sai, et vahetust vajas. Samale olukorrale järgnenud karistuslöögist paigutas Märten Pajunurm palli kavalalt ja täpselt esimese posti kõrvale - 1:0!

Näis juba, et absoluutselt kõik kisub Unitedi jaoks kraavi, aga siis leidsid nad vastuse. Henri Leoke tegi vasakul eeltöö ja söötis Bruno Vainu viielt meetrilt löögile, Kaur Kivila vastas küll suurepärase tõrjega, aga Jevgeni Demidov surus tagasipõrkunud palli ikkagi võrku - 1:1!

Kuressaare vahetas teiseks poolajaks Gleb Pevtsovi näol väljakule kolmanda ründaja. 51. minutil avanes just Pevtsovil Mattias Männilaane söödu järel suurepärane šanss, aga ta suunas palli viielt meetrilt väravast mööda.

Esimese surve üle elanud, õnnestus Unitedil mäng võrdsustada ning ka ise väravavõimalusi tekitada. Parim olukord avanes 79. minutil, kui Karl Läänelaid mängis Samuel Merilai kastijoonel vabalt löögile, aga Kivila hea tõrje päästis Kuressaare.

Lõpu eel õnnestus Kuressaarel uuesti United tugeva surve alla panna. Pevtsov jättis 81. minutil kuldse võimaluse kasutamata, suutmata teise vahetusründaja Andero Kivi söötu tagapostist tühja võrku lükata. Esimesel lisaminutil sai Kivi ise palli võrku, aga oli selges suluseisus. Soccernet.ee tähelepanekud:

Unitedi treenerid valisid julge lahenduse. Foto: Allan Mehik

1. Karmid minutid ei murdnud Unitedit

Avapoolaja lõpus läks loetud minutite jooksul kõik Unitedi vastu. Esmalt ägestus Oleksandr Musolitin keskväljakonfliktis liigselt ning reageeris Ralf-Sander Suvinõmme tõukele jõulisema tõukega kõripiirkonda. Peakohtunik Karl Koppel otsustas anda Kuressaare mehele kollase ja Unitedi omale punase kaardi.

Seejärel sai Kaarel Leppsalu süütus olukorras vigastada ning vajas vahetust. Ning kohe pärast seda saatis Märten Pajunurm karistuslöögist palli otse väravasse. Need õuduste minutid aga ei löönud külalisi rivist välja, vaid vastupidi - juba kaks minutit hiljem sepistati viigivärav.

United mängis vapralt 5-3-1 asetuses, jätkates suures plaanis samasuguse ülesehitusega nagu enne punast kaarti. Keskväljale jäänud tühimikku pidid vastavalt olukorrale toetama kas emb-kumb ääreründaja või siis mõni kaitsja. Kaitsvaid vahetusi aga ei tehtud, ülemine kolmik jäi ründavate mängijatega mehitatuks ning see valmistas Kuressaarele omajagu probleeme, säästes ühtlasi oma kaitsjaid liiga tugeva surve alla sattumisest.

2. Tulijad ja minejad

Mõlemat meeskonda kimbutavad tõsised koosseisuprobleemid, aga kui Kuressaare puudujate nimekiri püsib võrdlemisi stabiilsena, siis Unitedi puudujate osakonnas käib mõlemasuunaline liiklus. Tagasi väljakule jõudsid Kuressaares nii pikalt eemal olnud Kevin Mätas ja Markus Riisenberg kui ka hiljuti laatsaretti sattunud Mihkel Järviste. Järgmises voorus tervitatakse mängukeelu alt tagasi ka Murad Velijevit ja Mõhhailo Plohhotnjukki.

Paraku paistis Kaarel Leppsalu vigastus esmapilgul tõsine ning vaevalt saab meeskond temaga kolmapäeval Levadiat võõrustades arvestada. Samuti tuntakse keskväljal puudust Musolitinist, kes oli enne rumala punase kaardi teenimist silma paistnud väga heade nurgalöökidega.

Kuressaare ridadest peab võõrsilmängu Transi vastu vahele jätma Ralf-Sander Suvinõmm, kelle jaoks sai kollaste kaartide limiit täis.

3. Uskumatu seeria jätkub: kuus korda üks-üks!

Kui Kuressaare mängib punastes särkides uustulnukaga, võib olla põhjust panustada lõpptulemusele 1:1. Eelmisel aastal lõppesid kõik neli Kuressaare liigamängu Harju JK Laagri vastu selle tulemusega ning sel aastal on esimesed kaks mängu Unitedi vastu lõppenud samuti just selle skooriga.

Püsima jäi ka Kuressaare kodukindluse seeria - pärast hooaja kahte esimest suurt keretäit püsivad nad kodus nüüd juba kuus mängu kaotuseta. Samal ajal jätkab United ainsagi võõrsilvõiduta, saades kaheksa võõrsilmängu jooksul kirja alles oma teise punkti.

Jätku sai ka Kuressaare võiduta seeria, mis venis nüüd juba kaheksamänguliseks, olgugi et neist kaheksast mängust viies on viigipunkt kirja saadud. Tabeliseis kisub selle tõttu saarlaste jaoks päris hapuks, samal ajal kui United vinnab end eesolevale grupile sappa.

4.  Mängu parim - Pajunurme kahur

Nädala sees kõmmutas Pajunurm karikamängus Viimsi JK väravasse hiilgava karistuslöögi ning kaugele ei jäänud teinegi samalaadne pommlöök. Nüüd näitas ta, et jalg on endiselt tulikuum, üllatades vasakult äärelt täpse ja tugeva karistuslöögiga Marko Meeritsat.