Madridi derbi jääb pidamata! Karikavõistluste spetsialist pani viimasel hetkel trumbid mängu ja langetas Atletico tiitliheitlusest (omapärane seeria sai jätku!) (0)

Yeray Alvarez lõi Athletic Bilbao esimese värava. Foto: Scanpix / Albert Gea / Reuters

Kui eile pääses Hispaania Superkarika finaali Real Madrid, siis täna teenis oma pileti Baskimaa staažikas Athletic Bilbao. Ajaloolisel klubil õnnestus tasavägises poolfinaalis võita Atletico Madridi, kes veel 76. minutil juhtis 1:0.

Teatavasti ei peeta Hispaania Superkarika turniiri mitte kodumaal vaid hoopis Saudi Araabias, mistõttu on turniiri ristitud rahakarikaks. Seejuures mängivad pooleldi nimekaimud juba kaheksandat korda omavahel nii, et kumbki võistkond ei oma võõrustajaeelist. Enne tänast oli neli võitu kirjas Bilbaol, kuid viimased kaks kohtumist oli võitnud Atletico.

Täna oli kohtumine aga suhteliselt ettevaatlik: avapoolajaga tehti kokku ainult kuus pealelööki. Viimase kümne aasta jooksul on superkarika mängudes vaid ühes kohtumises (2016, Sevilla - Barcelona, viis pealelööki) proovitud esimese 45 minutiga vähem pealelööke teha.

Teisel poolajal läks matš aga selgelt huvitavamaks. Alustuseks pidi Atletico välja vahetama nii Marcos Llorente kui ka Geoffrey Kondogbia, keda potentsiaalselt vaevas väike vigastus. Seejärel mindi ka juhtima, kui Joao Felixi pealöök põrkas esiteks vastu posti ning sealt edasi läbi õnne vastaste esikinda Unai Simoni seljast väravasse - 1:0. Kohe järgmisel rünnakul tekkis ka Bilbaol eluvõimalus, ent vastaste kollkiiper Jan Oblak suutis väravajoonel palli kinni püüda.

Tasapisi hakkas aga tuulesuund muutuma ning üha enam sai mängu sisse Baskimaa suurklubi. 77. minutil suudetigi esimene ära lüüa, kui 26-aastane Yeray Alvarez lükkas täie kindlusega nurgalöögist tulnud palli väravasse - 1:1. Sellega asi aga ei lõppenud, kuna vaid paarsada sekundit hiljem teeniti uus nurgalöök ning ... pall jõudis vahetusmees Nico Williamsile, kes surmava täpsusega mänguvahendi alumisse nurka söötis - 1:2.

Lõpuminutitel läks Atletico kivist vett välja pigistama ning see lõppes halvasti keskkaitsjast Jose Maria Gimenezile: uruguaylasest keskkaitsja lendas korraliku karatelöögiga vastu Inigo Martinezi peanuppu ja teenis VAR-i abiga punase kaardi.

Seega jääb mullune meistrivõitja Atletico Madrid finaalist eemale ja nende koha võtab hoopis Superkarika tiitlikaitsja (!) Athletic Bilbao. Lisaks sellele on Baskimaa meeskond olnud viimasest seitsmest katsest lausa kolmel ka Copa del Rey finaalmängus (kuigi tõele au andes on seal iga kord vastasele alla jäädud). Kuna liigas on klubi alles üheksas, siis võib täitsa kindlalt öelda, et Athletic Bilbao näol on tegemist karikavõistluste spetsialistiga.

Kusjuures kui Hispaania Superkarika finaalturniiri on juba kolm korda peetud nelja võistkonnaga, siis pole endiselt jõudnud ühtegi korda finaali ei vastava hooaja La Liga tšempion ega ka Copa del Rey meister! Lisaks sellele on esimese kahe korraga tekkinud omapärane muster, mis näeb ette, et liigas hõbedale jäänud võistkond jääb ka finaalmängus kaotajarolli. Seega peaks rutiini säilimiseks suutma Athletic oma suurt vastast võita. Kas see ka juhtub, seda saame teada juba tulevasel pühapäeval.

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 1:2 (0:0)