Madridi derbi pandi publiku sigatsemise tõttu seisma, naastes leidis Atletico pingilt päästja (0)

Angel Correa on murdnud mööda nii Eder Militaost kui ka Thibaut Courtois'st ja saadab kohe palli kukkumise pealt väravasse. Foto: Bernat Armangue / AP Photo / Scanpix

La Liga hooaja esimene Madridi derbi kujunes kassi-hiire mänguks, kuniks Real Madrid teise poolaja keskel võõrsil Atletico Madridi vastu juhtima läks. Paraku ei saadud seejärel mänguga jätkata, sest tribüünilt hakati prahti väljakule loopima ja kohtunik juhatas meeskonnad riietusruumi. Pausi järel siiski naasti ja kannatlik kodupublik sai üleminutitel väärilise tasu, sest Angel Correa viigistas üleminutitel.

Esimese kümne minuti jooksul oli kodupubliku tavapäraselt marulist tuge nautinud Atletico selgelt ohtlikum ja teravam meeskond. Külaliste esimene tõeliselt terav võimalus sündis enam kui veerandtunnise mängu järel, aga Jan Oblak sai Federico Valverde kauglöögi tõrjumisega hästi hakkama. Kümmekond minutit hiljem proovis Valverde tabada Oblaki väravat lahti mängitud kauge karistuslöögiga, aga keerutas palli ristnurgast omajagu mööda.

Väga võitluslikul, aga selle võrra kinnisemal avapoolajal proovis veel korra eemalt õnne Jude Bellingham, aga sellest ohtlikumaks kummagi meeskonna rünnakute teravik ei kujunenud. Pausile mindi seisul, kus pea kõik statistilised näitajad olid enam-vähem võrdsed ning ka mängupildi poolest oli 0:0 õiglane seis.

Teiseks poolajaks tõi Diego Simeone pingilt mängu Koke ja taas alustas kodumeeskond hoogsamalt, kuid Reali kaitse pidas. Esimesel võimalusel nõelati ise ning kavalalt lahti mängitud nurgalöögi järel keerutas Rodrygo palli sentimeetrite jagu üle põiklati. Läbimurre saabus viimaks 64. minutil - Luka Modric mängis karistuslöögi äärel Vinicius Juniorile, tsenderdus leidis Eder Militao ja kaitsja ülepuusalöök lendas Marcos Llorentest kergelt suunda muutes Oblaki selja taha. 1:0 Real Madridile.

Värava järel läks asi korraks inetuks, sest kodumeeskonna poolehoidjad asusid otsatribüünilt Reali väravavahti Thibaut Courtois'd esemetega loopima ning peakohtunik Mateo Busquets Ferrer suunas Reali mehed riietusruumi. Atletico juhendaja Simeone ja mitu mängijat läksid aga fänne rahustama. Ka kõlaritest hoiatati rahvast korduvalt, et kui selline käitumine jätkub, jäetakse mäng selleks korraks pooleli ja jätkatakse mõnel järgmisel päeval.

Esialgu kuulutati rahunemiseks välja siiski kümneminutiline paus, mis venis küll pisut pikemaks, aga lõpuks naasid mõlemad meeskonnad murule ja mäng võis jätkuda. Real jätkas teravalt ja 72. minutil pidi Oblak tõrjuma Viniciuse terava pealelöögi. Kümmekond minutit hiljem pidi kõik oskused mängu panema ka Courtois, tõrjudes Samuel Lino löögi. Näis, et Atleticol siiski puuduvad relvad vastamiseks - üleminutite jooksul jõudis Antoine Griezmann karistuslöögi üle värava keerutada ja Angel Correa otsajoonelt Courtois' jalatõrjele sundida.

Kuid viies üleminut osutus Atleticole ikkagi õnnelikuks. Correa pääses kaitsjate eest jooksu ja mängis üle ka Courtois ning lükkas palli koperdamise pealt võrku - 1:1! Esimese hooga kerkis küll suluseisu märgiks abikohtuniku lipp, aga videokordus näitas, et  Correa ajastas oma jooksu Antonio Rüdigeri vastu ideaalselt ning värav oli igati määrustepärane.

Allesjäänud aja jooksul jõudis Busquets Ferrer veel korra videoekraani juures käia, sest Marcos Llorente niitis Fran Garcial jalad alt nii jõuliselt, et kohtunik muutis Atletico poolkaitsjale esialgu näidatud kollase kaardi punaseks. Mängu saatust see aga enam ei mõjutanud ning lõpuvile kuulutas 1:1 viiki, mis tähendab, et kumbki ei suutnud ära kasutada Barcelona laupäevaõhtust libastumist ehk hooaja esimest liigakaotust.

Kuigi Real andis edu viimastel minutitel käest, jätkavad nad ikkagi juba enam kui aasta aega La Ligas kaotuseta. Viimati jäädi liigamängus alla just Atleticole, juhtus see mullu 24. septembril. Löömatu seeria on nüüdseks 40 mängu pikkune ja sellest on La Liga ajaloos enamat suutnud vaid Barcelona, kes sammus 2018. aastal punktidest punktideni 43 järjestikuses mängus.

Teistes pühapäevastes mängudes asus Athletic Bilbao kodupubliku rõõmuks avapoolajal Sevilla vastu juhtima, kui täpne oli klubi eest oma esimese värava löönud 20-aastane poolkaitsja Mikel Jauregizar. Teisel poolajal oli nii Athleticul võimalus edu kasvatada kui ka Sevillal viigistada, külalistest jõudis kõige lähemale posti tabanud Dodi Lukebakio.

Kodumeeskonna jaoks lagunes kõik viimase kümmekonna minutiga - esmalt eksis rängalt väravavaht Julen Agirrezabala, niites kehva puute järel karistusala joonel maha Sevilla vahetusmehe Mateo Mejia. Punase kaardi saanud Agirrezabalat asendas Alex Padilla, kelle arvele kanti kolmandal üleminutil erakordselt totter omavärav - keskkaitsja Unai Nunez suunas äärelt tulnud tsenderduse latti, sealt põrkas pall vastu Padillat ja veeres väravasse, tehes lõppseisuks 1:1.

Sama skooriga lõpetasid omavahelise kohtumise ka Celta Vigo ja Girona. Külalised läksid avapoolaja lõpu eel juhtima, kui Yangel Herrera suunas Daley Blindi tsenderduse peaga posti kõrvale. Sobival moel vastas kümme minutit enne mängu lõppu aga Celta legend Iago Aspas, kes pidas äsja  kõigi sarjade peale klubi särgis oma 500. kohtumise ning sai avavile eel kingituseks ka vastava mängusärgi.

Real Betisil oli kodus võimalik Espanyoli vastu avapoolaja lõpus juhtima minna, kuid külaliste väravavaht Joan Garcia suutis Abde Ezzalzouli penalti tõrjuda. Värava ja 1:0 võidu Betis lõpuks siiski sai, sest 85. minutil päästis päeva nende parim väravakütt Giovani Lo Celso. Argentiinlane, kelle arvel on nüüd klubi viimased viis väravat, lõpetas ilusa konbinatsiooni täpse löögiga alumisse väravanurka ja seekord oli ka Garcia võimetu.

Atletico Madrid - Real Madrid 1:1 (0:0)