Marko Savic: analüüsi jaoks on kaotus alati parem materjal kui võit (0)

FCI Levadia kaaspeatreener Marko Savic. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FCI Levadia kaaspeatreener Marko Savic ütles pärast FC Floralt saadud 2:4 kaotust, et avapoolajal individuaalsete eksimustega patustanud mängijad ei pea kartma, et nad karikafinaaliks pingile jäetakse, sest tema usaldus kõigi oma jalgpallurite suhtes on vankumatu.

Kohtumise järel Soccernet.ee-le antud intervjuus märkis Savic veel, et eelmisest kaotusest suutis Levadia kiiresti ja hästi õppida ning ta on veendunud, et samamoodi suudetakse enda kasuks pöörata ka allajäämine Florale.

Marko, esmalt avapoolajast. Teil oli raskusi enda poole pealt väljasaamisega. Flora suutis teie rünnakud varakult peatada. Miks?
Sa näed mängu nii, ma näen oma moodi. Flora mängis läbi terve kohtumise väga head kõrget pressi. Mõned meie mängijad ei saanud selle survega kuigi hästi hakkama. Tegime individuaalseid vigu ja nende tõttu avapoolaja 0:3 kaotasimegi. Küsimus polnud mingis suures asjas, et Flora olnuks meist niivõrd palju parem. Mina esimest poolaega niimoodi ei näinud.

Sooritasite esimesel poolajal ainult kaks pealelööki. 18. minutil lõi Robert Kirss peaga üle ja 41. minutil madalalt nii, et Matvei Igonen püüdis hõlpsalt. Seda on ju vähe?
Muidugi tahaks, et pealelööke olnuks rohkem. Aga vahel tuleb ette selliseid poolaegu ja vahel ka terveid kohtumisi, kus õnnestubki sooritada mõni üksik pealelöök.

Kui palju segasid Levadia rütmi varajased sunnitud vahetused (14. minutil lahkus platsil Bogdan Vaštšuk ja kaks minutit hiljem Milijan Ilic)?
Vabandused mulle ei meeldi. Muidugi pole see tavapärane, et pidime 15 minutiga kaks vahetust tegema. Aga ma ei arva, et see rikkus meie mängu ära.

Aga Vaštšuk on olnud viimastel nädalatel Levadia kõige ohtlikum mängija.
Jah, aga meil on meeskonnas rohkelt väga häid jalgpallureid.

Mainisid individuaalseid eksimusi, mis avapoolajal saatuslikuks said. Kas nende vigade autorid kaotavad karikafinaaliks koha algkoosseisus?
Muidugi mitte. Individuaalseid vigu juhtub igal mängijal igas mängus. Kõige alus on usaldus. Üks kohtumine ei muuda mu arvamust mõne mängija kohta.

Seega Anton Tolordava tänasega usaldust ei kaotanud?
Usaldan iga mängijat oma meeskonnas. Olen seda varemgi öelnud, et kui minu ja mängijate vahel kaob usaldus, siis on aeg koostöö lõpetada. Usaldan neist igaüht. Kaotus on minu, mitte mängijate mure.

Kas teise poolaja esitusest on võimalik võtta kaasa mingeid positiivseid nüansse laupäeva, kui olete Floraga vastamisi karikafinaalis?
Ilmselt jah. Analüüsi jaoks on kaotus alati parem materjal kui võit. Muidugi pole kaotus hea klubile, mitte kunagi. Aga vahel tuleb kaotada. Kui viimati kaotasime, 0:4 Paidele, tegime sellest väga head järeldused, mille toel tõstsime oma mängu uuele tasemele. Arvan ja tean, et mul on riietusruumis väga head ja kogenud mängijad ning üks kaotus ei suuda rikkuda meeskonnas tehtud head tööd.

Fotograaf: JANA PIPAR